En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 21.03.2018 03:21
Bilecik'te 14 TOKİ Konutu İçin Günler Öncesinden Sıraya Girdiler

Bilecik'te 14 TOKİ Konutu İçin Günler Öncesinden Sıraya Girdiler

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki 14 konutu açık satışa çıkaracağını duyurdu, vatandaşlar 6 Şubat'ta başlayacak başvurular için banka önünde şimdiden sıraya girdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Bilecik'in Bozüyük ilçesinde hayata geçirilen toplam 724 konuttan stokta kalan 14 adeti başvuru önceliğine göre satışa açıldı. TOKİ'nin 14 dairenin satışa çıkarılacağını açıklamasının ardından çok sayıda vatandaş başvurunun yapılacağı bankanın önünde şimdiden sıraya girdi.
 
Soğuk havaya rağmen gece de sırada bekleyen vatandaşlar, başvuru tarihi olan 6 Şubat'a kadar banka önünde bekleyeceklerini açıkladı. Açık satış yöntemiyle satılacak olan 14 konut için başvurular 6 Şubat-31 Mart tarihlerinde kabul edilecek.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
31-01-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?