En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 27.01.2015 20:55
Batman Kozluk'a 100 Sosyal Konut

Batman Kozluk'a 100 Sosyal Konut

Batman'ın Kozluk ilçesinde TOKİ ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 100 konutluk Sosyal Konut Projesi hayata geçirilecek..

 

Batman Kozluk ilçesinde Kozluk Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ işbirliği ile 100 adet konuttan meydana gelen bir  Sosyal Konut Projesi hayata geçirilecek.
 
Kozluk Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, Konutlar maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak yapılacak olan 1+1 veya 2+1 olmak üzere toplam 100 konutu satın almak isteyenlerin ilçe merkez mahalle ve köylerinde en az 3 yıl ikamet etmeleri gerektiği belirtildi.
 
Açıklamada, başvurularını şahsen 28 Kasım tarihine kadar başvuru formu ve gerekli belgeler ile birlikte Kozluk Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na vermeleri gerektiği bildirildi.
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye Somali'de 10 Bin Konut İnşa Edecek


Somali Mogadişu'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk etapta 10 bin konut olmak üzere Somali'de yeniden yapılanma sürecine katkı sağlanacağını açıkladı..

 

Somali'de bomba yüklü araç ile Türk ekibine yapılan saldırının ardından Somali ziyaretini iptal etmeyen ve Mogadişu'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, 3,5 yıl aradan sonra Mogadişu'da olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, Somalililere misafirperverlikleri ve muhabbetleri için teşekkür etti. 
 
Türkiye'nin, 3 yılı aşkın süredir, Somali'deki yeniden yapılanma sürecine katkı sağladığını vurgulayan Erdoğan, Somali'de konut yapılması konusunu Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile görüştüklerini ve ilk etapta 10 bin konut olmak üzere şehrin görünümünü değiştirecek bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Proje kapsamında 45 - 65  - 85 metrekare alanlı alt gelir gruplarına yönelik konutlar inşa edilebileceğini belirten Erdoğan, 1-2 yıl içinde, bu 10 bin konutun tamamlanıp daha sonra ikinci etap için çalışmaların başlayacağına inandığını belirtti.
 
 
 
13-11-2012
Bu haber toplam 3528 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?