En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 03.03.2015 20:48
Batman Kozluk'a 100 Sosyal Konut

Batman Kozluk'a 100 Sosyal Konut

Batman'ın Kozluk ilçesinde TOKİ ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü işbirliği ile 100 konutluk Sosyal Konut Projesi hayata geçirilecek..

 

Batman Kozluk ilçesinde Kozluk Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ işbirliği ile 100 adet konuttan meydana gelen bir  Sosyal Konut Projesi hayata geçirilecek.
 
Kozluk Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, Konutlar maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme koşulları ile taksitli olarak yapılacak olan 1+1 veya 2+1 olmak üzere toplam 100 konutu satın almak isteyenlerin ilçe merkez mahalle ve köylerinde en az 3 yıl ikamet etmeleri gerektiği belirtildi.
 
Açıklamada, başvurularını şahsen 28 Kasım tarihine kadar başvuru formu ve gerekli belgeler ile birlikte Kozluk Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na vermeleri gerektiği bildirildi.
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Konut Fiyatlarında Reel Artış Yok"


2014 yılı gayrimenkul sektörünü değerlendiren GYODER Başkanı Aziz Torun, gayrimenkul fiyatlarında reel bir artış olmadığını söyledi..

 

 
Anadolu Ajansı Finans Masası'na konuk olan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, gayrimenkul fiyatlarında artış göründüğünü ancak reel bir artışın söz konusu olmadığını söyledi.
 
Türk ekonomisinin 2014 yılı performansını değerlendiren Torun, geçtiğimiz yıl ülke olarak 2 seçim geçirdiğimizi,  çevredeki ülkelerin siyasi iktidarsızlıklarının da Türkiye'yi olumsuz etkilediğini söyledi. Global bir dünyada yaşadığımız için çok fazla etkene maruz kaldığımızı da belirten Torun, bu yıl da seçim olacağını, ayrıca çevre ülkelerde yaşanan kriz sebebiyle turizm ve gayrimenkul sektörünün etkilenme riskinin olduğunu söyledi.
 
2014 yılında belirlenen büyüme hedeflerine ulaşıldığını ve gayrimenkul sektöründe belirli bir rakamına ulaşıldığını  belirten Torun, geçtiğimiz yılı başarılı olarak tanımladı.
 
Gayrimenkul fiyatlarında son dönemde bir şişme olup olmadığı sorusunu da yanıtlayan Torun, gayrimenkul fiyatlarında artış olmadığınıvurgulayarak, artış göründüğünü ancak bunun reel artış olmadığını söyledi.
 
Gayrimenkul şirketlerinin 60-120 ay arasında vadelerle, sıfır faizli kredi imkanı sunduğunu hatıratan Torun, 120 ay vadenin yüzde 13-14 indirim anlamına geldiğini, bunun yarısı şirket tarafından karşılandığında diğer yarsının da fiyatlara yansıtıldığını, dolyısıyla konut fiyatlarının sadece artmış gibi göründüğünü ancak gerçek anlamda artış olmadığını söyledi.
 
 
 
13-11-2012
Bu haber toplam 3528 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?