En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 23.04.2018 04:40
Balıkesir Kepsut TOKİ Konutları'nda 6 Bin Peşinatla Satılık Daireler

Balıkesir Kepsut TOKİ Konutları'nda 6 Bin Peşinatla Satılık Daireler

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde belediye tarafından başlatılan konut hamlesi devam ediyor.

Başarılı çalışmalarıyla göz dolduran Belediye Başkanı İsmail Cankul, TOKİ Başkanlığı ile anlaşma sağladıklarını, 108 dairelik 2. etap TOKİ konutları için talep kabulüne başlandığını açıkladı.

2. ETAP TOKİ KONUTLARI SAHİPLERİNİ BEKLİYOR

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Kepsut Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 2. Etap TOKİ konutları için müracaatların 25 Şubat tarihinde sona ereceği bildirildi. Müracaat etmek isteyen vatandaşların Kepsut Belediyesi bünyesindeki Beyaz Masa'ya yapılacağı belirtildi. 2. Etap TOKİ Projesi'yle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar gerekli kayıtları yaptırdıktan sonra Kepsut Ziraat Bankası şubesi'ne 6 bin TL peşinat yatıracak. Proje ile ilgili geniş bilgi almak isteyen vatandaşların Belediye binası girişinde bulunan Beyaz Masa'ya başvurmalarını isteyen Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, "Daha önce de 11 bloktan oluşan 176 daireli 1. Etap TOKİ evlerimiz vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Şimdi ise 6 blokta 108 daireden oluşan 2. Etap konutları Kepsut halkına kazandırmayı hedefliyoruz. Projeye göre 87,20 m2'den oluşan (2+1) daireler yapılacak. Vatandaşlarımız bankaya giderek peşinatı yatırmaları halinde Kepsut TOKİ 2. Etap'dan daire sahibi olabilecekler" dedi.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ"

Balıkesir'in başarılı belediyeleri arasında yer alan Kepsut Belediyesi'nde gece gündüz hizmet için çalıştıklarını belirten Başkan İsmail Cankul, yaptıkları çalışmalarda kendilerine yardımcı olan, destekleyen meclis üyelerine de teşekkür etti. Kaymakamlık ve diğer kurumlarla son derece koordineli bir çalışma sergilediklerini kaydeden Belediye Başkanı İsmail Cankul, "Ben ve meclis üyesi arkadaşlarım gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. İlçemizin kabuğunu kırması için elimizden gelen her şeyi yapma gayretindeyiz. Bu arada, seçim zamanında söz verdiğimiz gibi, '2. Etap TOKİ mutlaka olacak' dedik. İnşallah yeterli katılımın sağlanması durumun da daha birçok vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız" diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Balıkesir'de Yaşlı Bir Adam Vekalet Verdiği Emlakçı Tarafından Dolandırıldı


Balıkesir’in Edremit ilçesinde 77 yaşındaki bir vatandaş, vekalet verdiği emlakçının 3 milyon liralık gayrimenkulünü kendi üzerine geçirdiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu..

 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde aşayan 77 yaşındaki Mehmet Ayder, bir yıl önce  Edremit'te bir müteahhitten daire satın aldığını ve arsa almak istediğini bildiği için emlakçılık yapan kardeşi ile tanıştırdığını daha sonra kendisine bir arsa temin edildiğini, çocukları için 3 daire yapmak istediğini bu sebeple de arsa üzerinde 8 dairelik bir apartman yapılması için anlaştıklarını belirtti. 3 daireyi çocukları için alıp 5 daireyi de müteahhit ve emlakçıya vereceğini belirten yaşlı adam, emlakçının daha sonra kendisine başka bir arazi aldırıp 1 yıl beklemesini söylediğini, 1 yıl sonra söz konusu arazinin değerleneceğini ve bu arazinin parası ile apartmanı inşa edebileceklerini, kendisinin de güvendiği için emlakçının dediğini kabul ettiğini belirtti.
 
Emlakçının söz konusu arazinin alımı konusunda bütün işleri yapmak için umumi vekaletname gerektiğini söylediğini belirten yaşlı adam vekaletnameyi de verdiğini ancak gözleri çok iyi göremediği için genel vekaletname verdiğini çok çok sonra farkettiğini söyledi. Emlakıçının genel vekaletname ile sahip olduğu tüm malları sattığını belirten yaşlı adam, Antalya'daki arsasına 6 daire yapmak için istedikleri ikinci vekaletnameyi de verdiğini, onun da Türkiye için genel vekaletname olduğunu yine olayın üzerinden çok uzun zaman geçtikten sonra öğrendiğini söyledi. 
 
Emçakçı ve müteahhit kardeşinin oturduğu eve kadar alıp sattıklarını  iddia eden yaşlı adam, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu, avukat ile 2-3 defa görüştüğünü ancak avukatın da kendisini 3 ay oyaladığını, bu süreç içinde tehdit edildiğini,  müteahhit ve emlakçının kendisine 'Biz sekiz kardeşiz. Bir tanemizi feda ederiz, icap ederse seni yok ederiz' dediklerini ifade etti.
 
Yaşlı adam, dolandırıcıların,  oturdukları evi kendilerine 75 bin lira karşılığında iade ettiklerini ancak evin değerinin yaklaşık 350 bin lira olduğunu söyledi.
 
03-02-2011
Bu haber toplam 14268 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?