En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 22.12.2014 14:06
Van Sosyal Konut

Van Sosyal Konut

Van Sosyal Konut , Elektrik ve su olmamasına rağmen hala konteyner kentte yaşam mücadelesi veren Vanlı depremzedeler kira yardımı değil kalıcı konut istediklerini belirttiler..

Van Sosyal Konut

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Van'da 2011 yılında meydana gelen iki büyük depremin ardından konteyner kentte yaşamaya başlayan ve aradan geçen süreye rağmen hala konteynerların içinde elektriksiz ve susuz yaşamaya çalışan depremzedeler kalıcı konut istrediklerini belirttiler.

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın “Kira yardımını kabul etmiyorlar” açıklamasına cevap veren depremzedeler  “İlk günden beri talebimiz geçici yardım değil kalıcı konut.” dedi.

Elif İnce'nin radikal.com.tr'de yer alan haberine göre, 116 gündür açlık grevinin devam ettiği Anadolu konteynir kentinin sözcüsü Ali Ahi ise Kaya’nın açıklamalarına şu karşılığı verdi:
 
“Talebimiz, başından beri ödeyebileceğimiz koşullarda kalıcı konut oldu. Belediye başkanının kira yardımını kabul etmedik, valiliğin bir yıllık kira yardımını kabul etmemiştik. Kira yardımı sorunlarımızı halletmeyeceği için buradayız, bizim için değişen bir şey yok. 108 gündür elektrikler kesik. Hava giderek soğuyor, üç gündür kar yağıyor, sular donuyor, düzgün akmıyor. Anadolu konteynir kentinde 50 aileyiz, 90’a yakın çocuklayız. Tahirpaşa’da da 30 aile var. Kalıcı konut sözü verilirse tabii ki kiraya çıkarız, soğukta bekleme taraftarı değiliz. Bize valilikten gönderdikleri tebligatta ise ayın 20’sine kadar kira yardımını kabul etmezsek teklifin geri çekileceğine dair tehditvari bir açıklama var.”
 
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, konteynirlerden çıkarılmak istenen depremzedelere ilişkin Twitter üzerinden bir açıklama yaptı:
 
 
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Adıyaman'da 160 Konutu Teslim Ediyor


TOKİ, Adıyaman Esentepe Gazeteciler Cemiyeti Toplu Konut Projesi kapsamında hayata geçirilen 160 adet konutun teslim sürecini bugün başlattı..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından, Adıyaman’da  hayata geçirilen Adıyaman Esentepe Gazeteciler Cemiyeti  Toplu Konut Projesi'nde yer alan topla 160 konutun teslim süreci başladı.
 
Söz konusu projede yer alan konutların 30 adedi, 130 adedi ise B1 tipi olup teslim sürecinin 17 Aralık Çarşamba günü tamamlanması planlanıyor.
 
Kura ile belrilenen hak sahiplerine aşağıdaki linkte yer alan teslim programı çerçevesinde teslim edilecek konutların teslim süreci bugün itibarıyla başladı.
 
Teslim sürei ile ilgili ayrıntılara ulaşmak için TIKLAYINIZ
 
13-12-2013
Bu haber toplam 1950 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?