En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 30.03.2015 23:04
Van Sosyal Konut

Van Sosyal Konut

Van Sosyal Konut , Elektrik ve su olmamasına rağmen hala konteyner kentte yaşam mücadelesi veren Vanlı depremzedeler kira yardımı değil kalıcı konut istediklerini belirttiler..

Van Sosyal Konut

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Van'da 2011 yılında meydana gelen iki büyük depremin ardından konteyner kentte yaşamaya başlayan ve aradan geçen süreye rağmen hala konteynerların içinde elektriksiz ve susuz yaşamaya çalışan depremzedeler kalıcı konut istrediklerini belirttiler.

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın “Kira yardımını kabul etmiyorlar” açıklamasına cevap veren depremzedeler  “İlk günden beri talebimiz geçici yardım değil kalıcı konut.” dedi.

Elif İnce'nin radikal.com.tr'de yer alan haberine göre, 116 gündür açlık grevinin devam ettiği Anadolu konteynir kentinin sözcüsü Ali Ahi ise Kaya’nın açıklamalarına şu karşılığı verdi:
 
“Talebimiz, başından beri ödeyebileceğimiz koşullarda kalıcı konut oldu. Belediye başkanının kira yardımını kabul etmedik, valiliğin bir yıllık kira yardımını kabul etmemiştik. Kira yardımı sorunlarımızı halletmeyeceği için buradayız, bizim için değişen bir şey yok. 108 gündür elektrikler kesik. Hava giderek soğuyor, üç gündür kar yağıyor, sular donuyor, düzgün akmıyor. Anadolu konteynir kentinde 50 aileyiz, 90’a yakın çocuklayız. Tahirpaşa’da da 30 aile var. Kalıcı konut sözü verilirse tabii ki kiraya çıkarız, soğukta bekleme taraftarı değiliz. Bize valilikten gönderdikleri tebligatta ise ayın 20’sine kadar kira yardımını kabul etmezsek teklifin geri çekileceğine dair tehditvari bir açıklama var.”
 
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, konteynirlerden çıkarılmak istenen depremzedelere ilişkin Twitter üzerinden bir açıklama yaptı:
 
 
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gökdeniz Konutları'nda Hemen Teslim Kiracı Garantili Ev


Gebze Çayırova'da yükselen Gökdeniz Konutları projesinde satışı devam eden hemen teslim daireler için kiracı garantisi sunuluyor..

 

Alman İnşaat'ın Gebze Çayırova’nın en prestijli konumunda hayata geçirdiği Gökdeniz Konutları projesi Yapı kredi Bilgi İşlem Merkezinin tam karşısında, Mutlukent’e yakın konumda yükseliyor. 6000 metrekare arsa alanına sahip olan projenin tem karşısında Dumankaya İnşaat tarafından 4 bin 500 konutluk bir proje planlanıyor.
 
Toplam 128 daireden meydana gelen ve yüksek kira garantisi sunulan Gökdeniz Konutları projesinde fiyatlar 160 bin lira seviyesinden başlangıç gösteriyor.
 
1+1 / 2+1 / 3+1 / 3+1 Çatı Dubleksi/ 3+1 Ara Dubleksi/ 4+1 Çatı Dubleksi / 5+1 Ara Dubleks olmak üzere 7 farklı konut seçeneğinin bulunduğu Gökdeniz Konutları'nda kat mülkiyeti tapusu hemen teslim edilmekte olup sadece yüzde 1 KDV uygulanıyor.
 
Gökdeniz Konutları Sosyal Donatılar
Gökdeniz Konutları'nda  24 saat özel güvenlik, olimpik yüzme havuzu, çocuk havuzu,  sauna, spor salonu, market kafeterya, kapalı otopark, güneşlenme terasları, kış bahçesi, barbekü bahçesi, kapalı çocuk oyun parkı vb. gibi birçok imkân da bulunuyor.
 
Gökdeniz Konutları Nerede
Sabiha Gökçen Havalimanı'na 8 dakika,  2016 tamamlanacak olan  İzmit Körfez Geçişi ile Yalova’ya 16 dakika, Marmaray Avrupa yakasına 30 dakika uzaklıkta gerçekleştirilen Gökdeniz Konutları projesi Kuzey Anadolu Otoyolu (3.Köprü) çıkışlarına, Gebze Organize, Tuzla Organize, Tübitak, Sabancı Üniversitesi, 7 ayrı Banka bilgi işlem merkezine oldukça yakın konumda.
13-12-2013
Bu haber toplam 2850 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?