En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 23.11.2014 17:49
Van Sosyal Konut

Van Sosyal Konut

Van Sosyal Konut , Elektrik ve su olmamasına rağmen hala konteyner kentte yaşam mücadelesi veren Vanlı depremzedeler kira yardımı değil kalıcı konut istediklerini belirttiler..

Van Sosyal Konut

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

Van'da 2011 yılında meydana gelen iki büyük depremin ardından konteyner kentte yaşamaya başlayan ve aradan geçen süreye rağmen hala konteynerların içinde elektriksiz ve susuz yaşamaya çalışan depremzedeler kalıcı konut istrediklerini belirttiler.

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın “Kira yardımını kabul etmiyorlar” açıklamasına cevap veren depremzedeler  “İlk günden beri talebimiz geçici yardım değil kalıcı konut.” dedi.

Elif İnce'nin radikal.com.tr'de yer alan haberine göre, 116 gündür açlık grevinin devam ettiği Anadolu konteynir kentinin sözcüsü Ali Ahi ise Kaya’nın açıklamalarına şu karşılığı verdi:
 
“Talebimiz, başından beri ödeyebileceğimiz koşullarda kalıcı konut oldu. Belediye başkanının kira yardımını kabul etmedik, valiliğin bir yıllık kira yardımını kabul etmemiştik. Kira yardımı sorunlarımızı halletmeyeceği için buradayız, bizim için değişen bir şey yok. 108 gündür elektrikler kesik. Hava giderek soğuyor, üç gündür kar yağıyor, sular donuyor, düzgün akmıyor. Anadolu konteynir kentinde 50 aileyiz, 90’a yakın çocuklayız. Tahirpaşa’da da 30 aile var. Kalıcı konut sözü verilirse tabii ki kiraya çıkarız, soğukta bekleme taraftarı değiliz. Bize valilikten gönderdikleri tebligatta ise ayın 20’sine kadar kira yardımını kabul etmezsek teklifin geri çekileceğine dair tehditvari bir açıklama var.”
 
Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, konteynirlerden çıkarılmak istenen depremzedelere ilişkin Twitter üzerinden bir açıklama yaptı:
 
 
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sakız Ağacı Konutları'nda Fiyatlar 525.000 Liradan Başlıyor


Haldız İnşaat projesi olarak yükselen Sakız Ağacı Konutları'ndaq satış süreci 525.000 lira ile 1.200.000 lira arasında değişen fiyatlarla devam ediyor..

 

Haldız İnşaat tarafından Bostancı'da gerçekleştirilen ve Prekast Dış Cephe Sistemi ile kaplanacak olan Sakız Ağacı Konutları'nda satış süreci lansman avantajları ile devam ediyor.
 
3 bin metrekarelik arsa üzerinde 15 katlı tek blok olarak yükselen Sakız Ağacı Konutları'nda 1+1, 2+1, 3+1 v 4+1 tiplerinde toplam 41 daire yer alıyor. Her daire için otopark tahsis edilen ve akıllı ev sistemleri ile donatılan projede teras ve dubleks konut seçenekleri de bulunuyor.
 
Sakız Ağacı Konutları Ulaşım
Minibüs güzergahına 2 dakika mesafede konumlandırılan Sakız Ağacı Konutları projesi, Bostancı Gösteri Merkezi'ne 5 dakika, Bostancı iskelesi ve Bağdat Caddesi'ne 8 dakika, D 100 Karayolu ve metroya 7 dakika mesafede yükseiyor.
 
Sakız Ağacı Konutları Fiyatlar
Mart 2015'te tamamlanması hedeflenen Sakız Ağacı Konutları projesinde fiyatlar ise 525.000 liradan başlayıp 1.200.000 liraya kadar yükseliyor.
 
13-12-2013
Bu haber toplam 1497 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?