En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 01.04.2015 04:09
Yılmazlar Holding Türkiye'deki İsrailli Şirketlere Savaş Açtı

Yılmazlar Holding Türkiye'deki İsrailli Şirketlere Savaş Açtı

Yılmazlar Holding Türkiye'de faaliyet gösteren İsrail firmalarının ihalelerden men edilmesi için hukuki mücadele başlatacak.

MMP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz`ın sahibi olduğu İsrail`de faaliyet gösteren Yılmazlar Holding, `Türkiye`nin tek taraflı kullanıldığı` gerekçesiyle, Türkiye`deki İsrail firmalarına ihale engeli getirilmesi için T.C Kamu İhale Kurumu`na başvuruda bulunacak.

İsrail`de faaliyet gösteren Yılmazlar Holding, Türkiye`deki İsrail şirketleri için Kamu İhale Kurumu`na engelleme başvurusu yapacak. Yılmazlar Holding`ten yapılan açıklamada, holding bünyesinde İsrail`de faaliyet gösteren inşaat firmasının İsrail`de üstlendiği projelerde istihdam etmek istediği Türk vatandaşlarına karşı İsrail hükümetinin `ırkçı bir tutum` sergileyerek, vize vermediği belirtildi. İsrail Hükümeti`nin ikili anlaşmaları ihlal ettiği kaydedilen açıklamada, `İsrail Hükümeti Türkiye`yi tek taraflı kullanmaktadır. Bu durum kabul edilemez. Türk tarafı olarak elimizde hazırlamış olduğumuz kamudan ihale alan İsrail firmalarının listesi bulunmaktadır. Türk firması olarak İsrail`de çok sayıda açılmış ve başlamış proje bulunmasına rağmen bu projelerde Türk iş gücünün istihdamı engellenmek yolu ile firma mağdur edilmek istenmektedir. Buna göre T.C Kamu İhale Kurumuna başvurup İsrailli firmaların Türkiye`de ihalelere katılımını engellenmesi yönünde hukuki gerekçeleri ortaya koyarak karar alınmasını talep edeceğiz` denildi.

İlk olarak M60 Tank projesinde yükümlülüklerini yerine getirmeyen İsrail kamu firması olan `IMI İsrael Military Industry` hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ifade edilen açıklamada, Kamu İhale Kurumundan bu ve diğer İsrailli firmalara engelleme getirilmesinin talep edileceği kaydedildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finansbank'ın Şişli Binasını Özyol Holding Aldı


Finansbank'ın Şişli Mecidiyeköy'de bulunan binası, düzenlenen ihale sonucunda 28 milyon dolar karşılığında Özyol Holding AŞ'ye satıldı..

 

Finansbank Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bir açıklama yaparak, mülkiyeti Finansbank'a ait olan, Şişli Mecidiyeköy'deki 303 pafta, 29 parsele kayıtlı gayrimenkulü,  28 milyon dolar fiyatla Özyol Holding'e satıldığını bildirdi.
 
Söz konusu açıklamada, Özyol Holding A.Ş.'ye 28.000.000 USD bedel ile satışı onaylanan İstanbul İli, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesi, 303 Pafta, 1997 Ada, 29 Parsel; 52, 53 ,54 ,55, 56, 57, 58, 59,60, 61, 62,63 ve 64 No'lu bağımsız bölümlerde kayıtlı bulunan binanın satışına ilişkin işlemlerin 26 Mart 2015 Mart olarak belirlenen tamamlanma tarihi, 27 Nisan 2015 tarihine kadar uzatıldığı verisi de yer aldı.
 
Finansbank daha önce Gayretepe'de bulunan binasını da ihale ile satışa çıkarmış ve binanın yeni sahibi 47 milyon 500 dolar ücret ödeyen Fibabank olmuştu.
 
 
 
23-06-2011
Bu haber toplam 11409 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?