En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 02.03.2015 21:03
Yılmazlar Holding Türkiye'deki İsrailli Şirketlere Savaş Açtı

Yılmazlar Holding Türkiye'deki İsrailli Şirketlere Savaş Açtı

Yılmazlar Holding Türkiye'de faaliyet gösteren İsrail firmalarının ihalelerden men edilmesi için hukuki mücadele başlatacak.

MMP Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz`ın sahibi olduğu İsrail`de faaliyet gösteren Yılmazlar Holding, `Türkiye`nin tek taraflı kullanıldığı` gerekçesiyle, Türkiye`deki İsrail firmalarına ihale engeli getirilmesi için T.C Kamu İhale Kurumu`na başvuruda bulunacak.

İsrail`de faaliyet gösteren Yılmazlar Holding, Türkiye`deki İsrail şirketleri için Kamu İhale Kurumu`na engelleme başvurusu yapacak. Yılmazlar Holding`ten yapılan açıklamada, holding bünyesinde İsrail`de faaliyet gösteren inşaat firmasının İsrail`de üstlendiği projelerde istihdam etmek istediği Türk vatandaşlarına karşı İsrail hükümetinin `ırkçı bir tutum` sergileyerek, vize vermediği belirtildi. İsrail Hükümeti`nin ikili anlaşmaları ihlal ettiği kaydedilen açıklamada, `İsrail Hükümeti Türkiye`yi tek taraflı kullanmaktadır. Bu durum kabul edilemez. Türk tarafı olarak elimizde hazırlamış olduğumuz kamudan ihale alan İsrail firmalarının listesi bulunmaktadır. Türk firması olarak İsrail`de çok sayıda açılmış ve başlamış proje bulunmasına rağmen bu projelerde Türk iş gücünün istihdamı engellenmek yolu ile firma mağdur edilmek istenmektedir. Buna göre T.C Kamu İhale Kurumuna başvurup İsrailli firmaların Türkiye`de ihalelere katılımını engellenmesi yönünde hukuki gerekçeleri ortaya koyarak karar alınmasını talep edeceğiz` denildi.

İlk olarak M60 Tank projesinde yükümlülüklerini yerine getirmeyen İsrail kamu firması olan `IMI İsrael Military Industry` hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ifade edilen açıklamada, Kamu İhale Kurumundan bu ve diğer İsrailli firmalara engelleme getirilmesinin talep edileceği kaydedildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sümer Holding Lojmanları’nın Tahliyesi 1 Hafta Ertelendi


Ankara Emek'te bulunan Sümer Holding Lojmanları'nın tahliyesi sırasında lojmanda oturan memur ve memur yakınları ile tahliye ekipleri arasında tartışma yaşandı..

 

Ankara Çankaya Emek’te bulunan Sümer Holding Lojmanları’nın tahliyesi sırasında bina sakinleri ile tahliye ekipleri arasında tartışma çıktı. Lojman sakinlerinin kışn ortasında  ev bulamaycaklarını belirtmesi ve yaşanan gerginlik sebebiyle tahliye işlemi 1 hafta ertelendi.
 
Hürriyet'ten Sedat Cenikli'nin haberine göre, Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından 9 Aralık 2013 tarihli kararı ile Maliye Hazinesi’ne devredilen Emek’teki Sümer Holding Lojmanları’nı tahliye etmek isteyen Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile evlerde oturan memur ve memur yakınları arasında gerginlik yaşandı.
 
30 Eylül 2*014 tarihinde tebliğ edilen tahliye kararının durdurulması istemiyle Türk Enerji Sendikası aracılığıyla 10 Ekim’de Danıştay’a dava açan lojman sakinleri, davanın devam ettiğini belirterek tahliyenin ertelenmesi gerektiğini savundu. Çilingir ekipleri ve çevik ile birlikte lojmanlara gelen tahliye ekipleri ise 5 Şubat 2015 tarihinde, tahliyenin 5 gün sonra (10 Ocak 2015) olacağını tebliğ ettiklerini belirterek tahliye konusunda ısrar etti.
 
Tahliye tartışması ise lojmanda oturanların imzaladıkları bir haftalık ek süre taahhütnamesi ile çözüldü. Taahhütnameyi imzalayarak lojmanı boşaltmayı kabul eden vatandaşlar 30 Haziran 2015 tarihine ertelenmesi için de Ankara Defterdarlığı’na dilekçe yazdı.
 
İ
23-06-2011
Bu haber toplam 11409 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?