En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 28.11.2014 19:53
Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre, Mersin’de 100 milyon euroluk yatırım yapıp Ortadoğu’ya açılacağı yeni fabrikanın temelini attı. Grup, bu yıl toplam 270 milyon euroluk yatırım yapacak

Türkiye’nin en büyük MDF, laminat parke, kapı paneli ve tutkal üreticisi Yıldız Entegre, Ortadoğu’nun lideri olmak için Mersin’de 100 milyon euroluk yatırımın temellerini attı. 40 ülkeye ihracat yapan şirketin, 2011′deki toplam yatırım bütçesi 270 milyon euroyu bulacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Ekonomisi istikrarlı olamayan ülkede uzun vadeli yatırım yapılmaz” dedi. Ergün, “Türkiye’de artık kimse tersine gitmiyor, herkes Mersin’e geliyor. Bu da Türkiye’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor” dedi.

2 Bin kişiye iş
Yeni yatırımla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını söyleyen Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Ortadoğu pazarına daha da yakınlaşacaklarını söyledi. Fabrikanın 2012′de tamamlanacağını kaydeden Yıldız, Mersin-Tarsus’taki yatırımla fabrika sayısını 7′ye çıkaracaklarını belirtti. Yıldız, “Tesis açıldığında 400 kişi daha istihdam edilecek. Tedarikçiler ve yan sanayi ağı da düşünüldüğünde bu sayı iki bini buluyor” dedi. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 225 bin metrekarelik alanda temelleri atılan 58 bin metrekarelik yeni fabrika ile grup 2012′de 1 milyon 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak.

Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü'nün Finansmanı Tamam


Finansmanı sağlanan ilk şehir hastanesi olan Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü için 105 milyon euroluk kısmı YDA Group öz kaynaklarından karşılayacak, anlaşma sağlanan bankalar ise 315 milyon euroluk kısmı finanse edecek..

 

Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan 1.583 yataklı Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü, YDA Group tarafından hayata geçirilecek. Finansmanı sağlanan ilk şehir hastanesi olan 420 milyon euroluk projenin 105 milyon eurosunu YDA Group öz kaynakları ile karşılayacak, 315 milyon euroluk kısmı ise anlaşma sağlanan bankalar tarafından temin eilecek.
 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan YDA Group Kurumsal Finansman Başkanı Türkekul Doğan, yaklaşık 600.000 metrekarelik alanda hayata geçirlecek olan hastane projesi için bugüne kadar 40 milyon euroluk harcama yapıldığını bunun yüzde 75'inin YDA Group ve yüzde 25'inin İtalyan INSO ortaklığıyla kurulan ATM Sağlık Kayseri Yatırım ve İşletme AŞ'nin öz kaynaklarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.
 
 
26-03-2011
Bu haber toplam 13350 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?