En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.04.2018 13:27
Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre, Mersin’de 100 milyon euroluk yatırım yapıp Ortadoğu’ya açılacağı yeni fabrikanın temelini attı. Grup, bu yıl toplam 270 milyon euroluk yatırım yapacak

Türkiye’nin en büyük MDF, laminat parke, kapı paneli ve tutkal üreticisi Yıldız Entegre, Ortadoğu’nun lideri olmak için Mersin’de 100 milyon euroluk yatırımın temellerini attı. 40 ülkeye ihracat yapan şirketin, 2011′deki toplam yatırım bütçesi 270 milyon euroyu bulacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Ekonomisi istikrarlı olamayan ülkede uzun vadeli yatırım yapılmaz” dedi. Ergün, “Türkiye’de artık kimse tersine gitmiyor, herkes Mersin’e geliyor. Bu da Türkiye’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor” dedi.

2 Bin kişiye iş
Yeni yatırımla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını söyleyen Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Ortadoğu pazarına daha da yakınlaşacaklarını söyledi. Fabrikanın 2012′de tamamlanacağını kaydeden Yıldız, Mersin-Tarsus’taki yatırımla fabrika sayısını 7′ye çıkaracaklarını belirtti. Yıldız, “Tesis açıldığında 400 kişi daha istihdam edilecek. Tedarikçiler ve yan sanayi ağı da düşünüldüğünde bu sayı iki bini buluyor” dedi. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 225 bin metrekarelik alanda temelleri atılan 58 bin metrekarelik yeni fabrika ile grup 2012′de 1 milyon 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak.

Kaynak : Sabah


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü 2018'de Açılacak


Rönesans Sağlık Yatırım tarafından (RYS) tarafından inşa edilmekte olan Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, 2018 yılının 3. çeyrek döneminde hizmete açılacak..

 

Rönesans Sağlık Yatırım tarafından hayata geçirilmekte olan Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde hizmete açılacak. Tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olan sağlık kampüsü 1.038 yatak kapasitesine sahip olacak.
 
Dünyanın depreme dayanıklı en büyük hastaneleri arasındaki yer alacak Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü, “Kamu Özel İşbirliği” (PPP-Public Private Partnership) projeleri kapsamında, Rönesans Sağlık Yatırım (RSY) tarafından gerçekleştiriliyor. Çalışmaların aralıksız devam ettiği sağlık kampüsü projesi son teknoloji ile donatılmış  depreme dayanıklı tasarımı ile dikat çekiyor.
 
RSY'nin 350 milyon Euroluk yatırımı ile  hayata geçrilmekte olan Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü projesi kapsamında inşa edilmekte olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin kaba inşaatı tamamlanmış durumda. 
 
355 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip olan ve günlük 20 bine yakın hasta ve hasta yakınına hizmet vermesi beklenen Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü sadece Elzağ'a değil tüm bölgeye hizmet verecek.
 
Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü'nde 493 yataklı Bölge Hastanesi, 299 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 96 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 150 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bulunacak.
 
26-03-2011
Bu haber toplam 14766 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?