En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 29.01.2015 10:18
Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre, Mersin’de 100 milyon euroluk yatırım yapıp Ortadoğu’ya açılacağı yeni fabrikanın temelini attı. Grup, bu yıl toplam 270 milyon euroluk yatırım yapacak

Türkiye’nin en büyük MDF, laminat parke, kapı paneli ve tutkal üreticisi Yıldız Entegre, Ortadoğu’nun lideri olmak için Mersin’de 100 milyon euroluk yatırımın temellerini attı. 40 ülkeye ihracat yapan şirketin, 2011′deki toplam yatırım bütçesi 270 milyon euroyu bulacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Ekonomisi istikrarlı olamayan ülkede uzun vadeli yatırım yapılmaz” dedi. Ergün, “Türkiye’de artık kimse tersine gitmiyor, herkes Mersin’e geliyor. Bu da Türkiye’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor” dedi.

2 Bin kişiye iş
Yeni yatırımla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını söyleyen Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Ortadoğu pazarına daha da yakınlaşacaklarını söyledi. Fabrikanın 2012′de tamamlanacağını kaydeden Yıldız, Mersin-Tarsus’taki yatırımla fabrika sayısını 7′ye çıkaracaklarını belirtti. Yıldız, “Tesis açıldığında 400 kişi daha istihdam edilecek. Tedarikçiler ve yan sanayi ağı da düşünüldüğünde bu sayı iki bini buluyor” dedi. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 225 bin metrekarelik alanda temelleri atılan 58 bin metrekarelik yeni fabrika ile grup 2012′de 1 milyon 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak.

Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakan Yıldız'dan Doğalgaz Fiyatlarına İlişkin Açıklama


Dünya genelinde devam eden petrol fiyatlarındaki düşüşün doğalgaz fiyatlarına ne zaman yansıyacağı sorusunu yanıtlayan Bakan Yıldız, söz konusu düşüşün BOTAŞ'ın zararını karşılamada yardımcı olacağını söyledi..

 

 
Doğalgaza indirim yapılıp yapılmayacağı yönündeki bri soruyu yanıtlayan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türk sanayicisinin 28 AB ülkesinden daha ucuz doğalgaz kullandığını belirterek, dünya gelenlinde düşenm petrol fiyatlarının BOTAŞ'ın zararını karşılamaya yardım edeceğini söyledi.
 
Dünya genelinde düşen doğalgaz fiyatlarını değerlendiren Yıldız, bugü fiili rakamlarla 28 AB üyesi olan ülke arasında doğalgazı en ucuz satan ülkenin Türkiye olduğunu, elektrik fiyatlarında da en ucuz ilk 3 ülke arasında yer aldığımızı encak Buılgaristan gibi ülkeleirn önümüzde olduğunu söyledi.
 
Güney Akım projesini de değerlendiren Bakan Yıldız, Türkiye-Rusya ilişkilerinin önemini vurgulayarak, Türkiye'nin ne Rusya'dan ne de AB üyeliğinden vazgeçeceğini söyledi.
 
 
26-03-2011
Bu haber toplam 14703 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?