En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.12.2014 21:25
Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre, Mersin’de 100 milyon euroluk yatırım yapıp Ortadoğu’ya açılacağı yeni fabrikanın temelini attı. Grup, bu yıl toplam 270 milyon euroluk yatırım yapacak

Türkiye’nin en büyük MDF, laminat parke, kapı paneli ve tutkal üreticisi Yıldız Entegre, Ortadoğu’nun lideri olmak için Mersin’de 100 milyon euroluk yatırımın temellerini attı. 40 ülkeye ihracat yapan şirketin, 2011′deki toplam yatırım bütçesi 270 milyon euroyu bulacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Ekonomisi istikrarlı olamayan ülkede uzun vadeli yatırım yapılmaz” dedi. Ergün, “Türkiye’de artık kimse tersine gitmiyor, herkes Mersin’e geliyor. Bu da Türkiye’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor” dedi.

2 Bin kişiye iş
Yeni yatırımla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını söyleyen Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Ortadoğu pazarına daha da yakınlaşacaklarını söyledi. Fabrikanın 2012′de tamamlanacağını kaydeden Yıldız, Mersin-Tarsus’taki yatırımla fabrika sayısını 7′ye çıkaracaklarını belirtti. Yıldız, “Tesis açıldığında 400 kişi daha istihdam edilecek. Tedarikçiler ve yan sanayi ağı da düşünüldüğünde bu sayı iki bini buluyor” dedi. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 225 bin metrekarelik alanda temelleri atılan 58 bin metrekarelik yeni fabrika ile grup 2012′de 1 milyon 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak.

Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakan Yıldız'dan Doğalgaz İndirimi Açıklaması


Rusya devlet başkanı Vladimir Putin'in yüzde 6 oranındaki indirim teklifi üzerine açıklamada bulunan Bakan Yıldız, Türkiye'nin indirim talebinin daha yüksek olduğunu söyledi..

 

Rusya’dan alınan doğalgazda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yüzde 6'lık indirim teklifini değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye olarak  indirim talebimizin çok daha yüksek olduğunu ayrıca Rusya'nın yüzde 6 oranındaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması için çok erken olduğunu bunun sebebinin de müzakerelerin BOTAŞ karı üzerinden değil zararı üzerinden sürdürüldüğünü söyledi.
 
Bakan Yıldız, Rusya ile müzakere edilecek yeni boru hattı konusunda ise BOTAŞ'ın ortaklığını konuşmadıklarını belirtti.
 
Öte yandan Putin'in indirim teklifine kendilerini de bir karşı teklif sunduklarını söyleyen Yıldız, yüzde 6 oranındaki indirim tekifini ise olumlu bir adım olarak değerlendirdiklerini ancak henüz sunulan karşı teklifin nihayetlendirilmediğini söyledi.
 
26-03-2011
Bu haber toplam 13803 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?