En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 30.03.2015 20:30
Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre, Mersin’de 100 milyon euroluk yatırım yapıp Ortadoğu’ya açılacağı yeni fabrikanın temelini attı. Grup, bu yıl toplam 270 milyon euroluk yatırım yapacak

Türkiye’nin en büyük MDF, laminat parke, kapı paneli ve tutkal üreticisi Yıldız Entegre, Ortadoğu’nun lideri olmak için Mersin’de 100 milyon euroluk yatırımın temellerini attı. 40 ülkeye ihracat yapan şirketin, 2011′deki toplam yatırım bütçesi 270 milyon euroyu bulacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Ekonomisi istikrarlı olamayan ülkede uzun vadeli yatırım yapılmaz” dedi. Ergün, “Türkiye’de artık kimse tersine gitmiyor, herkes Mersin’e geliyor. Bu da Türkiye’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor” dedi.

2 Bin kişiye iş
Yeni yatırımla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını söyleyen Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Ortadoğu pazarına daha da yakınlaşacaklarını söyledi. Fabrikanın 2012′de tamamlanacağını kaydeden Yıldız, Mersin-Tarsus’taki yatırımla fabrika sayısını 7′ye çıkaracaklarını belirtti. Yıldız, “Tesis açıldığında 400 kişi daha istihdam edilecek. Tedarikçiler ve yan sanayi ağı da düşünüldüğünde bu sayı iki bini buluyor” dedi. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 225 bin metrekarelik alanda temelleri atılan 58 bin metrekarelik yeni fabrika ile grup 2012′de 1 milyon 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak.

Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Taner Yıldız'dan Doğalgaz İndirimi Sinyali


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya ile doğalgaz ve petrol ile ilgili görüşmelerin henüz sonuçlanmadığını, benzin ve motorin fiyatlarının ise vatandaşın lehine olacak şekilde ayarlandığını söyledi..

 

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şubesi’nde derneğin üyeleriyle bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya ile yürütülen doğal gaz ve petrol görüşmelerinin devam ettiğini, benzin ve motorin fiyatlarında vatandaşın lehine olacak şekilde yorum ve işlem yapıldığını söyledi.
 
Rusya ile devam eden doğal gaz ve petroldeki indirim görüşmelerinin vatandaşa ne zaman ve nasıl yansıyacağı sorununu yanıtlayan Bakan Yıldız, müzakerelerin devam ettiğini vurgulayarak, ham petrol üreten ülkelerin karlarından 975 milyar dolar eksildiğini, bir tarafın kaybetmesi halinde bir tarafın kazandığını ve tüketicinin de son 7 ayda bundan faydalandığını , vatandaşın gelirinin artması için uğraşırken diğer taraftan da giderlerinin azalması için çalıştıklarını söyledi.
 
Gazprom Başkanı Alexey Miller ile birlikte Cumartesi günü yaklaşık 4,5 saatlik bir helikopter gezisi gerçekleştirerek Trakya'yı inceleyen Bakan Yıldız, gezis ayesinde yeşil alaları, ormanlık alanları ve sulak arazileri tam anlamıyla görebildiklerini ancak müzakerelerin tam anlamıyla  sonuçlanmadığını söyledi.
 
Doğalgaz fiyatlarına ilişkin müzakerelerin de devam ettiğini belirten Enerji Bakanı Yıldız, ham petrol fiyatlarına bağlı olarak doğalgaz fiyatlarını formülize eden yapının stabil sürmesini umut ettiğini söyledi.
 
 
 
26-03-2011
Bu haber toplam 14703 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?