En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 04.03.2015 02:11
Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre Mersin'deki Yeni Fabrikasının Temelini Attı

Yıldız Entegre, Mersin’de 100 milyon euroluk yatırım yapıp Ortadoğu’ya açılacağı yeni fabrikanın temelini attı. Grup, bu yıl toplam 270 milyon euroluk yatırım yapacak

Türkiye’nin en büyük MDF, laminat parke, kapı paneli ve tutkal üreticisi Yıldız Entegre, Ortadoğu’nun lideri olmak için Mersin’de 100 milyon euroluk yatırımın temellerini attı. 40 ülkeye ihracat yapan şirketin, 2011′deki toplam yatırım bütçesi 270 milyon euroyu bulacak. Temel atma törenine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, “Ekonomisi istikrarlı olamayan ülkede uzun vadeli yatırım yapılmaz” dedi. Ergün, “Türkiye’de artık kimse tersine gitmiyor, herkes Mersin’e geliyor. Bu da Türkiye’nin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu gösteriyor” dedi.

2 Bin kişiye iş
Yeni yatırımla 2 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını söyleyen Yıldız Entegre Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Ortadoğu pazarına daha da yakınlaşacaklarını söyledi. Fabrikanın 2012′de tamamlanacağını kaydeden Yıldız, Mersin-Tarsus’taki yatırımla fabrika sayısını 7′ye çıkaracaklarını belirtti. Yıldız, “Tesis açıldığında 400 kişi daha istihdam edilecek. Tedarikçiler ve yan sanayi ağı da düşünüldüğünde bu sayı iki bini buluyor” dedi. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde 225 bin metrekarelik alanda temelleri atılan 58 bin metrekarelik yeni fabrika ile grup 2012′de 1 milyon 400 bin üretim kapasitesine sahip olacak.

Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakan Yıldız'dan Kayıp Kaçak Açıklaması


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kayıp kaçak bedeline ilişkin düzenlemenin son şeklini almakta olduğunu ve bunun bir maliyet konusu olması sebebiyle şirketler lehine bir şey yapamayacaklarını söyledi..

 

Ocak ayında kayıp kaçak bedeline ilişkin bir düzenleme yapılacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kaçağın makul görülmediğini, 3 bölgenin haricinde 18 bölgedeki kayıp kaçak oranlarının yüzde 9,4 ile AB'nin de altında seyrettiğini söyledi.
 
Kayıp kaçak düzenlemesinin bu ay içinde yapılacağını vurgulayan Bakan Yıldız,  düzenlemenin son şeklini almakta olduğunu ve daha sonra Genel Kurul'a sunulacağını, bunun bir maliyet konusu olduğunu ve şirketlerin lehine bir şey yapılmasının mümkün olmadığını söyledi.
 
Son 10 günde İstanbul en çok doğalgaz kullanan şehir olduğunu da belirten Bakan Yıldız, Rusya kaynaklı arz konusunda herhangi bir risk öngörülmediğini,  Türkiye'nin doğalgaz talebinin yüzde 12,5'i batı hattından geldiğini belirtti.
 
Petroldeki düşüş nedeniyle yerli kaynaktan enerji üretiminden vazgeçilmeyeceğini de sözlerine ekleyen Bakan Yıldız, doğalgazdan üretilen elektrik miktarının düşürülmesinin gerektiğini belirtti. 
 
Öte yandan Yıldız, Botaş'ın Hazine'ye olan borçlarını bu yıl ödenmesinin planlandığını sözlerine ekledi.
 
26-03-2011
Bu haber toplam 14703 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?