En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.04.2018 09:24
Yeni Proje, Balkon Tipi Güneş Enerjisi Sistemleri

Yeni Proje, Balkon Tipi Güneş Enerjisi Sistemleri

Christoph Grosser, “dünyadaki krize rağmen yatırıma devam ettiklerini ve 2010’un toparlanma yılı olduğunu” söyledi.

Grosser, bayi açılışı için geldiği Adana’da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi pazarının hızla büyüdüğünü, hedeflerinin sektörde pazar liderliği olduğunu ifade etti.
   Müşteri beklentilerini karşılayan ürün ve hizmetleri, rekabetçi maliyetlerle dünya pazarlarına sunma ve sürekli değer yaratarak büyüme vizyonuna sahip Demirdöküm’ün 1954’ten bu yana Türk halkında büyük bir güven oluşturduğunu ifade eden Grosser, “Bugün orta yaşlarda olanlar çocukluklarından beri bildikleri Demirdöküm markasından vazgeçmiyor, bu alışkanlığı nesilden nesile taşıyorlar” dedi.
Grosser, 2008’de her şey yolunda giderken 2009’da markalarının güvenilirliğine rağmen pazar daralması nedeniyle tüm sektörlerde olduğu gibi kendilerinin de sıkıntı yaşadığını belirterek, şunları söyledi:
   “Geçen yıl klima satışlarında yüzde 45, ısıtmada yüzde 25 düşme oldu. Bu düşüşe ve dünyadaki krize rağmen yatırıma devam ettik, 2010 toparlanma yılı oldu.  Bu yıl 165 bin adet kombi, 1 milyon 200 bin adet panel radyatör, 120 bin adet klima, 160 bin adet termosifon, 57 bin adet şofben satmayı planlıyoruz.
         Klima üretimine yeni girmemize rağmen şu anda bu pazarda Türkiye’de ikinci sıradayız. Bunun yanı sıra, kombi pazarının yüzde 33, panel radyatörün yüzde 28, termosifonun yüzde 60, şofben pazarının ise yüzde 70’ine hakimiz.”
Grosser, 2015’e kadar yüzde 49-50 büyüme hedeflediklerini, bunun için müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tuttuklarını, araştırma geliştirme çalışmalarına da ağırlık verdiklerini kaydetti.

BALKON TİPİ “GÜNEŞ ENERJİSİ” SİSTEMLERİ
Grosser, en yeni ürünlerinin “güneş enerjisi” sistemleri olduğunu, geçen yıl girdikleri bu pazarda, balkon tipi üzerinde de çalışmalarının sürdüğünü, bu ürünü önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlandıklarını belirterek, “Patenti firmamıza ait olacak bu ürünün büyük memnunluk yaratacağını düşünüyoruz” dedi.
         Güneş enerjisi sistemlerinin özellikle yoğun güneş olan bölgelerde vazgeçilmez olduğunu, yakıt giderlerinden önemli oranda tasarruf sağladığını belirten Grosser, şöyle devam etti:
“Damların üzerindeki güneş enerjisi sistemleri estetik olmuyor.  Özellikle her ev farklı türde enerji sistemini tercih ettiğinden bu çirkinlik daha da artıyor. Biz, hem çatılı konut ya da işyerlerine güneş enerjisi sistemi yerleştirmede yaşanan sıkıntıyı çözmek hem de çirkin görüntüye son vermek için yeni bir ürün geliştirdik. Bu kolektörler, güneş ışınlarını her açıdan görme özelliğine sahip olduğundan, evin ya da işyerinin herhangi bir balkonuna rahatlıkla yerleştirilebiliyor. Bu ürünü, gelecek yıl piyasaya sunmaya hazırlanıyoruz.”

Milliyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
20-07-2010
Bu haber toplam 13914 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?