En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.02.2018 17:18
Vakıfbank'tan Ağaoğlu İle İlgili İddialara Cevap

Vakıfbank'tan Ağaoğlu İle İlgili İddialara Cevap

Bugün basında çıkan "Ağaoğlu Rüşvet verdi, ağa oldu" haberlerine karşın Vakıfbank'tan açıklama geldi.

Vakıfbank'tan yapılan açıklamada, bugüne kadar hiçbir dönemde, uygun olmayan hiçbir proje veya yatırımcıya usulsüz bir şekilde kredi açılmadığı belirtildi.

18 Temmuz 2011 tarihinde bir gazetede yayınlanan "Ağaoğlu rüşveti verdi, oldu" başlıklı manşet haberi üzerine yapılan yazılı açıklamada, "VakıfBank için proje kredilerinde önemli olan; risk-teminat dengesi, kredinin verimliliği ve geri ödeme koşullarıdır. Bu kriterler dışında herhangi bir koşul söz konusu değildir. Haberde iddia edildiği gibi bahsi geçen kredinin kısa bir sürede kullandırılması söz konusu değildir. Bankamız, söz konusu proje ile başından beri ilgilenmiş ve krediye değer bulmuştur. Anılan

proje, TOKİ iştiraki olan Emlak GYO projesi olup, "Hasılat Paylaşımı" esasları çerçevesinde ve Emlak GYO kontrolünde yürütülecektir. Tüm nakit akışı Emlak GYO tarafından kontrol edilecektir. Dolayısıyla Ayazağa proje kredisi, esas itibariyle proje değerliliğine, risk-teminat dengesine ve kredinin verimliliğine bakılarak tahsis edilmiş bir kredidir. Firma seçiminde, Emlak GYO'nun ihale şartnamesi çerçevesinde, ihaleyi kazanmış firmalar değerlendirmeye alınmıştır. Bankamızın kredilendirme süreçleri, tamamıyla bankacılık usul, mevzuat ve teamülleri çerçevesinde, kurumsal bir vizyonla ve Yönetim Kurulu'nun karaları doğrultusunda yürütülmekte olup, kişisel tercihlerin ve tasarrufların karar sürecinde etkili olması söz konusu değildir. Söz konusu haberde yer alan iddiaları şiddetle kınıyor ve bankamızın görüşleri alınmadan haber yapılmasını, yasal dayanaktan yoksun suçlamalarla bankamızın adının karalanmasını habercilik ilkeleri açısından etik bulmadığımızı belirtiyoruz" denildi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

VakıfBank Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 0,80'e Kadar İndirdi


VakıfBank, konut kredisi faizlerini yüzde 0,80'e, ihtiyaç kredisi faizlerini yüzde 1,15'e, taşıt kredisi faizlerini, yüzde 1,10'a, KOBİDost Kredisi faizlerini de yüzde 0,98'e kadar indirdi..

 

VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre, konut kredisi faiz oranları  3-12 ay arası vadelerde yüzde 0,80, 13-36 ay arası vadelerde yüzde 0,88, 37-60 ay arası vadelerde yüzde 0,90 ve 61-120 ay arası vadelerde ise yüzde 0,95 olarak güncellendi.
 
Kredili Mevduat Hesabı akdi faiz oranını 2,02'den 1.99'a düşüren  VakıfBank, kredi kartı faiz oranını da 2,02'den 1,98'e kadar indirirken ihtiyaç kredisi faiz oranlarını  1,26'dan 1,15'e, taşıt kredisini 1,15'ten 1,10'a, "KOBİDost Kredisi" faiz oranını da yüzde 0,98'e kadar düşürdüğünü bildirdi.
 
VakıfBank'ın "KOBİDost Kredisi" kampanyasından faydalanan işletmeler, kredisini aylık eşit taksitli olarak ödeyebilirken kampanya kapsamında  0.98 faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkanıyla 100 bin liraya kadar kredi kullanılabiliyor.
18-07-2011
Bu haber toplam 7125 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?