En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 17:27
Ümraniye'de kaçak yapılar yıkıldı!

Ümraniye'de kaçak yapılar yıkıldı!

Ümraniye İnkılap Mahallesi'nde kaçak yapılan 120 ev belediye ekipleri tarafından yıkıldı

İnkılap Mahallesi'nde seçimlerden önce yapılan 120 kaçak konut ve kat için yıkım kararı alan İstanbul Büyükşehir ve Ümraniye belediyesi yıkımı ortak gerçekleştirdi. Polis ekiplerinin destek verdiği yıkımlar sona ererken, yıkımlar sırasında istenmeyen olaylar yaşandı. Evlerinin yıkılmasına direnen ve polisle çatışan çok sayıda mahalleli gözaltına alınırken, olaylar sırasında bazı polislerde yaralandı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı mahallede öğlene kadar 55 ev ve kaçak katın yıkımı gerçekleştirildi.

Yıkımlar sırasında bazı vatandaşlar baygınlık geçirirken, bazıları ise çekim yapan basın mensuplarına saldırdı. Evlerinin yıkılmasını önlemek için kundaktaki bebeklerini ve küçük çocuklarını kalkan olarak kullanan bazı vatandaşlar ise evlerini terk etmediler. Ancak kararlılığından ödün vermeyen ekipler, kaçak yapıları bir bir yıktı.

 

Olaylar sırasında polise direnerek mukavemet gösteren bazı göstericiler gözaltına alınırken, öğle saatlerinde Mahalledeki evleri yıkılan ekipler toplu şekilde yıkım bölgesinden ayrıldılar.

 

Seçim öncesi çıkılan katlar dümdüz edildi

Ümraniye'de yerel seçimler öncesinde yapılan kaçak bina ve katların yıkımı sırasında olaylar yaşandı. Mahalle halkı yıkıma direnince zabıta ve polislerle çatışma çıktı. 20'ye yakın kişi gözaltına alınırken çocuklar da yıkımı protesto etti.
Yerel seçimler öncesi Kocatepe Mahallesi'nde bazı vatandaşların mevcut binalarına kaçak katlar çıktığı, bazılarının da kaçak bina inşa ettiği bilgisi üzerine bu yapılar için yıkım kararı çıkartıldı. Sabahın erken saatlerinde bölgeye giden Ümraniye Belediyesi yıkım ekiplerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle çok sayıda polis ekibi de eşlik etti. İş makinelerinin yıkıma başlamasını engellemek isteyen mahalle sakinleri ise sokak girişlerini araçlarının yardımıyla kapatmak istedi.
Mahallelilerin, yıkım ekiplerine taşlı ve sopalı saldırıda bulunması üzerine çevik kuvvet polisleri de panzerler eşliğinde olaylara müdahalede bulundu. Kimi inşaatların sahipleri sinir krizleri geçirdi. Çevik kuvvet ekipleri vatandaşları daha sonra gaz ile uzaklaştırdı. Yaklaşık 20 kişinin de gözaltına alındığı ve altı kişinin yaralandığı öğrenildi.

Önce izin verdiler...
Seçim öncesi belediye ekiplerinin oy uğruna kaçak yapılanmaya izin verdiğini ve seçim sonrası yıkıma geldiğini söyleyen mahalleli duruma tepki gösterdi.


Bazı vatandaşlar yıkıma direnmek için bebeklerini kucağına alırken çocuklar da yıkımı proteste etti. Yıkım öğlen saatlerinde tamamlandı. Ümraniye'de 44 bina ve kat yıkıldı.

Radikal


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
16-04-2009
Bu haber toplam 25518 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?