En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.03.2018 09:57
TÜSİAD: Laiklik ilkesinin yeni Anayasa'dan çıkarılması kaygı verici ve kabul edilemez

TÜSİAD: Laiklik ilkesinin yeni Anayasa'dan çıkarılması kaygı verici ve kabul edilemez

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni anayasada laiklik olmamalı sözleri üzerine açıklamada bulunan TÜSİAD, bunun kaygı verici ve kabul edilemez olduğunu belirtti..

 

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 'yeni anayasada laiklik olmamalı' sözleri üzerine açıklamada bulundu.
 
TBMM Başkanı'nın Laiklik ilkesinin yeni Anayasa’dan çıkarılması önerisini kaygı verici ve kabul edilemez bulduklarını vurgulayan TÜSİAD Yönetim Kurulu, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasinin temel değerlerinden laikliğin yeni Anayasa'dan çıkarılmasına yönelik TBMM Başkanı tarafından yapılan açıklamadan dolayı büyük büyük bir üzüntü ve rahatsızlık duyduklarını belirtti.
 
Laiklik ilkesinin yeni Anayasa’dan çıkarılması önerisinin kaygı verici ve kabul edilemez odluğunu belirten TÜSİAD Yönetim Kurulu, laiklik başta olmak üzere akıl, bilim, hukuk ve özgürlük üzerine inşa edilmiş Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

ABD'nin İstanbul Yasağında Yeni Gelişme


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulamasına ilişkin ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderdi..

 

ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulaması hakkında ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin uluslararası güvenlik kurallarına uyduğunu, İstanbul ve Ankara'nın yasak kapsamından çıkarılması gerektiğini söyledi.
 
Bakan Arslan söz konusu mektupta uygulamanın yolcu konforunu olumsuz etkilediğini ve vurguladı.
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın imzası ile  başlatılan uygulamayla  cep telefonundan büyük elektronik cihazların uçak kabinine alımı yasaklanmış söz konusu yasağın uygulanacağı ülkeler ise Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt'i (Kuveyt) olarak açıklanmıştı.
26-04-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?