En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 06:17
Türk ve Japon Firmalar Irak'ı Dönüştürecek

Türk ve Japon Firmalar Irak'ı Dönüştürecek

Türk ve Japon firmalar Irak'ı dönüştürecek toplam 60 milyar dolarlık 120 proje için bir araya geldi..

 

Türk ve Japon firmaları, Irak'ı dönüştürecek 60 milyar dolarlık 120 projeyi birlikte gerçekleştirmek için İstanbul'da buluştular. Buluşmada turizmde en az 15 - 20 milyon turisti ağırlama potansiyeline sahip tesis gereksinimi olduğu vurgulandı.
 
Türk ve Japon firmaları, Irak'ı dönüştürecek 60 milyar dolarlık 120 projeyi birlikte gerçekleştirmek için İstanbul'da buluştu.
 
JAPONLAR, GÜVENLİK KONUSUNDA ENDİŞELİ
 
Türkiye ve Japonya'nın önde gelen firmaları, Irak'ta yaşanan dönüşüm sürecinde birlikte rol almak için yol haritası hazırlıyorlar. Bu amaçla DEİK Türk-Japon ve Türk-Irak İş konseyleri İstanbul'da buluştu. Bu amaçla düzenlenen toplantıda konuşma yapan Irak Ulusal Yatırım Komitesi Başkanı Sani Al Araji, 5'er yıllık planın ilk etabında 37 milyar dolarlık yatırım hedeflendiğini belirtirken, DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı kendilerine iletilen dosyada 60 milyar doları aşan 120 proje bulunduğunu söyledi.
 
DEVASA YATIRIMLAR
 
Araji, yatırım alanlarını ise şöyle açıkladı:
Tarımda 10 milyon dönüm yatırıma açık alan var, sratejik ürün istiyoruz. Elektrikte 2015'te 20 bin MW'ye çıkmak istiyoruz. Sağlıkta 250 - 400 yataklı hastanelerin yenilenmesini, 1200 modern klinik kurulmasını, 10 yılda 2.5 milyon birim konuta çıkmayı istiyoruz. Madencilikte 2020'ye kadar 35-40 milyon tonluk demir çelik üretimine, 6 milyon ton da kimya ve petrokimyaya ihtiyacımız olacak." Petrol ve doğalgazda da yatırımlara açık olduklarını belirten Al Araji, telekomda 4'üncü GSM şebekesinin geleceğini söylerken, turizmde en az 15 - 20 milyon turisti ağırlama potansiyeline sahip tesis gereksinimi olduğunu vurguladı.
 
SİZLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ
 
Japon yatırımcılardan Mitsubishi Corp. Başkanı Yorihiko Kojima, Türklerle çalışmak istediklerini söylerken, Irak'la ilgili güvenlik endişesi var ama Irak halkının güçlü kişiliği sayesinde bu sorunun aşılabilineceğini düşünüyorum" dedi. Ancak, konuştuğumuz Japon firmalarının yöneticileri "Irak hükümeti bizi ikna etmeli" diyor.
 
STA İÇİN BASTIRIYORUZ
 
Toplantıya katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, iki ülke arasında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzalanması için girişimlerini sürdürüyor. Çağlayan, basına kapalı olarak 40 dakika süreyle Japon ve Türk yöneticilerle görüştü. Görüşmede, yeni teşvik yasasının yatırımcılara getirdiği fırsatların ve Irak'ın ele alındığı öğrenildi. 
 
 
Kaynak: Bugün

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Kesintisi, 24 Mart 2017


AYEDŞ duyurusuna göre, 24 mart Cuma günü Pendik ve Çekmeköy ilçelerinde bazı mahallelerde 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacak..

 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) duyurusuna göre, 24 Mart Cuma günü İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında Çekmeköy ve Pendik ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

 

AYEDAŞ'ın elektrik kesintisi programı ise şöyle:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Ömerli, Hüseyinli ve Sırapınar Mahalleleri
 
 
Pendik
08:00 - 18:00 saatleri arasında Sülüntepe, Dumlupınar, Şeyhli, Kurna, Postane ve Ramazanoğlu Mahalleleri
07-07-2012
Bu haber toplam 4932 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?