En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 19:13
Türk Şirketleri Gabon'a 200 Bin Konut apacak

Türk Şirketleri Gabon'a 200 Bin Konut apacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, konut ihtiyacı bulunan Gabon'a Türk şirketlerinin 200 bin konut inşa edeceğini açıkladı..

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 200 bin konut ihtiyacı bulunan Gabon’da toplu konutları Türk şirketlerinin yapacağını söyledi. Gül, dün resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba ile bir araya geldi.
 
Ondimba’nın İstanbul’da işadamlarıyla biraraya geleceğini belirten Gül, şunları söyledi: “Türk işadamlarının, KOBİ’lerimizin Gabon’a büyük ilgisi, çok büyük altyapı yatırımları var. Toplu konutları Türk şirketleri yapacak. Gabon’daki toplu konut yapımında kısa sürede mesafe alınacağına inanıyorum. Türkiye bu konuda dünyanın en başarılı ülkelerinden biri.Yine toplu taşımacılıkla ilgili Gabon’un büyük projelerine Türk firmalarının çok büyük katkısı olacağını ümit ediyorum. Güvenlik alanında da iş birliğimizi geliştireceğiz. Bu ziyaretin iki ülke ilişkilerine yeni bir ivme kazandıracağına inanıyorum.” Gül, geçen yıl kendisinin Gabon’u ziyaret ettiğini anımsatarak, “O günden bu güne ilişkilerimiz her bakımdan hızlı bir şekilde gelişmektedir” dedi.
 
 
'THY’den sefer istiyoruz’
Gabon Cumhurbaşkanı Ondimba da, Türk işadamlarını Gabon’a yatırım yapmaya çağırarak, “Bugün Türkiye artık Afrika’nın büyük stratejik ortaklarından biri” dedi. Ondimba, Türkiye ile Afrika arasındaki işbirliğine de değinerek, “Biz Türk bayrağını Libreville’de de görmek istiyoruz, havada da görmek istiyoruz. Hava ulaşım anlaşmasını da bir an evvel gerçekleştirerek THY’nin Gabon’u Afrika’da uçuş düzenlediği 22 ülkeye katmasını istiyoruz” diye konuştu.
 
Kendileri için bazı önemli sektörler olduğunu kaydeden Gabon Cumhurbaşkanı Ondimba, konut sektörünün bunların başında geldiğini belirterek, “Çünkü bu konuda ülkemde çok önemli bir açık var. 200 bine yakın konut açığımız var, bunu kapatmak bizim için çok önemli. Bu açığı kapatmak için Türkiye’de tatmin edici karşılıklar bulduk” dedi.
 
Kaynak:AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
19-07-2012
Bu haber toplam 4782 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?