En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 16:16
TOKİ Ve Emlak Konutunun Hazırladığı Tiyatroda, Deprem Dede Oynadı

TOKİ Ve Emlak Konutunun Hazırladığı Tiyatroda, Deprem Dede Oynadı

İstanbul -17 Ağustos Depreminin Yıldönümü Anısına Hazırlanan 'orada Kimse Yok mu? ' Adlı Tiyatro Oyununda 'deprem Dede' Olarak Tanınan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara da Rol Aldı

17 Ağustos depreminin yıldönümü anısına hazırlanan 'Orada Kimse Yok mu?' adlı tiyatro Oyununda 'Deprem Dede' olarak tanınan Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara da rol aldı. Oyunun finalinde dekorlardan oluşan evlerin yıkılma anı izleyenlere depremi yeniden yaşattı.
Depremde yakınlarını kaybeden veya bizzat depremi yaşayan sanatçıları bir araya getiren Oyunda, gerçek yaşanmış hikayeler konu ediliyor. Oyuncuların kimisi annesini, kimisi kardeşlerini, kimisi de çocuğunu depremde yitirdi.
'Depremi En iyi Yaşayan Bilir' diyerek Tüm Tiyatro Sahne Sanatları Eğitim Merkezi bünyesinde bir araya gelen Oyuncular, görmezden geldiğimiz deprem gerçeğine dikkat çekmeyi amaçlıyor. TOKİ ve Emlak Konut'un katkılarıyla hazırlanan Oyunda yaşanmış hikayeler aracılığıyla "sevdiklerimizi deprem değil önlem almayarak biz öldürdük" mesajı veriliyor.
Bakırköy Sanat Merkezi'nde galası yapılan Oyun, 16 Ağustos akşamı saat 22.00'de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde İstanbullulara ücretsiz olarak gösterilecek.
Prof Dr. Işıkara'nın da rol aldığı tiyatro Oyununda final sahnesinde hazırlanan dekorun büyük bir gürültüyle yıkılması izleyicilere gerçek bir deprem heyecanı yaşattı.
Oyunun Proje Danışmanlığı'nı yapan Prof. Dr. Işıkara, aynı zamanda tiyatrodaki rolüyle de topluma deprem uyarısı yapıyor.
Işıkara, "Devlet 17 Ağustos'tan bu yana büyük önlemler aldı sıra halkta..." dedi.
Proje Yönetmeni Müşerref İdikut da, Türkiye'yi karış karış dolaşarak deprem gerçeğini hatırlatmak istediklerini belirtti.
Senaryo yazarı Harun Acar, amaçlarının insanlara geçmişin acı hatıralarını sunmak değil aksine gelecekte bizi bekleyen yeni acılara karşı toplumsal bilinç oluşturmak olduğunu vurguladı.

Cihan


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Akdeniz'de 4,4 Büyüklüğünde Deprem


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE), Akdeniz'de Girit Adası açıklarında 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu..

 

 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) tarafından yayınlanan verilere göre, bugün (4 Mart Cumartesi) saat 02.16’da Girit Adası açıklarında bir deprem kaydedildi. Richter ölçeğine göre 4.4 büyüklüğünde olan deprem yerin 4 kilometre derinliğinde meydana geldi.
 
Söz konusu depremin ardından yine aynı bölgede; birincisi saat 01.56’da ve 2.5 büyüklüğünde diğeri ise saat 02.25’te 1.9 büyüklüğünde olmak üzere iki de artçı sarsıntı kaydedildi.
13-08-2010
Bu haber toplam 4470 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?