En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.12.2014 16:56
Tersane Balık Restoranı Ataköy AVM'ye Açılacak

Tersane Balık Restoranı Ataköy AVM'ye Açılacak

Daha önce Fener Lokantası ile iş dünyasının uğrak noktası haline gelen Yeşilköy'deki Fener Lokantası'nın sahibi Yavuz Yeğenağa oğlu, AVM'nin yatırımcısı Nihat Delibalta'nın ısrarıyla Tersane isimli yeni bir balık restoranıyla Ataköy'e geliyor.
Restoranın adının Tersane olmasının nedeni Yeğenoğlu'nun uzun bir süre Tersane işçiliği yapmasından geliyor. Denize tutkun Yeğenağaoğlu, ikinci restoranında ise Yeşilköy'deki Fener Lokantası'na uygun olarak balık menülerine yer verecek. Karaköy'ün ünlü kahvaltı mekanlarından Namlı Gurme de Karaköy'den ilk kez çıkıp franchise ile AVM'ye girmeye hazırlanıyor. Namlı Gurme'yi 2010'da franchise ile büyütecek

DAHA önce Namet adı altında sucuk, salam ve et ürünleri üretip satan Namet'i devrettikten sonra şarküteri işine giren Namlı'nın üçüncü kuşak temsilcisi Engin Mepa, Karaköy'ün vazgeçilmez kahvaltı noktalarından biri haline gelen Namlı Gurme'yi yayma kararı aldı. Karaköy'den sonra ilk Namlı Gurme'yi Ataköy AVM'de açmaya hazılanan Mepa, Şarküteri, cafe, pastane ve restoranı içinde barındıran başka bir yer yok. Bu konsept çok tuttu, bunu franchise ile yaygınlaştıracağım dedi. Etiler, Bağdat Caddesi ve Teşvikiye'de de yer baktıklarını belirten Mepa, Restorana 1.5 milyon TL harcadık dedi. Nisan'da açılacak 1 milyon $ harcayacak

GEÇTİĞİMİZ günlerde kiracılarıyla toplantı yapan Ataköy AVM, mağaza sahiplerinin de onayıyla net tarih olarak 2 Nisan'da açılma kararı aldı. AVM'nin tanıtımı için 1 milyon dolarlık pazarlama ve reklam bütçesi ayıran AVM'de 142 mağaza yer alacak.

Pınar Çelik-Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Danıştay, Ataköy'de 70 Metrelik Turistik Tesise İzin Vermedi


İstanbul Ataköy’de konutların arasındaki 2.000 metrekarelik yeşil alanda hayata geçirilmesi planlanan turistik tesis projesi, Danıştay 6. Dairesi tarafından iptal edildi..

 

 
İstanbul Ataköy’de evlerin arasındaki 2 dönümlük yeşil alana 70 metre yüksekliğinde gökdelen inşa edilmesini öngören projeye Danıştay'dan izin çıkmadı. Danıştay 6. Dairesi, 1 / 5000 Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının şehircilik ilkelerine uygun olmadığına hükmederek söz konusu planları iptal etti. 2007 yılında açılan dava 7 yıl sürerken inşaat çalımalarına başlanmamış olması bölgedeki yeşil alana zarar gelmemesini sağladı.
 
Ataköy 1. Kısım’da bulunan (Bakırköy Zeytinlik Mahallesi)  564 ada, 14 parsel 2.649.69 metrekare arsa imar atığı olarak parsellenip daha sonra da içinde havuz bulunan bir parka çevrildi.  Emlak Bankası’nın kapatılması ile TOKİ’ye devrolan arsa, Turistik Otel yapılmak üzere 2004 yılında arsayı Mustafa Yılmaz isimli şahısa satıldı. 2007 yılında tekrar el değiştiren arsa Albatros Turizm ve Otelcilik Anonim Şirketi’ne devredildi ve imar durumu turizm tesis alanına çevrildi.
 
1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile 0.90 olan emsal 2,5 emsale çıkarılırken 5 kat izni olan arsaya yükseklik serbest bırakıldı ve gökdelene izin verildi.
 
Tüm bu gelişmeler yaşanırken söz konusu bölge için bir çok dava açıldı. Söz konusu davalar ve yürütmeyi durdurma kararları sebebiyle arsa sahibi inşaat çalışmalarına başlayamadı. Davalardan net bir sonuç çıkmazken Danıştay 6. Daire verdiği karar ile durumuma son noktayı koydu. Kararda, söz konusu alanın turizm tesis alanına çevrilmesinin şehircilik ilkelerine aykırı olduğuna ve deprem riski taşıyan bir alanda 70 metre yüksekliğe izin veren 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile buna dayanak olan 1 / 5000 ölçekli Nazım İmar planların iptaline karar verdi.
 
 
 
 
13-05-2010
Bu haber toplam 12549 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?