En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.11.2014 09:57
Tersane Balık Restoranı Ataköy AVM'ye Açılacak

Tersane Balık Restoranı Ataköy AVM'ye Açılacak

Daha önce Fener Lokantası ile iş dünyasının uğrak noktası haline gelen Yeşilköy'deki Fener Lokantası'nın sahibi Yavuz Yeğenağa oğlu, AVM'nin yatırımcısı Nihat Delibalta'nın ısrarıyla Tersane isimli yeni bir balık restoranıyla Ataköy'e geliyor.
Restoranın adının Tersane olmasının nedeni Yeğenoğlu'nun uzun bir süre Tersane işçiliği yapmasından geliyor. Denize tutkun Yeğenağaoğlu, ikinci restoranında ise Yeşilköy'deki Fener Lokantası'na uygun olarak balık menülerine yer verecek. Karaköy'ün ünlü kahvaltı mekanlarından Namlı Gurme de Karaköy'den ilk kez çıkıp franchise ile AVM'ye girmeye hazırlanıyor. Namlı Gurme'yi 2010'da franchise ile büyütecek

DAHA önce Namet adı altında sucuk, salam ve et ürünleri üretip satan Namet'i devrettikten sonra şarküteri işine giren Namlı'nın üçüncü kuşak temsilcisi Engin Mepa, Karaköy'ün vazgeçilmez kahvaltı noktalarından biri haline gelen Namlı Gurme'yi yayma kararı aldı. Karaköy'den sonra ilk Namlı Gurme'yi Ataköy AVM'de açmaya hazılanan Mepa, Şarküteri, cafe, pastane ve restoranı içinde barındıran başka bir yer yok. Bu konsept çok tuttu, bunu franchise ile yaygınlaştıracağım dedi. Etiler, Bağdat Caddesi ve Teşvikiye'de de yer baktıklarını belirten Mepa, Restorana 1.5 milyon TL harcadık dedi. Nisan'da açılacak 1 milyon $ harcayacak

GEÇTİĞİMİZ günlerde kiracılarıyla toplantı yapan Ataköy AVM, mağaza sahiplerinin de onayıyla net tarih olarak 2 Nisan'da açılma kararı aldı. AVM'nin tanıtımı için 1 milyon dolarlık pazarlama ve reklam bütçesi ayıran AVM'de 142 mağaza yer alacak.

Pınar Çelik-Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ataköy Sahildeki İnşaatlar İçin Yıkım Kararı Çıkarsa Uygulanır


Bakırköy Belediye Başkanı CHP'li Bülent Kerimoğlu, Ataköy sahilde yapılmakta olan ve mahkemenin ruhsatlarını iptal ettiği inşaatlar hakkında değerlendirmede bulundu..

 

Ataköy sahilinde devam eden inşaatların ruhsatlarının iptali ve mühürlenmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakırköy Belediye Başkanı CHP'li Bülent Kerimoğlu, hukukun emrettiği şeyi yaptıklarını söyledi. İnşaatların yıkılmasının söz konusu olup olmadığı sorulan Kerimoğlu, mahkeme yolu ile kendilerine bir tebligat gelmesi helinde hiç çekinmeden gereğinin yapılacağını söyledi.
 
Zonguldak'ta 'Kardeş Belediyeler Projesi' kapsamında CHP'li belediyelere ziyarette bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, 7 aylık belediye başkanlığı döneminde en çok meşgul olduğu konuların başında Ataköy sahildeki devame den ve tartışma konusu olan inşaatlar olduğunu belirterek, en son 31 Ekim 2014 tarihinde kendilerine tebliğ edilen mahkeme kararının, inşaatlarla ilgili nihai kararın bir üst mahkeme tarafından verileceği yönünde olduğunu belirtti.
 
Belediye olarak mahkeme kararlarını yorumlamak değil, uygulamakla yükümlü olduklarını vurgulayaran Kerimoğlu, söz konusu inşaatlara ilişkin aha önce yüürtmeyi durdurma ve ruıhsat iptali kararlarının çıktığını ancak nihai ararın en olacağını bilmediklerini belirtti. Danıştay'ın vereceği karar ilişkin herhangi bir öngörüde bulunmanın doğru olmayacağını söyleyen Kerimoğlu, çıkacak kararı değerlendireceklerini ve hukukum emrettiği şeyi sorgulamadan yapcaklarını ifade etti.
 
Sahillerin yurttaşa ait olduğunun altını çizen Kerimoğlu, kıyı kenar çizgisi ihlal edilerek yapılan inşaatların karşısında olduklarını belirterek, dere, park, orman ve sosyal donatıların yok edilerek kentin rantına dönük inşaat süreçlerinin kabul edilebilir bir şey olmadını söyledi.
13-05-2010
Bu haber toplam 12096 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?