En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 17:15
Telefon Rehberinden Ev Yaptılar

Telefon Rehberinden Ev Yaptılar

Kullanılmayan telefon rehberleri "ev" haline geldi...

Richard Kroeker ve Nova Scotia Mimarlık Üniversitesi öğrencileri ilginç bir projeye imza attılar. Kullanılmayan telefon rehberlerini bir eve dönüştürdüler...

Evin inşaatında 7000 telefon rehberi kullanıldı. Evin sadece duvarları değil çatısı da telefon rehberlerinden yapıldı. Bu deneysel çalışma hayli ilgi görüyor.

Telefon rehberleri öyle kalın ki onlara ahşaplar kolaylıkla vidalanabiliyor. Bir sepet örgüsünü andıran mimari yapı da görenleri şaşkınlığa uğratıyor...

Kaynak: Ntvmsnbc


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
14-10-2010
Bu haber toplam 16587 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?