En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 15:54
Tarsus'un İlk Alışveriş Merkezi

Tarsus'un İlk Alışveriş Merkezi "Tarsu Alışveriş Merkezi" Geliyor

27 bin 700 metrekare kiralanabilir alana sahip Tarsu AVM, Tarsuslularla 2012 yılında buluşacak

Corio, Türkiye’deki başarılı projelerinin sayısını her geçen gün artırıyor. Corio Türkiye, Adapazarı Ada, Ankara 365, Tekirdağ Tekira, Denizli Teras Park ve Bursa Anatolium Alışveriş Merkezi’nin yanı sıra portföyüne son dahil ettiği Tarsu Alışveriş Merkezi ile Tarsus’a yeni bir hava kazandırmaya hazırlanıyor.

27 bin 700 metrekare kiralanabilir alana sahip Tarsu Alışveriş Merkezi, ulusal ve uluslararası 100 mağazası, 2 katlı, yatay ve düşey ulaşılabilen konsepti, farklı mimarisi ve tasarımı ile Tarsuslular ve bölge halkı için eğlence ve yaşam alanı olmayı hedefliyor. 6 salonlu sinema ve bin araçlık otoparkı bulunan Tarsu Alışveriş Merkezi, 2012 yılında Tarsuslularla buluşacak.

Bugün (27 Ekim) düzenlenen basın toplantısında, Corio Türkiye CEO’su Koray Özgül, “Suyun keyfe dönüştüğü yer” olarak tanımladığı Tarsu AVM’de, Kaliforniya’lı Altoon&Porter ile birlikte geliştirdikleri bu projenin tasarımında “su” konseptinin vazgeçilmez bir dinamik olduğunu vurguladı.

Özgül, Çevreye saygılı, yeşil bina sertifikasyon kuruluşu olan Breeam’e, 2009 yılının Aralık ayında kaydolduklarını, resmi skor olarak “çok iyi“ seviyesini yakaladıklarını belirtirken, Tarsu AVM’nin, Avrupa’da doğal havalandırma sisteminin kullanılacağı ilk alışveriş merkezi olacağını ve geri dönüştürülebilir malzeme ve aktif / pasif enerji tasarruf teknikleri kullanımı ile açılış sonrasında enerji -özellikle elektrik enerjisi- tüketiminde kazanım sağlayarak, masrafları azaltacaklarını dile getirdi.

Türkiye’de ilk defa kullanılacak su püskürtme sistemi ile yaz aylarında AVM içerisindeki nemi artırarak, serinlemeyi sağlayacaklarını vurgulayan Koray Özgül, Tarsu AVM ile ilgili şunları şöyledi: “Bugün yaklaşık 300 bin nüfusu ile Çukurova’nın bereketli toprakları üzerinde kurulmuş ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış Tarsus’un zengin tarihi ile su arasındaki anlamlı bağlantı emsalsizdir; şehir, sırtını dayadığı Toroslar’dan kıvrılarak inen nehrin limanla buluştuğu noktada kurulmuştur. Su şehre hayat, ticaret ve ruh getirir. İşte bu nedenle, Corio Türkiye olarak bizler için de, su konsepti bu projenin tasarımında vazgeçilmez bir dinamiktir. Ana giriş kapısındaki şelale ve batı tarafındaki parklarda bulunan fıskiyeler, şehrin suyla olan etkileşimini yansıtmakta olup, Tarsu’nun tam kalbindeki havuz da, suyu merkeze alan düşüncenin bir göstergesidir. Ayrıca Tarsu AVM’de ilk kez yapılacak özel tasarım teraslarla, alışveriş merkezi ile dış dünya arasında bir bağlantı kurulacaktır. Yaz aylarında cam duvarların açılması hem şehrin hem de terasların yeşil etkisinin iç mekânda daha da artmasını sağlayacak. Tarsuslu ailelerin birlikte olabileceği, çocukların rahatça oynayacağı alanlar sunduğumuz bu yeni AVM’miz Tarsus ve bölge halkı için benzersiz bir eğlence ve yaşam alanı olacak.”


Proje özellikleri
Açılış tarihi:
2012 (1. çeyrek)
Kiralama:
Jones Lang Laselle
Mimar:
Altoon + Porter
Kiralanabilir alan:
27 bin 700 metrekare
Toplam alan:
67 bin 800 metrekare
Büyük ve katlı mağazalar:
Hipermarket 6 bin 883 metrekare
Yiyecek ve içecek bin 600 metrekare
Katlı mağaza bin 600 metrekare
Elektronik market bin 200 metrekare
Eğlence ve aktivite:
Eğlence merkezi bin 100 metrekare - sinema bin 800 metrekare
Mağaza sayısı:
100
Otopark alanı:
Bin otomobil


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Tarsus'ta Emeklilere Ev Yapacak


Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Kurnaz, TOKİ vasıtasıyla Tarsus'ta emekli vatandaşlara konut inşa edileceğini açıkladı..

 

 
Tarsus'te emeklilerin konut sorununu çözmek için çalışma başlattıklaırnı açıklayan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Mali Sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Kurnaz, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından hayata geçirlecek olan konut projesinde emekli vatandaşların her ay bir maaş kadar olan kira derdinden kurtulacağını söyledi.
 
Düzenlediği toplantıda dernek üyesi olan emeklilerin bugüne kadar bir çok sağlık kuruluşundan da faydalandığını hatırlatan Kurnaz, Türkiye Emekliler Derneği'nin (TÜED) önerisi ile TOKİ tarafından hayata geçirlecek olan toplu konut projesinde emeklilerin kira öder gibi aylık 250 -300 lira taksitle ev sahibi olabileceğini söyledi.
 
Emekliye toplu konut projesi için etüt çalışmalarının sürdüğünü de belirten Kurnaz, daha sonra emekli konutlarının 7 bin adete yükseleceğini  ve en az 60 metrekare olacağını ifade etti. Ayrıca Kurnaz, konut fazlalığı veya yeterli talep olmaması halinde de mevcut evleirn emekli vatandaşlara satılacağını açıkladı.
 
 
27-10-2010
Bu haber toplam 38433 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?