En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 23.02.2018 20:27
Tarsu Alışveriş Merkezi

Tarsu Alışveriş Merkezi

Türkiye’deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.

Merkezi Hollanda’da bulunan Corio şirketinin yatırımı olan Tarsu Alışveriş Merkezi, Mimar Natali Toma (Corio) direktörlüğünde, Kaliforniyalı Altoon and Porter firması (Konsept Mimarı) ve Yazgan Tasarım Mimarlık (Uygulama Mimarı) tarafından gerçekleştirildi. Tarsu Alışveriş Merkezi Türkiye’deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.

BREEAM, Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu binaların yeşil performanslarını uluslararası ölçekler bazında, teknik açıdan değerlendirerek derecelendirmektedir. BREEAM alan binalar çevreye duyarlı özellikleri sebebiyle tüm dünya gayrimenkul pazarında ayrıcalık kazanmaktadır.

BREEAM uygulamaları için toplam 1 milyon Euro bütçe ayrılarak oluşturulan Tarsu AVM ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı. Proje 60,78 yüzde ile “çok iyi” derecesi almaya hak kazandı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mobilya Alışveriş Merkezi Interia'da Dolar Kuru 3 Liraya Sabitlendi


İstanbul'un en büyük kapalı alanına sahip mobilya ve dekorasyon AVM'si Interia'da dolar kuru 3 liraya sabitlenirken kiralara ve aidatlara 5 yıl boyunca zam yapılacağı açıklandı..

 

 
Türkiye'nin en kapsamlı, İstanbul'un konusunda en büyük kapalı alanına sahip mobilya ve dekorasyon AVM'si Interia, dolar kurunu yıl sonuna kadar 3 lira olarak sabitlerken 2018 yılı için de dolar kurunun 3,0 lira olarak kabul edileceğini duyurdu.
 
Mobilya sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümlerle projelendirilen Interia'daki kiracılara her türlü kolaylığı sağlayacaklarını ifade eden  interia Genel Müdürü Nadir Kayacan, kiracılar ile yapılan sözleşmelerde sürenin 5 yıl olduğunu ve bu sürede kira bedellerine hiçbir şekilde zam yapmayacaklarını da açıkladı. Aynı şekilde aidatların da 5 yıl boyunca zamlanmayacağını ifade eden Nadir Kayacan, her zaman kiracıların yanında olduklarını vurguladı.
 
Mobilya sektörünün öncü markalarını aynı çatı altında toplayacak olan Interia, 57 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olup 165 metrekarelik birimlerden binlerce metrekare büyüklüğe sahip showroomlara pek çok seçeneği bir arada sunuyor.
 
23-03-2011
Bu haber toplam 10830 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?