En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 16:27
Sinpaş Mobilya Grup Krizi Farklı Tasarımlar İle Aştı

Sinpaş Mobilya Grup Krizi Farklı Tasarımlar İle Aştı

Mutfak ve banyo mobilyaları sektöründe faaliyet gösteren Sinpaş Grubunun Mobilya Grup Başkanı Tahir Gürhan, insanların yaşam ortamlarında banyo ve mutfağa daha çok önem vermeye başladığını söyledi.
Sinpaş iştiraklerinden Vanucci'nin, Türkiye genelinde açtığı 19 bayi ile banyo ve mutfak mobilyalarında özgün tasarımları insanlarla buluşturduğunu kaydeden Sinpaş Grubu Mobilya Grup Başkanı Tahir Gürhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tamamen yerli tasarımcılar ile çalıştıklarını ve bunun önemli getirisinin olduğunu belirtti.Piyasadaki banyo ve mutfak mobilyalarının bir çoğunun görsellik açısından benzerlik taşıdığına dikkati çeken Gürhan, şöyle devam etti: Özellikle banyo mobilyalarında firmamız tarafından yapılan ürünler, tasarımcının tamamen kendi görüşünü yansıtıyor. Tasarımlar, ihtiyaçtan yola çıkarak üretiliyor. Çünkü banyo dolabı dendiği zaman artık piyasada hepsi aynı, beyaz ve lake renklerinden oluşuyor. İnsanlar yaşam ortamlarında banyo ve mutfağa daha çok önem vermeye başladılar. Biz de özgün tasarımlarımızla insanların bu isteklerini karşılama gayreti içerisindeyiz.Vanucci'nin İtalyan sanıldığını, aslında Türk firması olduğunu kaydeden Gürhan, İmalatımız İstanbul'da ve yaklaşık 200 kişi çalışıyor. Dünyanın en son teknolojisi ile donatılmış makineleriyle üretim yapılıyor. Çok seçkin mühendis ve mimarlarımız var. Özellikle tasarım konusunda bir hayli iddialıyız. Tasarımlarımızı tamamen yerli tasarımcılar gerçekleştiriyor. Çok sayıda tasarımın arasından seçim yaparak imalat gerçekleştiriyoruz. Dünya genelinde katıldığımız fuar ve bazı etkinliklerde çok beğeni toplayan tasarılarımız oldu dedi.ÖZGÜN TASARIM, KRİZDEN ETKİLENMEDİ

Mutfak ve banyo dolapları sektöründe markalaşma sürecinde olduklarını ifade eden Gürhan, yerli ve özgün tasarımlarla, kriz döneminde etkilenmediklerini söyledi.Bir süre önce KDV oranlarındaki düşüşün piyasayı hareketlendirdiğini belirten Gürhan, şöyle devam etti:

Firma olarak kriz bizi çok etkilemedi. Bizim özgün projelerimiz var. Fabrika olarak 2008 yılına oranla ciromuzda azalma yok, artış var. Tabi bunda kendi projelerimizin faydası var. Şu sıralar KDV oranlarındaki düşüş piyasaya bir hareket getirdi. Fakat perakende olarak yine bir durgunluk var. Ancak, bunun geçeceğine inanıyoruz. Türkiye'nin hakikaten yıllardır kovaladığı ve yakaladığı bir hız var. Türkiye dünyada parlayan bir yıldız olmaya aday. İçerdeki ekonomik sıkıntılar aşılışırsa Türkiye'nin önünü çok açık görüyoruz.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mobilya Alışveriş Merkezi Interia'da Dolar Kuru 3 Liraya Sabitlendi


İstanbul'un en büyük kapalı alanına sahip mobilya ve dekorasyon AVM'si Interia'da dolar kuru 3 liraya sabitlenirken kiralara ve aidatlara 5 yıl boyunca zam yapılacağı açıklandı..

 

 
Türkiye'nin en kapsamlı, İstanbul'un konusunda en büyük kapalı alanına sahip mobilya ve dekorasyon AVM'si Interia, dolar kurunu yıl sonuna kadar 3 lira olarak sabitlerken 2018 yılı için de dolar kurunun 3,0 lira olarak kabul edileceğini duyurdu.
 
Mobilya sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümlerle projelendirilen Interia'daki kiracılara her türlü kolaylığı sağlayacaklarını ifade eden  interia Genel Müdürü Nadir Kayacan, kiracılar ile yapılan sözleşmelerde sürenin 5 yıl olduğunu ve bu sürede kira bedellerine hiçbir şekilde zam yapmayacaklarını da açıkladı. Aynı şekilde aidatların da 5 yıl boyunca zamlanmayacağını ifade eden Nadir Kayacan, her zaman kiracıların yanında olduklarını vurguladı.
 
Mobilya sektörünün öncü markalarını aynı çatı altında toplayacak olan Interia, 57 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olup 165 metrekarelik birimlerden binlerce metrekare büyüklüğe sahip showroomlara pek çok seçeneği bir arada sunuyor.
 
05-03-2010
Bu haber toplam 7737 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?