En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.02.2018 04:20
Silivri Kalesi, Kalepark Silivri ile Markalaşacak

Silivri Kalesi, Kalepark Silivri ile Markalaşacak

Marmara'nın en yüksek kıyılarından birinde yer alan Kalepark Silivri, yeni konseptiyle hizmete devam ediyor.

2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla restore edilen Silivri Kalesi, Gez Turizm tarafından 'Kalepark Silivri' olarak markalaşıyor.

Silivri Kalesi'nde bulunan mekanlarıyla kır düğünü, mezuniyet kutlaması, iş toplantıları ve özel günlerde Trakya ve İstanbul'a hizmet verdiklerini ifade eden Gez Turizm'in sahibi Fatih Topaloğlu, "Belediyeden aldığımız işletme hakkıyla Nisan 2009'da burada yeni bir konsepte hizmet vermeye başladık. Trakya ve Silivri fanatiği olarak bölgemde turizm yatırımı yapma hedefimi gerçekleştirdim. Kalepark Silivri'yi uluslar arası platformda tanıtmak istiyorum. 'Kalepark' kimliğini Silivri ile özdeşleştirmek amacındayım" dedi. Kalepark Silivri'nin daha önce kafe ve çay bahçesi olarak işletildiğini hatırlatan Fatih Topaloğlu, "Yeni konseptimizle aile bahçesi, restoran ve kır düğün bahçesi bölümlerimizle hizmet veriyoruz. Düğün-nişan, küçük yaş grubu mezuniyet törenleri gibi özel kutlamaların yanı sıra firma toplantılarının da yapıldığı bir yer burası. Açık alanda kır düğününde bin kişiye, yemekli toplantıda 600 kişiye hizmet veriyor. Kapalı alanda ise 150 kişiye yemekli hizmet verebiliyor" diye konuştu.

Silivri'yi nezih bir eğlence ve dinlence mekanına kavuşturduklarını kaydeden Topaloğlu, "Kalepark Silivri, hem yapısı hem de konseptiyle Türkiye'nin nadir mekanlarından biri. Trak medeniyetinin merkezlerinden olan Silivri Kalesi, Yahudilerin, Hıristiyanların ve Müslümanların yaşam izlerinin olduğu bir yer. Silivri Kalesi, Orhangazi için de önemli bir yerdi çünkü Orhangazi'nin Rum Prensesi'yle evlendiği yerdi. Aynı zamanda Aziz Nektaryus'un doğduğu ve hayatını geçirdiği yer olmasıyla Hıristiyanlar için de önemi büyük. Tarihi açıdan Silivri Kalesi birçok olaya tanıklık etmiş bir mekan. Araştırmalarıma göre burada 17 tane ibadethane var. Birkaç kez işletme değiştiren mekanı bölgelenin taleplerini karşılayacak konsepte kavuşturduk" şeklinde konuştu.

Kalepark Silivri'nin Marmara kıyılarının en yüksek kıyılarından birinde yer aldığını ifade eden Topaloğlu, "Araştırmalarım sonucunda Türkiye'de böyle yerlerden birkaç tane olduğunu gördüm. Trabzon'da askeriyeye ait bir yer bulunuyor. Yine Kale Park ismiyle Fethiye'de bir yer var. Antalya'da Ticaret Odası' nın ait bir mekan da bunlardan biri. Kalepark Silivri bu özelliği ile de dikkat çeken yerlerden biri olacak" dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Starlife Silivri'de Metrekaresi 6 Bin TL


Say Yapı imzası ile Silivri'de inşa edilmekte olan StarLife Silivri projesinde villa satışları metrekaresi 6 bin liradan başlayan fiyatlarla devam ediyor..

 

Say Yapı'nın 'kazançlı yatırım' vadeden projesi StarLife Silivri'de yaz-kış ikamete müsait, doğayla iç içe bir konumda  yükseliyor. Lüks ve müstakil bir hayat isteyenlere yönelik planlanan StarLife Silivri projesinde cazip vergi avantajı ve vade seçenekleri ile villa sahibi olunabiliyor.
 
80 dönümlük alan üzerinde 90 villa olarak yükselen ve sadece 10 villanın satışta olduğu StarLife Silivri projesinde villaların yanı sıra geniş yüzme havuzu, güneşlenme terası, tenis kortları, basketbol sahası, son teknolojiye sahip aletlerle donatılmış açık ve kapalı fitness salonları, Türk hamamı, sauna, Spa alanı, Cafe, Lounge ve çocuk oyun parkına sahip sosyal ve spor merkezi bulunuyor.
 
Kullanım alanları 300 - 350 - 440 metrekare kullanım alanlı ve 600 metrekare ile 1.350 metrekare arasında değişe  geniş bahçeli, müstakil 3 farklı villa seçeneği bulunan StarLife Silivri projesinde villa fiyatları 1,5 milyon TL-2,3 milyon TL arasında değişiyor. Tapuları hemen teslim edilen villaların özel otopark ve güvenlik sistemine sahip olduğu StarLife Silivri projesinde, villalar natamam veya full yapılı olarak teslim edilebiliyor.
 
 
28-08-2010
Bu haber toplam 31206 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?