En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 30.03.2015 10:06
Silivri Kalesi, Kalepark Silivri ile Markalaşacak

Silivri Kalesi, Kalepark Silivri ile Markalaşacak

Marmara'nın en yüksek kıyılarından birinde yer alan Kalepark Silivri, yeni konseptiyle hizmete devam ediyor.

2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla restore edilen Silivri Kalesi, Gez Turizm tarafından 'Kalepark Silivri' olarak markalaşıyor.

Silivri Kalesi'nde bulunan mekanlarıyla kır düğünü, mezuniyet kutlaması, iş toplantıları ve özel günlerde Trakya ve İstanbul'a hizmet verdiklerini ifade eden Gez Turizm'in sahibi Fatih Topaloğlu, "Belediyeden aldığımız işletme hakkıyla Nisan 2009'da burada yeni bir konsepte hizmet vermeye başladık. Trakya ve Silivri fanatiği olarak bölgemde turizm yatırımı yapma hedefimi gerçekleştirdim. Kalepark Silivri'yi uluslar arası platformda tanıtmak istiyorum. 'Kalepark' kimliğini Silivri ile özdeşleştirmek amacındayım" dedi. Kalepark Silivri'nin daha önce kafe ve çay bahçesi olarak işletildiğini hatırlatan Fatih Topaloğlu, "Yeni konseptimizle aile bahçesi, restoran ve kır düğün bahçesi bölümlerimizle hizmet veriyoruz. Düğün-nişan, küçük yaş grubu mezuniyet törenleri gibi özel kutlamaların yanı sıra firma toplantılarının da yapıldığı bir yer burası. Açık alanda kır düğününde bin kişiye, yemekli toplantıda 600 kişiye hizmet veriyor. Kapalı alanda ise 150 kişiye yemekli hizmet verebiliyor" diye konuştu.

Silivri'yi nezih bir eğlence ve dinlence mekanına kavuşturduklarını kaydeden Topaloğlu, "Kalepark Silivri, hem yapısı hem de konseptiyle Türkiye'nin nadir mekanlarından biri. Trak medeniyetinin merkezlerinden olan Silivri Kalesi, Yahudilerin, Hıristiyanların ve Müslümanların yaşam izlerinin olduğu bir yer. Silivri Kalesi, Orhangazi için de önemli bir yerdi çünkü Orhangazi'nin Rum Prensesi'yle evlendiği yerdi. Aynı zamanda Aziz Nektaryus'un doğduğu ve hayatını geçirdiği yer olmasıyla Hıristiyanlar için de önemi büyük. Tarihi açıdan Silivri Kalesi birçok olaya tanıklık etmiş bir mekan. Araştırmalarıma göre burada 17 tane ibadethane var. Birkaç kez işletme değiştiren mekanı bölgelenin taleplerini karşılayacak konsepte kavuşturduk" şeklinde konuştu.

Kalepark Silivri'nin Marmara kıyılarının en yüksek kıyılarından birinde yer aldığını ifade eden Topaloğlu, "Araştırmalarım sonucunda Türkiye'de böyle yerlerden birkaç tane olduğunu gördüm. Trabzon'da askeriyeye ait bir yer bulunuyor. Yine Kale Park ismiyle Fethiye'de bir yer var. Antalya'da Ticaret Odası' nın ait bir mekan da bunlardan biri. Kalepark Silivri bu özelliği ile de dikkat çeken yerlerden biri olacak" dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul'da Satılık Konut Fiyatları En Çok Silivri'de Arttı


hurriyetemlak.com Ağustos 2014 Emlak Endeksi'ne göre, İstanbul'da satılık konut fiyatları en çok Silivri'de artarken kiralık konut fiyatları ise Avcılar'da arttı..

 

hurriyetemlak.com Ağustos 2014 Emlak Endeksi'ne göre; İstanbul'da konut fiyatları yüzde 8,5 ile en çok Silivri'de arttı. İlçede konutkarın metrekare fiyatları 1.200 liradan 1.302 liraya yükseldi. Ağustos aynda Silivri'nin ardından en çok fiyat artışı yüzde 7,3 ile Şile'de meydana geldi. İlçede konutların metrekare fiyatları 2.056 liradan, 2.205 liraya yükseldi. Şile'yi ise yüzde 7,2 oranındaki artış ile Başakşehir izledi.Bölgede metrekare ortalama satılık konut fiyatları ise 2.522 lira oldu. 
 
Kiralık konutlardaki fiyat artışlarında ise Ağustos ayında en yüksek artış yüzde 11,1 ile Avcılar'da meydana gelirken Avcılar'ı yüzde 8,7 arttığı Esenyurt, yüzde 8,6 artışla Tuzla takip etti.
28-08-2010
Bu haber toplam 31143 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?