En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 06.03.2015 16:10
Sanko Holding İstanbul'da Gayrimenkul Sektörüne Giriyor

Sanko Holding İstanbul'da Gayrimenkul Sektörüne Giriyor

15 Ocak'ta faaliyete geçen şubenin sermayesi 10 bin TL olarak belirlendi.
Gayrimenkullerin satın alınması ve kiralanmasıyla ilgili danışmanlık ve ekspertiz hizmetleri verecek olan şube, faliyetlerini Güneşli'deki Sanko Holding genel merkezinden yürütecek. Konukoğlu istifa etmişti

Şubenin yönetiminde ise EGS Business Park'ın sahibi ve Sanko Holding'in Yönetim Kurulu üyesi Ali Suavi Erengül ve Rezzan Topal görev alacak. Alınan bilgilere göre, AJK Yatırım Danışmanlık İstanbul Şubesi'nin gayrimenkul yatırım ortaklığı dışında ana faaliyet alanları şunlar: Sigortacılık, bankacılık finansal kiralama, faktoring, risk sermayesi, aracı kurum,  tüketici finans işleri ile uğraşan halen mevcut veya ileride kurulacak olan ortaklık müessese ve teşebbüslerin sermaye ve yönetimine katılmak yatırımda bulunmak. Bu alanlarda çalışacak ortaklık müessese ve teşebbüslerin kurucu sıfatı ile kuruluşlarını gerçekleştirmek ve portföy işletmeciliği ve aracılık yapmamak kaydıyla her nevi kıymetli evrak hisse senedi tahvil almak satmak rehin etmek rehin almak. Gaziantep'teki genel merkezinin yönetim kurulunda görev alan Ertuğrul Konukoğlu'nun bir süre önce istifa etmesiyle birlikte, boşalan göreve Mehmet Faruk Kolukısa getirilmişti.

-Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Derince Limanı'nın İşletme Hakkı Safi Holding'in Oldu


TCDD Genel Müdürlüğü’ne ait Derince Limanı'nın 39 yıllığına işletme hakkı, 543 milyon dolarlık bedel karşılığında Safi Holding'in oldu..

 

Türkiye’nin en büyük limanları arasında yer alan ve verimli işletilemediği gerekçesi ile 2014 yılında Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından ihaleye çıkarılan TCDD Genel Müdürlüğü’ne ait Derince Limanı'nın işletme hakkı 39 yıllığında ihaleyi kazanan Safi Holding'e ait oldu. Safi Holding, 543 milyon ABD dolar olan özelleştirme bedelini 1 yıllık gecikme ile ödedi.
 
Bugün Safi Holding tarafından yapılan açıklama ile Safi Holding bünyesinde yer alan Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin 25 Şubat Çarşamba günü 543 milyon doları T.C. Başbakanlık Özelleştirme Başkanlığı’na peşin ödeme yapıp limanı teslim aldığı bildirildi.
 
Ayrıca açıklamada Safi Holding’in Derince Limanı'nı Gölcük yönüne doğru 450 metre, kıyıya paralel olarak da bin metre olmak üzere toplam 450 bin metrekarelik bir alana dolgu yapmak sureti ile büyütmeye karar verdiği ve bu işlem için  yaklaşık 5 milyon metreküp dolgu malzemesi kullanılacağı bildirildi.
 
 
 
10-05-2010
Bu haber toplam 11199 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?