En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 23:33
Sadettin Saran Doğubayazıt'a Spor Salonu Yaptırdı

Sadettin Saran Doğubayazıt'a Spor Salonu Yaptırdı

Milliyet gazetesinin Baba Beni Okula Gönder kampanyası kapsamında hizmete açılan Doğubayazıt Ali Lütfullah Kız Öğrenci Yurdu'nun yanına işadamı Sadettin Saran tarafından yaptırılan spor salonunu spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak açtı.
Sarı-lacivert renklerin hI¢kim olduğu spor salonuyla birlikte kampanya spora da uzanmış oldu.Ağrı'ya götürdükleri eğitim hizmeti için Vali Mehmet Çetin'den fahri hemşerilik beratı' isteyen Doğan Gazetecilik AŞ İcra Kurulu üyesi Tijen Mergen, kampanyanın beşinci yılına girdiğini anımsatarak şöyle konuştu: Yurtlarımızda kalan öğrenciler spor, sanat ve sosyal alanda da faal olmak istediklerini bildirdi. Doğubayazıt'taki spor salonu ile bir ilke imza attık. Sadece yer sağlamak değil, bunun yanı sıra sosyal yanlarına da dokunmak, çocukların daha sağlıklı büyümelerini sağlayacaktır. Mesleğin yanı sıra spor ve sanatla uğraşmak çocukların gelişimine olumlu katkılar sağlar.Hep büyük düşünün'

İş hayatındaki başarısını gençliğinde yaptığı spora bağlayan işadamı Saran da, kurumsal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde yaptırdığı spor salonunun ilkini öğrencilerin kullanımına açtıklarını söyledi. Saran, Hep büyük düşünün. Buradan şampiyonlar çıkmasını istiyorum dedi.

Bakan Faruk Özak da, Milli Eğitim Bakanlığı'yla birlikte sporu yaygınlaştırmak için bir proje gerçekleştiriyoruz. Sporu sevdirmemiz gerek. Doğubayazıt'taki gençlerimizin hedefi yurtdışındaki yaşıtları olmalıdır dedi.

Vali Mehmet Çetin de, Bir ayağı Ağrı'da olan Tijen Mergen fahri hemşerimiz olacak diye konuştu.

Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gül Baba Türbesi Restorasyonu Hızlanıyor


Macaristan Budapeşte'de bulunan Osmanlı eseri Gül Baba Türbesi'ni önemli yatırım kategorisine alan Macar hükümeti restorasyon sürecini hızlandırıyor..

 

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bulunan ve daha önce de restore edilmesi gündeme gelen Gül Baba Türbesi’nin önemli yatırım kategorisine alınmasının ardından türbe ve çevresinin restorasyonunun da hızlanması bekleniyor.
 
Avrupa'nın en kuzeyindeki Osmanlı dönemi eseri  olan Gül Baba Türbesi'nin önemli yatırım kategorisine alınmasını değerlendiren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Macaristan temsilcisi Tarık Tekeş, hem Macarlar hem Türkler tarafından çok sevilen Bektaşi dervişi Gül Baba'nın türbesinin turistler tarafından da yoğun ilgi gördüğünü belirtti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde Macaristan'ı ziyareti sırasında türbenin restorasyonunu gündeme getirdiğini de hatırlatan Tekeş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da  Gül Baba Türbesi'nin onarımı konusunu Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüştüğünü belirterek, türbenin Macar hükümeti tarafından büyük bir jest yapılarak önemli yatırım kategorisine alındığını söyledi.
 
 
18-03-2010
Bu haber toplam 8307 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?