En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 20.02.2018 17:00
Riskli İş Kollarında Taşeron Çalıştırmak Yasaklanıyor

Riskli İş Kollarında Taşeron Çalıştırmak Yasaklanıyor

Soma'da yaşanan facia sonrasında yeniden gündeme gelen taşeron sistemi ile ilgili muvazaalı uygulamaları sonlandırmak için yeni bir tasarı hazırlandı..

 

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hükümet, Manisa Soma'da yaşanan maden faciasının ardından madencilik sektörü başta olmak üzere riskli iş kollarında taşeron yasağı için çalışmalara başladı.
 
Yeni yasal düzenleme ile kayıtlarda ana işverene bağlı göründüğü halde, herhangi bir eğitim verilmeden, toplama usulü asgari ücretle işçi çalıştırılmasına son verilecek.
 
Taşeron sistemi ile ilgili muvazaalı uygulamalara son verecek düzenleme hakkında bilgi veren Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Meclis'e gönderilecek tasarıda hangi işlerin asıl iş olacağının tasnifini yaptıklarını belirterek, "Bazı alanlarda hizmet alımı devam edecek. Ancak bazı alanlarda ise taşeron çalıştırılamayacak" dedi. 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Soma'da Madenci Aileleri İçin İnşa Edilen 301 Konutun Sahipleri Belirlendi


Soma'da maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin aileleri için Doğuş Holding ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ortaklığında inşa edilen konutlar için kura çekimi tamamlandı..

 

Manisa'nın Soma ilçesinde 2014 yılında meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin aileleri için Doğuş Holding ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ortaklığı tarafından inşa ettirilen konutların kura çekimleri gerçekleştirildi. Soma ilçesindeki Turgutalp Altıntepe mevkisinde 49 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ve tamamı 118 metrekare alanlı olarak planlanan konutların kura çekimleri ise  Soma Gündüz Beder Kültür Merkezi'nde noter huzurunda gerçekleştirildi.
 
Çekilen kura ile faciada hayatını kaybeden madenci ailelerinin hangi dairelerde yaşayacağı belirlendi.Kura sonuçlarının Manisa İl Afet ve Acil Durum Bölge Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde duyurulacağı, daha sonra da daire teslimlerine ilişkin işlemlerin gerçekıleştirileceği belirtildi.
21-05-2014
Bu haber toplam 2331 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?