En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 06:18
Prime Mall İskenderun ve Prime Mall Antakya

Prime Mall İskenderun ve Prime Mall Antakya

Türkiye'ye 2 yılda 1.5 milyar dolarlık emlak yatırımı yapmayı hedefleyen Alman Prime Development, işe İskenderun ve Antakya'da alışveriş merkezi açarak başlayacak.

Alman Yatırım şirketi Prime Development Ortak ve Yöneticisi Philipp Von Wilmowsky, Türkiye'ye emlak alanında 1.5 milyar dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Türkiye'deki ilk yatırımları Prime Mall İskenderun ve Prime Mall Antakya'nın tanıtım toplantısında konuşan Türkiye'ye uzun vadeli yatırımlar yapmak için geldiklerini vurgulayan Wilmowsky, "Türkiye'ye emlak alanında 1.5 milyar dolar yatırım yapmak istiyoruz. Bu yatırımlara 2 yıl içinde başlamak istiyoruz. Böylelikle 10 veya 12 projemiz olacak. Geçen yıl, 215 milyon dolarlık yatırım hacmine ulaştık. Bu projelerle yaklaşık 750 milyon dolar değerinde alışveriş merkezleri yaratacağız" diye konuştu.

MERKEZLERİN ÇOĞU ÖLECEK
Türkiye için öngördükleri 1.5 milyar dolarlık yatırımın yüzde 30'unun orta ve orta alt gelir grubuna yönelik konut yatırımları için kullanılacağını açıklayan Wilmowsky, yapılacak konutların alışveriş merkezlerine entegre olabileceği gibi bağımsız projeler de olabileceğini kaydetti. Türkiye'de son yıllarda birçok alışveriş merkezi açıldığına dikkat çeken Wilmowsky, "Bunların büyük kısmında gereken know-how olmadığı için, bugün gördüğümüz alışveriş merkezlerinin gelecekte öleceğini tahmin ediyoruz" dedi.

Kiralar bu kadar yukarı çekilmemeli
Wilmowsky, yatırımlarında kendi sermayelerini kullandıkları ve "güçlü'' bir sermaye yapısına sahip oldukları için krizden çok fazla etkilenmediklerini ancak kiracıların krizden çok etkilendiklerini ifade etti. Wilmowsky, "Ayrıca kiraları bu kadar yukarı da çekmemek lazım. Eskiden işler iyiydi ve kiralar, yüksek de olsa ödenebiliyordu. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi lazım" diye konuştu.

(SABAH)


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓
23-04-2009
Bu haber toplam 42687 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?