En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 18:39
Polsan İhtiyaç İçin Borç Verme

Polsan İhtiyaç İçin Borç Verme

Polsan İhtiyaç İçin Borç Verme, ortakların güncel ihtiyaçlarını karşılamak üzere verilen borç türüdür.

 İhtiyaç İçin Borç Verme limiti ,Sandığa üye olunan yıllara göre ortakların aidata esas maaşının katları doğrultusunda aşağıda belirtildiği gibidir;a) 0-6 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin beş katı,


b) 6-36 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin sekiz katı,


c) 37-60 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin on katı,


d) 61-120 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin oniki katı,


e) 121-180 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin onüç katı,


f) 181-240 aya kadar olanlara, aidata esas maaş veya ücretinin ondört katı


g)  240 ay ve üzeri, aidata esas maaş veya ücretinin onbeş katı borç verilir.


Vadesi en az 6 ay , en çok 36 aydır.FAİZ ORANLARI: Sandığımızda Borç faizleriyle ilgili olarak bankalarda kullanılan bileşik faiz uygulanmaktadır.


Aktif büyüklüğüne göre ilk on bankadan her hafta Salı günü kredi faiz oranları alınarak bunlar arasından en düşük faiz oranının tespit edilmektedir. Tespit edilen en düşük banka kredi faizinin %10 altında İhtiyaç İçin Borç Verme faiz oranı belirlenir.


İhtiyaç İçin Borç Verme alan ortak aynı anda aidat karşılığı borç alamaz.


Sandığımız bütün bankalardan daha düşük faizle borç verdiği gibi, bankalarda masraf, vergi  ve sigorta adı altında alınan giderler Sandığımızca istenmediği için Sandığımız faiz oranları bankalara göre oldukça avantajlıdır. Bankalarca masraf adı altında kredinin bir bölümü başlangıçta kesilmektedir.


Ortaklarımız Sandıktan aldıkları borçlar için yalnızca almış oldukları borcun % 0,75 (binde yedi buçuk)'u tutarında damga vergisi öderler.  Yeniden Borçlanma:


İhtiyaç için borç alan ortak en erken 1 ay sonra borcunu ve faizini defaten ödediği takdirde yeniden borçlanabilir. Borcunu yenilemek istediğinde mevcut borcun erken ödemesinin hesaplanarak yeni çekeceği Borç tutarından düşülerek kapatılması suretiyle yeni borçlanma işlemi başlatılabilir.Sandığımıza senet gönderirken dikkat edilmesi gerekenler ;


Borçlu İmzası


Kefil imzası


Kefillin Sandık ortağı olması


Daire amiri imzası mührü ve adı soyadı bulunması


Vade belirtilmesi


Telefon numarası yazılması


Senedinizi hazırlarken yukarıda belirtilen konulara dikkat etmeniz işlemlerinizin daha çabuk yapılmasını sağlayacaktır.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

KOBİ'lere 250 Milyar Liralık Kredi


Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre, KOBİ'lere 250 milyar liralık kredi uygulamasının önü açıldı..

 

 
Hükümetin küçük işletmelerin, ihracatçı firmaların canlılığını korumak, kurdaki dalgalanmadan etkilenmemelerini sağlamak için hayata geçirdiği 250 milyar liralık devlet garantili kredinin önünü açacak karar çıktı.
 
Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre, başvuruların 30 bine yaklaştığı Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) sağladığı kefaletlerin bakiye tutarımeksimum 250 milyar lira olacak. Hazine ise Fon'a 25 milyar lira aktaracak. KGF, verdiği kefaletler karşılığı her bir kefalet kullandırımı için bir defaya mahsus olarak peşin azami yüzde 0.03 oranında komisyon alacak olup  işletme kredilerinin vadesi asgari 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla bir 1olmak üzere azami 5 yıl olacak.
 
 
 
22-11-2009
Bu haber toplam 149814 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?