En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 19:27
Polisan Holding, Enerji ve İnşaat Sektörüne Yatırım Yapacak

Polisan Holding, Enerji ve İnşaat Sektörüne Yatırım Yapacak

Türki cumhuriyetleri ve Rusya olmak üzere yurtdışından boya fabrikası kurmaları için davet alan Polisan Holding, yurtiçinde de enerji ve inşaatta yatırım yapmayı planlıyor.
Geçtiğimiz gün Şile Dedeman Otel'de çalışanlarıtıyla Fikirde sınır yoktur ertkinliğinde biraraya gelen Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis yurtdışındaki yatırım imkI¢nlarını değerlendireceklerini söyledi. Bitlis, bir soru üzerine halka açılma ve yabacı ortaklık gibi konuların gündemlerinde olduğunu, bu konularda aceleci olmadıklarını, taşların yerine oturması gerektiğini ifade etti. Polisan Holding CEO'su Erol Mizrahi'de yabancı ortaklıkla ilgili Bizi bir adım daha öteye götürecekse bakarız, kafamıza uyacak bir takım talepler olduğunda değerlendiririz ifadesini kullandı.

Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Polisan Boya'nın Yüzde 50'si Japon Kansai'ye Satıldı


Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50'si Japonya'nın boya sektörü lideri Kansai'ye satıldı..

 

Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50 hissesinin Japonya'nın boya lider boya üreticilerinden Kansai'ye satıldığı açıklandı. Hisse devir işleminin Aralık 2016'da tamamlanması planlanırken Polisan Boya'nın satılan yüzde 50 hissesine 113,5 milyon dolar değer biçildi.
 
Polisan Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Polisan Boya ile Kansai Paint arasındaki görüşmelerin bir süredir devam ettiği, *Kansai Paint'in üstleneceği Polisan Boya'nın yüzde 50'si için 113,5 mjilyon dolar ödeyeceği ve bu ödemenin 68,5 milyon dolarının Polisan Holding'e hisse bedeli için ödeneceği kalan 45 milyon doların ise Polisan Boya'nın sermayesine katılacağı belirtildi.
 
Açıklamada Polisan Boya'nın yeni bir tesis yatırımı olduğu, 2017 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan tesisin tahmini maliyetini ise 35 Milyon Euro olduğu bildirildi.
 
16-01-2010
Bu haber toplam 9159 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?