En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.03.2018 09:56
Polisan Boya ile Japon Kansai Paint Ortak Oluyor

Polisan Boya ile Japon Kansai Paint Ortak Oluyor

Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya'nın yüzde 50 hissesinin Japonya'nın lider boya üreticilerinden Kansai Paint'e satışı gündemde..

 

Boya, kimya, tarım, tekstil, inşaat ve liman işletmeciliği olmak üzere altı farklı alanda faaliyet gösteren Polisan Holding'in boya sektöründeki iştiraki Polisan Boya’nın, Japon boya üreticisi  ile ortak olması gündeme geldi. Japonya’nın lider boya üreticilerinden Kansai Paint ile yüzde 50 - yüzde 50  ortaklık için görüşmelerin başladığını bildiren Polisan Holding, konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.
 
 
Şirket tarafından yapılan açıklamada, Polisan Holding'in yüzde 100 oranında iştiraki olan Polisan Boya A.Ş’nin yüzde 50 oranındaki hissesinin, dünyanın ilk 10, Japonya’nın ise  lider boya üreticileri arasında yer alan Kansai Paint Co. Ltd’e satışı için görüşmelerin yapılmakta olduğu ifade edildi. Ayrıca, söz konusu ortaklık planı ile Polisan Boya'nın büyümesi ve uluslararası pazarlarda daha güçlü olarak yer almasının hedeflendiği vurgulandı.
 
Açıklama sonrasında Polisan Holding payları yükselişe geçti.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3. Havalimanı'nı Polisan Boyayacak


Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı nam-ı diğer 3. Havalimanı'nın boya ihalesini Polisan Kansai Boya kazandı..

 

2018 yılında ilk fazının kapılarını açacağı son yılların en önemli projesi İstanbul Yeni Havalimanı'nın su bazlı boya tedarikçisi Polisan Kansai Boya olurken 3. havalimanında  iç cephe ürünü Elegans Extra Yarımat'ın da içinde bulunduğu geniş bir portföy kullanılacak.
 
Yolcu kapasitesi, kapladığı alan, terminal binası ve otoparkı başta olmak üzere pek çok alanda dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nın tüm fazları tamamlandığında ise yıllık 200 milyon yolcu taşınabilecek ve 350'den fazla destinasyona uçuş yapılabilecek.
26-05-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?