En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 31.03.2015 11:30
Özen Grup Hadımköy'de Lojistik Tesis Kuruyor

Özen Grup Hadımköy'de Lojistik Tesis Kuruyor

Özen Grup, Hadımköy'de kuracağı 17 bin metrekare kapalı alana sahip lojistik merkezinin 2012 yılında faaliyete geçeceğini açıkladı.
Gıda perakendeciliği sektöründe 22 yıldır faaliyet gösteren Özen Grup, 2012 yılını ‘Büyüme ve Atılım Yılı’ ilan etti. Geçtiğimiz yıl başlattığı yeniden yapılanma çalışmalarını sürdüren grup, yapacağı yatırımlarla yerel perakende sektörünün öncüsü ve sözcüsü olmayı hedefliyor.
 
Temelleri 1979 yılında atılan Özen Grup, gıda perakende sektöründe süpermarket konseptinde Onur, indirim mağazacılığı konseptinde ise Onurex markaları ile büyüyor.  İlk Onur mağazasını 1997 yılında 4. Levent’te açan grubun, bugün itibariyle 44’ü Onur, 92’si Onurex olmak üzere toplam 136 mağazası ve 52.800 metrekare müşteri hizmet alanı bulunuyor. Bu yıl 25 milyon TL’lik yatırım yaparak mağaza sayısını artıran ve İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası ile Trakya Bölgesi’nde mağazaları bulunan Özen Grup, 2012 yılında 41,5 milyon TL yatırım yaparak, mağaza sayısını 300’e çıkarmayı planlıyor.
 
Grubun Amiral Gemisi Onur Market’in 2012 yılı planlarının ve 2023 yılı hedeflerinin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Özen Grup CEO’su Cemal Özen, Onur Market ile yerel perakende sektörünün öncüsü ve sözcüsü olmayı hedeflediklerini söyledi. Sektörde faaliyet gösteren uluslararası güçlü zincirlere rağmen yerel perakendenin çok daha hızlı büyüdüğünü vurgulayan Özen, “Nielsen verilerine göre 2011’in ilk 9 ayında ulusal perakende sektörü yüzde 9.6, yerel perakende ise yüzde 21.5 büyüdü. Onur ise hem ulusal hem de yerel zincirleri geride bırakarak, yüzde 39.2 büyüdü. Grubumuz ulusal markalara göre 3 kat, yerel markalara göre 2 kat daha fazla büyümüştür” dedi.
 
Alışverişte Onur Sözü
 
Geçtiğimiz yıl Onur Market’in logosundan kurumsal kimliğine kadar tüm iş süreçlerinin ve tüketici taahhütlerinin yeniden yapılandırıldığı bir dönem başlattıklarını anlatan Özen, “Onur Market mağaza içi görünümden, dış cephe düzenlemelerine kadar tamamen yenilendi. Bunun için 2 milyon TL'nin üzerinde yatırım yaptık. Ayrıca Onur Market olarak müşterilerimize "Alışverişte Onur Sözü" adı altında bir dizi tüketici güvencesi yayınladık. 2012 yılına girerken projelerimiz arasında et entegre ve unlu mamuller tesisi yatırımları bulunuyor. İlk etapta 3 milyon TL’lik yatırımla kuracağımız et entegre tesisi 2012’ye girerken faaliyete geçecek. Böylece müşterilerimize daha kaliteli, sağlıklı, hijyenik ve uygun maliyetli et ve et ürünleri sunacağız” diye konuştu.
 
Lojistik merkezi yatırımı Hadımköy’e
 
Hadımköy’de çalışmaları bu yıl başlayan toplam 17 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni lojistik merkezinin 2012 yılında devreye gireceğini açıklayan Özen,
 
“Lojistik merkezimizi Hadımköy’de kuruyoruz. Böylece lojistik maliyetlerimizi aşağıya çekip, müşterilerimize daha uygun fiyatlı ürünler sunabilme imkanına kavuşacağız. 2012 yılında  İstanbul Anadolu Yakası’nda 7000 metrekare, Kıraç’ta 7000 metrekare ve Hadımköy’de 17000 metrekare olmak üzere toplam 31.000 metrekarelik lojistik ağıyla hizmet veriyor olacağız”dedi.
 
1000 kişiye daha istihdam sağlayacak
 
Büyümeye paralel olarak istihdama olan katkılarının da arttığını vurgulayan Özen, grubun 2010 yılı sonu itibariyle 1200 olan çalışan sayısının 2011’de 1780’e ulaştığını söyledi. Özen, 2012 yılı sonuna kadar 1000 kişiye daha istihdam sağlayarak, çalışan sayılarını 2780’e çıkaracaklarına dikkat çeken Özen,
 
“2012 sonunda grup olarak ciromuzun 628 milyon TL’ye, mağaza metrekaremizin 95.200’e, mağaza sayımızın 300’e, müşteri sayımızın ise 52 milyon 200 bin kişiye ulaşmasını bekliyoruz” diye konuştu.
 
Tarladan sofraya 18 saatte
 
Özen Grubu’nun bünyesindeki Onursal Tarım şirketi sayesinde Onur Market müşterilerine dalından koparılan taze meyve ve sebzeyi 18 saat içinde ulaştırdıklarını ifade eden Özen şunları söyledi: “Toplama ve işleme merkezlerimiz üzerinden 18 saat gibi kısa bir süre içerisinde taze meyve ve sebzeleri Onur Market raflarında tüketicilere sunuyoruz. Bu, bizi rakiplerimiz arasında bir adım öne çıkarıyor.”
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul 216'da Kültürel Dokuya Özen Gösteriliyor


Fikirtepe'nin ilk ruhsat alan firmalarından Baysaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, dönüşümde sosyal dokunun da korunması gerektiğini söyledi..

 

Türkiye'de kentsel dönüşümün simgesi olan Fikirtepe'de ilk ruhsatı alan firmalardan Baysaş İnşaat'ın İstanbul 216 projesinde ikinci etabı için yıkım çalışmaları bu ay içinde başlayacak. Proje kapsamında tüm hazırlıklar aralıksız devam ederken bölgenin sosyal dokusunun korunması için ekstra özen gösteriliyor.
 
Kentsel dönüşümün sosyal yapıyı da etkilediğinin altını çizen Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, insanların yıllardır hayatını sürdürdüğü bölgede kültürü ve sosyal dokuyu korumak için firma olarak özen gösterdiklerini belirtti.
 
İstanbul'un farklı bölgelerinde süren kentsel dönüşüm çalışmalarını da yakından takip ettiklerini belirten Aydın, kentsel dönüşümün bir bilim olarak ele alınması gerektiğini, çünkü çok yönlü bir konu olduğunu, hak sahibi ile anlaşma sağlanıp binanın yeniden inşa edilmesinin kentsel dönüşüm  olmadığını, dönüşümün çevreyi de etkilediğini bu sebeple de insan psikolojisini de hesaba katmak gerektiğini söyledi.
 
 
22-11-2011
Bu haber toplam 8745 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?