En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.02.2018 13:01
Özdilek Berlin'de 2 Mağaza Açacak

Özdilek Berlin'de 2 Mağaza Açacak

Özdilek Grubu, Şubat ayında Berlin'de iki mağaza açacağını açıkladı.
Özdilek, şubat ayı sonunda da Berlin'de ev tekstiline yönelik iki ayrı mağaza açmaya hazırlanıyor.
 
Yurtdışında yayılma kararı alan ve ilk mağazasını Londra'da geçen yıl açan Özdilek, şubat ayı sonunda da Berlin'de ev tekstiline yönelik iki ayrı mağaza açmaya hazırlanıyor.
Berlin'de 10 gün arayla açılacak mağazaların 300 ve 350 metrekarelik alanlara sahip olacağını belirten Özdilek AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, yurtdışında talep ve imkanlar doğrultusunda mağaza sayılarını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Londra'daki mağazanın müşteri sayısının her geçen gün arttığını ve buradaki yapılanmadan memnun olduklarını dile getiren Hüseyin Özdilek, şunları söyledi:
"Biz Özdilek olarak kendi mağazasında üretimden doğrudan satış yapan dünyadaki ender firmalardanız. Bulgaristan, Karadağ, Azerbaycan, Kazakistan, İran ve İngiltere'deki mağazalarımıza şimdi de Almanya ekleniyor. Kalitemizi korumak adına hiçbir zaman franchise düşünmedik. Zararı da k‚rı da Özdilek karşılıyor. Havlu gönül işidir. Kaliteyi tutturmak zordur. Marka kolay oluşmuyor.
Özdilek dünyadaki bütün satın almacılar tarafından bilinen bir marka. İngiltere'deki bir marka araştırma şirketinin açıkladığı verilere göre marka değerimiz yaklaşık 100 milyon dolar. Almanya'dan sonra Avrupa'da mağaza açmaya devam edeceğiz. Gelişen bir şirketin durması mümkün değil. Gelişen bir şirketin organizasyon planlaması, verimli çalışması ve pazarlamasını bütçesine göre doğru organize etmesi demek artık o şirketin sahipleri tarafından para kazanmak amacıyla çalışması demek değildir. O şirketin para kazanmasının amacı yatırım, istihdam ve vergi üretmek içindir. Bu nedenle biz de bir an olsun durmayı düşünmedik."
950 milyon lira ciro hedefi
Grubun Türkiye genelinde sürdürdüğü AVM yatırımlarıyla ilgili de bilgi veren Özdilek, geçen yıl Eskişehir AVM ve konut inşaatını tamamladıklarını, yıl içerisinde Bursa Özlüce'de 2 bin metrekarelik bir AVM daha açacaklarını kaydetti. İstanbul Levent'te sürdürdükleri 250 milyon dolarlık AVM ve iş merkezi yatırımını 2013 sonunda tamamlayacaklarını belirten Özdilek, 2014'te de gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak halka açılmayı planladıklarını aktardı.
Geçen yılki toplam yatırımlarını 90 milyon dolar olarak açıklayan Hüseyin Özdilek, bu yıl da yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım planladıklarını, bunun büyük kısmının da İstanbul projesi için ayrılacağını ifade etti. Geçen yılı yüzde 11 büyüyerek 750 milyon TL ciro ile kapattıklarını da hatırlatan Özdilek, bu yılsonunda 950 milyon TL ciro hedeflediklerini dile getirdi.
Türkiye'de havluda yüzde 30, ev tekstilinde de yüzde 20 pazar payına sahip olduklarını anlatan Hüseyin Özdilek, geçen yıl 40 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını da sözlerine ekledi. 2010 yılında Güney Afrika'da düzenlenen 2010 Dünya Futbol Şampiyonası'nın ev tekstil ürünlerinin de lisans hakkını aldıklarını hatırlatan Özdilek, bu tip özel üretimlerde gelecek olan teklifleri de değerlendireceklerini vurguladı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Özdilek Center Açıldı


ÖzdilekPark İstanbul AVM, River Plaza ve Wyndham Grand İstanbul Levent'ten meydana gelen karma proje Özdilek Center açıldı..

 

Özdilek Holding'in İstanbul'daki ilk yatırımı  olan ve ÖzdilekPark İstanbul AVM, River Plaza ve Wyndham Grand İstanbul Levent'ten oluşan karma projesi 'Özdilek Center', özel bir organizasyonla kapılarını açtı.
 
Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek'in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda tanıtımı gerçekleştirilen ve Levent'te, Kanyon ile Metrocity'nin tam ortasındaki konumu ile dikkat çeken proje; 140 seçkin mağazanın yer aldığı AVM ile 32 katlı otel ve 33 katlı bir plazadan oluşuyor.
 
Özdilek'e ait hipermarket, mağaza ve sinema birimleri ile yaklaşık 500 kişiyi istihdam edecek olan projedeki diğer mağazalarda da yaklaşık bin 500 kişinin görev alacağı, otel ve iş merkezi ile birlikte düşünüldüğünde proje toplamda yaklaşık 2 bin 500 kişiye direkt istihdam sağlıyor.  
 
10-02-2012
Bu haber toplam 6408 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?