En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 17:23
Ordu'ya 10 Bin Yeni Konut Yapıldı

Ordu'ya 10 Bin Yeni Konut Yapıldı

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, "Ordu'nun geleceğin metropol şehri olma yolundaki en büyük engeli çevre yolunun bir türlü yapılmamasıdır. Bu yolun acilen yapılması gerekir." dedi.

Ordu'da yaşanan trafik ve hava kirliliğinin bir an önce sona ermesi için çevre yolunun acilen yapılması gerektiğini dile getiren Yüce, "Hızla büyüyen şehrimiz Ordu geleceğin metropol şehri olma yolundaki en büyük engel çevre yolunun bir türlü yapılmamasıdır. Ordu'da son yıllarda nüfus artışı yaşanmaktadır. Bu nüfus artışının beraberinde konut ihtiyacını ortaya çıkartmış şehrimize son 6 yılda yaklaşık on bin yeni konut yapılmıştır. Yeni yerleşim bölgeleri hızlı bir şekilde kurulmuş ve halen konut inşaatları devam etmekte ve her geçen gün yeni konutlar sitelerin kurulması için çalışmalar devam etmektedir." dedi.

'Bu göstergeler bakıldığında şehrimiz Ordu'nun kuruluşundaki birkaç mahalleden ibaret değildir' diyen Yüce, şöyle konuştu: "Ordu 150 bin nüfusu ile üniversitesi ile büyüyen bir şehirdir. Şehir merkezin tam ortasından geçen uluslar arası yol şehir içi ulaşımı zorlaştırdığı gibi her geçen gün insan yaşamındaki tehlikeyi de arttırmaktadır. 21 inci yüzyılda yaşadığımız modern dünyamızın en hızla büyüyen ülkelerinden biri olan ülkemizin güzel şehri Ordu'nun modernlikten ve çağdaşlıktan nasibini almaması bu şehirde yaşayanlar için büyük talihsizliktir. Şehrimizin yaşanabilir çağdaş modern bir il olabilmesi için çevre yolu bir an önce acilen yapılmalıdır."


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ordu-Giresun Havalimanı 1 Milyon Yolcu Kapasitesine Ulaştı


22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı..

 

İnşasına Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011 yılında başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu-Giresun Havalimanı, yöre halkına büyük ulaşım kolaylığı sağlarken turizme de cddi katkıda bulundu.
 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşırken havalimanından en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiği belirlendi.
 
Suudi Arabistan'dan direkt uçuşların yapıldığı Ordu Giresun Havalimanı, önceden sadece hac ve Umre seyahatları için kullanılırken bugün doğrudan yolcuların yurt dışından bu havalimanına geldiği belirtildi.
 
 
09-11-2010
Bu haber toplam 7893 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?