En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 02:08
Nevşehir Devlet Hastanesi Bu Ay Hizmete Giriyor

Nevşehir Devlet Hastanesi Bu Ay Hizmete Giriyor

324 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastanesi'nin 30 Kasım 2010 tarihinden itibaren tüm üniteleri ile birlikte hizmete açılması öngörülüyor.

Nevşehir Belediyesi'nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) ile işbirliği halinde Nevşehir'e kazandırdığı 324 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastanesi'nin 30 Kasım 2010 tarihinden itibaren tüm üniteleri ile birlikte hizmete açılması öngörülüyor.
Nevşehir'in sağlık alanında en temel sorunlarından biri haline gelen fiziki mekanların yetersizliği, Nevşehir Belediyesi'nin girişimleri ile ortadan kalktı.
TOKİ ile işbirliği halinde poliklinik hizmetlerinden yataklı tedavi hizmetlerine kadar olan sağlık hizmetinde çağın gerektirdiği modern yapılanları içerisinde barındıran 324 yatak kapasiteli Nevşehir yeni Devlet Hastanesi, sağlık hizmetini İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi olarak devam ettirecek.
Yüzde 80 oranında tek kişilikli hasta odalarında hizmet verilecek İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi her branşta toplam 112 uzman doktor sayısı ile hali hazırdaki İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi ile bu hastaneye bağlı Nevşehir Devlet Hastanesi 350 Evler Ek binası ve Nevşehir İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ek binasını da bünyesinde topladı.
Nevşehir Ağız Diş-Ağız Sağlığı Merkezi İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesinin 1. katında hizmet verecek.Nevşehir Verem Savaş Dispanseri ile Ana Çocuk Sağlığı Merkezi'de İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'nin ek laboratuar binasında hizmet verecek.
Acil Servis'de oluşturulan ameliyathane ile toplam 9 ameliyathaneye sahip olacak 324 yatak kapasiteli 1. Şevki Atasagun Devlet Hastanesinde 125 kişilik toplantı salonu, kantin, yemekhane gibi birimlerin yanı sıra 500 araçlık bir de otopark ve helikopter pisti yer alacak.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi olarak Nevşehir'e modern bir hizmet merkezi daha kavuşturmanın sevincini tüm vatandaşlarla birlikte yaşadıklarını belirtti.
Klasik belediyeciliğin dışında sosyal belediyeciliği temel prensip kabul eden bir anlayış içerisinde ortaya koydukları bu çalışma ile vatandaşların daha etkin bir şekilde sağlık hizmetinden yararlanmasına imkan sağlayacak 324 yatak kapasiteli Nevşehir Devlet Hastanesi'nin 50 Milyon TL'yi aşkın bir harcama ile tamamlandığını belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir'i sağlık alanında da bir cazibe kenti haline getirmede önemli bir merkez rolü oynayacak 324 yatak kapasiteli Nevşehir İ.Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'nin tüm vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizli'de Hastane İnşaatında Göçük


Denizli Çivril Devlet Hastanesi'nin ek bina inşaatında bugün saat 10:00'da göçük meydana geldi, 2 işçi hayatını kaybetti..

 

Bugün saat 10:00 sıralarında Denizli Çivril Devlet Hastanesi ek bina inşaatında, kanalizasyon çukuru kazılması sırasında göçük meydana geldi. Olay sırasında çalışan 2 işçi göçük altında kalırken olayı yerine gelen itfaiye ve AFAD ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucunda işçilerin cansız bedenlerine ulaşabildi.
 
Hastanenin 100 yataklı ek bina inşaatında  kanalizayon bağlantılarının yapılması sırasında 5 metrelik çukura giren Soner Aslan ve Yaşar Sarıkaya isimli işçiler, rögar bağlantılarını yapmaya çalışırken göçük meydana geldi. Kazılan çukur ile bina temeli arasında kalan ve üzerlerien tonlarca toprak dökülen işçiler Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Arama Kurtarma ekibi ile İl Afet Acil ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda çıkarılabildi. 
 
Olayda hayatını kaybeden evli ve bir çocuk babası 40 yaşındaki Soner Aslan ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Yaşar Sarıkaya'nın yakınları sinir krizi geçirdi.
 
Kaza üzerine açıklamada bulunan AK Partili Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, üzgün olduklarını, iş güvenliği ile ilgili sıkıntılar olabileceğini, hayatını kaybeden işçilerin baret ve kıyafet giymiş olmalarına rağmen yumuşak zeminin gözden kaçtığını söyledi Başkan Güven, "inşaat güzel gidiyordu, haziran ayında teslim edilecekti, ancak bu olaya çok üzüldük" dedi. 
02-11-2010
Bu haber toplam 10485 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?