En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 15:51
Modoko'nun Sokaklarında İstanbul Resimleri

Modoko'nun Sokaklarında İstanbul Resimleri

İstanbul'un tarihi mekanları Modoko Mobilyacılar Sitesi sokaklarında resmedildi.

 

Modoko Mobilyacılar Sitesi, sokaklarında bulunan trafolara tarihi İstanbul görüntülerini resmettirdi. Konuklarını tarihi bir tura çıkaran sitede Rumeli Hisarı, Kız Kulesi ve Galata Kulesi'nden kareler yer alıyor. 
 
Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Etem Özçelik, "Mobilya tasarımında artan yetkinliğimizi sokaklarımıza da yansıtmak istedik. Ressam Mahmut Vardal'la anlaşarak, trafolarımıza İstanbul'un yağlı boya çalışmasını yaptırdık. " dedi. 
 
Mobilyacılar sitesinin çekim alanı olması için faaliyetlere başladıklarını aktaran Özçelik, şunları kaydetti: 
 
"Modoko'yu güzel vakit geçirilen, keyifli bir mekân haline getirmek istiyoruz. Bunun için öncelikle sokaklarımızı güzelleştirmekten başladık. Nostaljik bir hava yaratmak için özellikle İstanbul'un tarihi görüntülerinden yararlandık. Seçtiğimiz görüntülerin en güzellerini örnek alarak trafolarımıza yağlı boya çalışması yaptık. Mobilya bakmak için Modoko'yu ziyaret edenler, Rumeli Hisarı'ndan Kız Kulesi'ne kadar İstanbul'un birçok tarihi görüntülerinin sanatsal çalışmalarını görebilecek. Çalışmalarımız tabi ki bununla sınırlı değil. Daha güzel bir Modoko için yeni fikirler, yeni projeler üretiyoruz. Modoko içerisine özel tasarım ürünü çardaklar, banklar yaptırıyoruz, oyun parkları kuruyoruz. Bundan böyle Modoko'ya gelen herkes, sanatla iç içe bir gezintiye çıkacak, tarihi bir parkta yürüyüş yapmış gibi olacak. "

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

MODOKO'dan Yaz Dekorasyonu Önerileri


MODOKO'dan, evinizde yaz esintileri yaratacak, enerji verecek ve sıcak yazı rahat geçirmenizi sağlayacak dekorasyon önerileri..

 

Evinizi yaza hazırlamanın zamanı geldi. Dekorasyondaki bir iki ufak değişiklikle, kullanacağınız renklerle mekanlarınıza daha ferah bir görünüm verebilirsiniz. MODOKO’dan size yazın sıcak ve ağır havasını rahat geçirebilmeniz için birkaç ufak ipucu...
 
 
 
-Yaz dekorasyonunda Akdeniz mekanlarını ilham alabilirsiniz. Öncelikli olarak bu mekanlarda yapılan dekorasyon örneklerini incelemenizde fayda var.
 
 
-Denizin ferahlatıcı etkisini evinizde yansıtın. Deniz kenarında geçirilen zamanların rahatlığını yansıtacak birkaç ufak detayla mekanlarınıza deniz havasını getirebilirsiniz. Mavi renkleri bolca kullanın ve deniz kabuklarıyla bezenmiş aksesuarlarla evinizi güzelleştirin. Sevdiğiniz yazlık mekanların tablolarını asın.
 
 
Evlerinizde deniz esintisi…
 
-Evlerinizde en çok yer kaplayan alanlar duvarlardır. Bu yüzden duvarlarınızda yapacağınız herhangi bir
değişiklik evinizin havasını anında değiştirecektir. Mümkün olduğu kadar açık renkler kullanmaya çalışın. Özellikle beyaz yazın favori rengidir. Evleri olduğundan daha ferah gösterir. Deniz esintisini evlere yansıtmanız için tek bir duvarınızı mavinin tonlarına boyayabilir ya da deniz manzaralı bir duvar kağıdı ile döşeyebilirsiniz.
 
 
-Kışın ısınmak için kullandığınız kalın şalları ve kırlentleri bir kenara kaldırın. Ayrıca kullandığınız koyu renkleri de bir sonraki kış sezonuna kadar unutun. Mümkün olduğu kadar ince ve keten kumaşlar kullanmaya çalışın. Koltuklarınıza renkli minderler ya da ketenden örtüler dikerek daha renkli bir ortam
yaratabilirsiniz.
 
 
 
-Yazın vazgeçilmez yerlerinden biri olan balkonları ufak değişikliklerle güzelleştirebilirsiniz. Geniş bir balkonunuz varsa salıncak alabilir kullanmadığınız eskimiş kanepelerinizi balkona taşıyabilirsiniz. Ayrıca eski sandalyelerinizi birbirinden farklı renklere boyayabilir, mum ve çiçeklerle hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.
 
-Canlı çiçekleri yaşam alanınızda kullanarak, yazın bu şenlikli havasını doğanın bizlere sunduğu renklerle süsleyebilirsiniz. Pencere kenarlarına, balkona, masanın ya da sehpalarınızın üzerlerine aksesuar olarak canlı çiçek kullanmaya çalışın. Eğer mekanlarınızda yeterli alan ve ışık varsa yeşil yapraklı bitkileri mutlaka dekorasyonunuzda kullanın. Unutmayın, bu bitkiler evinize hayat katacaktır.
 
 
-Evinizin güzel ve freş kokması için çiçek esanslı oda spreyleri kullanabilirsiniz. 
 
-Yazın özellikle camlar büyük önem taşır. Güneşin pozitif enerjisini evinizde hissetmek için öncelikle kalın perdelerinizi kaldırın. Beyaz, ince tülleri kullanmaya çalışın. Ayrıca kışın lekelenen camlarınızı temizlemenin tam zamanı. Temiz, parlak camlar güneşin pırıltısını evinize taşıyacak ve yaşam alanınızı daha ferah bir görünüme  kavuşturacaktır.
 
 
 
 
-Unutmayın bu sezonun favori renkleri sarı, turuncu, turkuaz, pembe ve mavinin tonları. Bu renkleri aksesuarlarınızda, kumaşlarınızda ya da duvarlarınızda dilediğinizce kullanıp yaz havasını evinize taşıyabilirsiniz.
 
-Evi sıcak tutmak için kullandığınız halıları kaldırmanın tam zamanı. Bunun yerine ince, hafif desenli kilimleri tercih edebilirsiniz.
15-08-2011
Bu haber toplam 8490 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?