En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.02.2018 13:02
Migros Grubu Yurtdışındaki 28. Mağazasını Açtı

Migros Grubu Yurtdışındaki 28. Mağazasını Açtı

Kazakistan'daki 20. Ramstore Mağazası Hizmete Girdi

Migros Grubu’nun uluslararası alanda büyük başarıya ulaşan markası Ramstore, Kazakistan’daki 20’nci mağazasını Atrau şehrinde hizmete açtı. Atrau’nun da içinde bulunduğu Batı Kazakistan bölgesinde dördüncü mağazasını hizmete sokan Migros Grubu, Atrau Ramstore’da 2907 metrekarelik satış alanında hizmet verecek. Atrau Ramstore, şehrin en büyük mağazası olma özelliğini taşıyor.

Migros Grubu’nun yurtdışında en fazla mağazasının bulunduğu Kazakistan, bir yeni Ramstore mağazası ile daha tanıştı. Azerbaycan, Kazakistan, Makedonya olmak üzere toplam 3 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 28. halkası olan Atrau Ramstore, Kazakistan’ın Atrau şehrinde 15 Ekim’de kapılarını müşterilerine açtı.

Atrau Ramstore ile birlikte Kazakistan’daki Ramstore’ların sayısı 3 hiper ve 17 süpermarket olmak üzere toplam 20’ye ulaştı. 2907 metrekarelik satış alanı olan mağazada, 16 kasa müşteriye hizmet verecek. Mağazada şarküteriden sebze meyveye, gıda dışı ürünlerden kuruyemiş ve şekerlemeye, balıktan fırın ve meze reyonlarına kadar yaklaşık 12.000 kalem ürün tüketici ile buluşacak.

Ramstore markasının ilk kez mağaza açtığı Atrau’da, Ramstore mağazasını ziyaret eden müşteriler 100 araçlık otoparktan da yararlanabilecekler.

Kazakistan’da bir yılda 10 yeni mağaza hedefine koşuyor...

Perakende sektöründe ilk ve tek uluslararası Türk zinciri olma özelliğini taşıyan Ramstore, 1999 yılından itibaren Kazakistan'da açtığı mağazalarla, bu ülkede sektörün belirleyici ve lider oyuncusu olurken, Kazakistan halkını modern perakendeyle tanıştıran marka oldu. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Almaata'da Kazakistan'ın en büyük hipermarketini hizmete açan Migros Grubu 2010 yılında yatırımlarını daha da hızlandırdı. 2010 yılı başından bu yana Atrau ile birlikte Kazakistan’da toplam 8 mağaza açan Migros Grubu, yıl sonuna kadar yeni mağaza yatırımlarına devam edecek. Yıl sonunda Migros Grubu'nun Kazakistan'daki mağaza sayısı böylece 4 hipermarket ve 18 süpermarket olmak üzere toplam 22'ye ulaşacak. Kazakistan’da Migros Grubu’na bağlı Ramstore mağazalarından 10'u Almaata, 4'ü Astana, 1'i Karaganda, 1'i Çimkent, 2'si Aktau, 1'i Uralsk ve 1’i de Atrau şehirlerinde bulunuyor.

Kaynak: A.A


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

IKEA Hindistan'da 24 Mağaza Açacak


Bir yıl içinde Hindistan'daki ilk mağazasını açmayı ve birkaç yıla kadar toplam 24 mağaza ile Hindistan'da faaliyet göstermeyi hedeflediğini açıklayan IKEA sayesinde Hindistan'da kadınların çalışmasını engelleyen yasalar da değişmeye başladı..

 

İsveçli mobilya devi IKEA, dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan'a girmeye hazırlanıyor. Bir yıla kadar Hindistan'daki ilk mağazasını açacağını duyuran IKEA, Hindistan pazarındaki mağaza sayısını birkaç yılda 24'e çıkarmayı hedeflediğini bildirdi.
 
IKEA'nın Hindistan pazarına ilişkin hedefleri arasında başta yönetim kademesi olmak üzere çalışanlarının en az yarısının kadınlardan oluşturulması geliyor. Ancak kadın  çalışan konusunda IKEA'nın önünde hem yasal hem de sosyal çok sayıda engel mevcut. Kadın nüfusunun üçte birinden daha azının evinin dışında iş yaşamında yer alabildiği Hindistan'da kadınların akşam saat 8'den sonra perakende piyasasında çalışması da yasak.
 
Bu engellere rağmen IKEA'nın mağaza açmayı hedeflediği eyaletlerde şimdiden söz konusu yasa ve yasaklarda kadınlar lehine gelişmeler yaşanırken IKEA mağazası açılacak olan ilk 2 eyalette  söz konusu yasa tamamen değiştirilirken 2 eyalette de yasa değişikliği önergesinin  eyalet parlamentolarında görüşülmek üzere gündeme alındığı öğrenildi.
 
Hindistana kadınları iş piyasasına çekmenin olumlu olduğunu gösterebileceklerini söyleyen IKEA'nın İletişim Şefi Patrik Antoni, gece saat 23.00 a kadar çalışabilecek kadınlar için evlerine personel servisi düzenleyeceklerini de söyledi.
16-10-2010
Bu haber toplam 4641 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?