En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.02.2018 02:51
Migros 4.500 Kişiyi İşe Alacak

Migros 4.500 Kişiyi İşe Alacak

Migros Genel Müdürü Özgür Tort, 2012 yılında her hafta iki süpermarket açacaklarını açıkladı.
2011'i 5.7 milyar lira ciroyla kapatan Migros, 2012'de her hafta iki süpermarket açıp 4 bin 500 kişiyi istihdam edecek. Ciro ise bu yıl 6.4 milyar liraya çıkacak
Migros Genel Müdürü Özgür Tort, bu yılı 6.4 milyar lira ciroyla kapatmayı hedeflediklerini açıkladı. 2011 yılında 150 milyon TL'yi aşkın yatırım yaptıklarını, bu yıl da aynı seviyede bir yatırım rakamı planladıklarını ifade eden Tort, bu yıl 100'ün üzerinde mağaza açacaklarını belirterek, "Sadece Migros'ta konseptiyle her hafta iki mağaza açıp ekstra 4 bin 500 kişiyi istihdam edeceğiz. Açılacak mağazaların yarısından fazlası küçük metrekareli Mjet, M ve mini Tansaş'lar olacak" dedi. Tort, Kazakistan'da 23, Makedonya'da ise 5 mağazaları bulunduğunu şu an yeni bir pazara girmeyi düşünmediklerini söyledi. Tort, her iş saatinde 2 yeni kişiyi işe aldıklarını ifade etti. 
 
OLUMSUZ BİR SİNYAL YOK 
Yılın ilk 45 gününe baktıklarında olumsuz bir sinyal almadıklarını dile getiren Tort, "Yatırım tempomuzu aynen sürdüreceğiz. Hatta yılın ikinci yarısına doğru ekonomideki gelişmeleri yeniden değerlendirip yatırım hedefimizi, açmayı planladığımız mağaza sayılarını daha da yukarı çekebiliriz. Biz Türkiye'nin potansiyeline güveniyoruz" dedi. 2011'de başarılı bir yıl geçirdiklerini belirten Tort, "2011 yılında sektör yüzde 10 büyürken, biz yüzde 11 büyüdük" dedi. Bu yıl kar yağışı sonrası satışlarını ciddi anlamda artırdıklarını dile getiren Tort, "Mağazaya giren müşteri sayısı arttı. Kar lastiği, cam sileceği ve temel gıdada 4-5 puan satış artışı yakaladık" dedi. 2012'den itibaren Garanti ve Yapı Kredi işbirliği ile temazssız ödeme sistemi paypass'e geçtiklerini aktaran Tort, "Nasıl ekmeğinizi elletmiyorsanız kredi kartınızı da elletmeyeceksiniz" dedi. 
 
100 KOBİ'yi ulusal marka yaptık
Migros'un sektörde ve Türkiye ekonomisinde yarattığı hareketliliği anlatan en iyi örneklerden birinin KOBİ düzeyindeki işletmelerle süregelen ilişkilerinin olduğuna dikkat çeken Tort, "Bugüne kadar 100 KOBİ'yi ulusal firma haline getirdik. Halen bin 500 KOBİ ile çalışıyoruz. 104 KOBİ özgün markalarımız için üretim yapıyor. KOBİ'leri bir üst lige taşıyoruz" dedi. Türkiye'de ilk kez tedarikçi ile birlikte temalı üretim gerçekleştirdiklerini belirten Tort, "Nostalji temalı kampanya çok başarılı sonuçlar verdi. Şimdi de Anadolum temasıyla Anadolu lezzetlerini tüketiciye ulaştıracağız" dedi. 
 
Rakamlarla Migros
 Mağaza sayısı 720 
 Bulunduğu il sayısı 68 
 Çalışan sayısı 16 bin 
 2011 ciro 5.7 milyar lira 
 2012 ciro hedefi 6.4 milyar lira 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Migros Kurban Kesim Hizmeti


Migros Grubu, her yıl olduğu gibi bu yıl da İslami koşullara uygun ve hijyenik kurban kesim hizmeti sunuyor..

 

Migros Grubu, bu yıl da Kurban Bayramı'nda çağdaş yöntemlerle, noter huzurunda, İslami koşullara uygun ve hijyenik şartlarda sağlıklı kurban kesim hizmeti sunuyor.
 
Migros tarafından yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar kurban siparişlerini www.sanalmarket.com.tr veya www.migros.com.tr internet adreslerinden, 444 10 44 numaralı Müşteri Hizmetleri Hattı'ndan veya Migros Grubu mağazalarından verebilecek. 
 
Migros'tan tüketiciler küçükbaş kurbanlık veya kemiksiz dana eti olarak hazırlanan büyükbaş kurbanlık hisseleri satın alabilecek. 
 
Migros Grubu, küçükbaş kurbanlıklarda bu sene iki seçenek sunuyor. Bunlardan ilki 1 yaşını tamamlamış kurbanlık koç seçeneklerinin ilki; canlı ağırlığı 30- 35 kilogram civarında 12-14 kilogram karkas et olarak teslim edilen, ikinci seçenek ise canlı ağırlığı 40-45 kilogram civarında, 16-18 kilogram karkas et olarak teslim edilen kurbanlıklar. 
 
İki yaşını tamamlamış büyükbaş kurbanlıklar ise her biri 18-20 kilogram olacak şekilde soğutulmuş ve kemiksiz hale getirilmiş 7 eşit hisseden oluşuyor. 
     
-Kurbanlar veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde kesilecek- 
     
Migros Grubu'ndan alınan kurbanlıkların kesimi, her türlü sağlık kontrolünün ardından uzman veteriner hekimler ve gıda mühendisleri kontrolünde, noter huzurunda vekalet veren kişi adına İslami koşullara uygun olarak gerçekleştirilecek. 
 
Et entegre tesislerinde bayramın birinci veya ikinci günü kesilen kurbanlıklar, soğutulup parçalanarak hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde poşetlendikten sonra kolilenerek teslim edilecek. 
 
Kurban etlerinin paketlenmesinde kullanılan tüm ambalaj malzemeleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı. Paketlenen ve kolilenen ürünler soğuk hava depolarında 0 - 4°C'de muhafaza edilerek, teslimat adreslerine ulaşana kadar soğuk zincir standartları altında korunacak. 
 
Kesilen kurbanlık koçların derileri, bağırsak, kelle, yağ ve paçaları ile kurbanlık danaların derileri, yağları ve tüm sakatatları noter huzurunda ve belge karşılığında Türk Hava Kurumu'na teslim edilecek, bağış makbuzu kurbanla birlikte müşterilere ulaştırılacak. 
     
 -Adrese teslim kurbanlık-
     
Migros Ticaret de müşterilerine kesilen kurbanı üç şekilde değerlendirme imkanı sunuyor. 
 
Buna göre ilk seçenekte kurban hayır kurumuna bağışlanabiliyor. Kurbanını Migros Grubu'ndan alan müşteriler, dilerlerse Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'na (ZİÇEV) kurbanlarını makbuz karşılığı teslim ettirebilecek. Vekalet veren kişinin adına düzenlenmiş bağış makbuzu kişinin teslimat adresine ayrıca postalanacak. 
 
İkinci seçenekte ise tüketici kurbanını kendisi teslim alabiliyor. Müşteriler kurbanlık koçu bayramın ikinci, üçüncü veya dördüncü günü, kurbanlık dana hissesini ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü sipariş formlarında belirtilen Migros Grubu mağazalarından teslim alabilecek. Mağazadan yapılan teslimatlarda talebe göre; kurban küçükbaş ise istenilen sayıda kemikli olarak böldürme, büyükbaş ise kıyma, kuşbaşı ve parça olarak hazırlatma imkanı bulunacak. Bu hizmetler için ayrıca ücret alınmayacak. 
 
 Üçüncü seçenekte ise kurban istenilen adrese teslim edilebilecek. Adrese teslim edilmesi istenen kurbanlık koçlar bayramın ikinci, üçüncü veya dördüncü günü, dana hisseler ise bayramın üçüncü veya dördüncü günü, Migros Sanal Market dağıtım ekipleri tarafından, belirtilen adrese teslim edilebilecek. 
 
Adrese teslimatlar sadece İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde geçerli olacak. Adrese teslim edilecek kurbanlarda, sipariş internet veya sipariş hattı üzerinden verilmişse nakliye ücreti alınmayacak. Migros Grubu mağazalarından verilecek adrese teslim siparişlerde ise 10 lira nakliye ücreti alınacak. 
 
Kurbanlık koç fiyatları 575 lira (12-14 kilogramlık koç) ve 675 lira (16-18 kilogramlık koç), dana hisse fiyatı ise 695 lira (18-20 kilogram kemiksiz et) olan Migros Grubu'nda kurbanlık ödemeleri, mağazalarda sipariş formu ile kredi kartı veya nakit ödeme seçenekleriyle yapılabiliyor. 
 
Ödemeler www.sanalmarket.com.tr ve www.migros.com.tr internet siteleri üzerinden veya 444 10 44 numaralı sipariş hattından ise kredi kartı ya da havale ile gerçekleştirilebiliyor. 
 
Money Visa kartla yapılan ödemelerde ise 50 lira anında indirim fırsatı ve 12 taksit imkanı bulunuyor. Ayrıca farklı kredi kartlarına 8 taksit seçenekleri de mevcut. 
     
 
Kaynak: AA
17-02-2012
Bu haber toplam 6912 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?