En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 26.11.2014 06:01
Mehmet Ali Doğan Kimdir

Mehmet Ali Doğan Kimdir

Doğan Şirketler Grubu Yönetim Başkanı Mehmet Ali Doğan aynı zamanda Hattuşa Termal A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı'nda Başkanlık ve TOBB Enerji Meclisi'nde üyelik görevlerini de yürütmektedir..

1961 yılında Çorum’da doğan Mehmet Ali Doğan, üniversite eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra kısa bir süre özel sektörde görev aldı. 1990 yılında kendi şirketini kurarak profesyonel iş hayatına atılan Doğan, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Doğan Şirketler Grubu bünyesinde olan şirketler aracılığıyla başta; jeotermal enerji olmak üzere alt yapı – üst yapı inşaatı, enerji alanında birçok projeyi başarıyla tamamlamıştır. Doğan aynı zamanda Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı Başkanı, TOBB Enerji Meclisi Üyesi ve Hattuşa Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 

Kaynak: bilesim.com.tr

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Dünya Devi Şirketler İGDAŞ İhalesinde


İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (İGDAŞ) özelleştirilmesine ilişkin ihaleye yerli yabancı pek çok büyük fon ve şirket ilgi gösteriyor..

 

5.6 milyon abonesi bulunan İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (İGDAŞ) özelleştirilmesine ilişkin ihale ilanına bu ay çıkılıyor. İhaleyle ilgilenenler arasında ünlü fonların yanı sıra, Rus Gazprom, Japon Marubeni Corp, Aygaz ve STFA ile İsviçreli Partners Group'un ortaklığı olan Enerya bulunuyor.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin hisselerinin tamamı için özelleştirme sürecini Kasım ayında yayınlanacak ihale ilanıyla başlatacağı İGDAŞ ile ilgilenen yatırımcılar arasında çok sayıda yerli ve yabancı şirket bulunuyor.
 
Geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılan açıklamada,  İGDAŞ'ın geçen yıl sonu itibariyle yaklaşık 5 milyar metreküp doğalgaz satış hacmi karşılığında 4.6 milyar lira net satış geliri ve 279 milyon lira net kâr elde ettiğini, aktif büyüklüğünün ise 4.2 milyar lira seviyesine ulaştığı belirtilmişti.
 
Öte yandan İGDAŞ özelleştirmesiyle birçok yerli ve yabancı şirketin ilgilendiğini, bazı büyük fonların dahi bu özelleştirme için bilgi aldığı, sürpriz taliplerin de ortaya çıkabileceği belirtildi.
 
 
 
30-08-2012
Bu haber toplam 21159 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?