En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.12.2014 21:29
Mehmet Ali Doğan Kimdir

Mehmet Ali Doğan Kimdir

Doğan Şirketler Grubu Yönetim Başkanı Mehmet Ali Doğan aynı zamanda Hattuşa Termal A.Ş'nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı'nda Başkanlık ve TOBB Enerji Meclisi'nde üyelik görevlerini de yürütmektedir..

1961 yılında Çorum’da doğan Mehmet Ali Doğan, üniversite eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra kısa bir süre özel sektörde görev aldı. 1990 yılında kendi şirketini kurarak profesyonel iş hayatına atılan Doğan, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Doğan Şirketler Grubu bünyesinde olan şirketler aracılığıyla başta; jeotermal enerji olmak üzere alt yapı – üst yapı inşaatı, enerji alanında birçok projeyi başarıyla tamamlamıştır. Doğan aynı zamanda Jeotermal Enerji Kaynaklarını Araştırma ve Değerlendirme Vakfı Başkanı, TOBB Enerji Meclisi Üyesi ve Hattuşa Termal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 

Kaynak: bilesim.com.tr

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOBB: İnşaat Sektöründe Öyle Çok Büyük Karlar Yok


TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, katıldığı TİMFED Zirvesi'nde inşaat sektörünün 2013 yılında yüzde 20 gerilediğini dolayısıyla sürekli gündeme geldiği gibi inşaat sektöründe öyle çok büyük karların söz konusu olmadığını söyledi..

 

 
Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Zirvesi'nde konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  Türkiye'de inşaat sektörünün en önemli sektörler arasında yer aldığını, 200 sektörün inşaat sektöründen faydalandığını ve bu sektörün işsizliğin azalmasına önemli katkı sağladığını söyledi.
 
2013 yılında inşaat sektöründe net cironun bir önceki yıla göre yüzde 22 arttığını ancak net karın yüzde 10 düştüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, bunun inşaat sektörünün 2013 yılında yıllık bazda yüzde 20 gerilediği anlamına geldiğini, kamuoyunda sürekli gündeme geldiği gibi inşaat sektöründe çok büyük kar durumunun söz konusu olmadığını söyledi.
 
2013'te net ciro 2012'ye göre yüzde 22 artmış. Ama net kar yüzde 10 düşmüş. Buna bir de 10 puan enflasyonu ekleyin... Yani net karlılık 2012'ye göre inşaat sektöründe yüzde 20 gerilemiş. Satış karlılığı da yüzde 5,1'den yüzde 3,7'ye düşmüş. Demek ki, kamuoyunda konuşulduğu gibi inşaat sektöründe öyle büyük karlar yok."
 
Çimento Üretiminde Avupa Yedicisiyiz
Türkiye'nin çimento üretiminde dünyada yedinci sırada yer aldığını da belirten Hisarcıklıoğlu, seramik ve demir-çelik sektörlerinde Avrupa üçüncüsü olduğumuzu, dekoratif boyada dördüncü sırada yer aldığımızı hatırlatarak, Türkiye'nin geleceğinen çok umutlu olduğunu söyledi. Hisarcıkloğlu, başbakan Ahmet davutoğlu tarafından açıklanan sektörel dönüşüm programlarını da desteklediklerii sözlerine ekledi.
 
30-08-2012
Bu haber toplam 21612 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?