En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 07:43
Maltepe Alışveriş Merkezi Semt Pazarı Oldu

Maltepe Alışveriş Merkezi Semt Pazarı Oldu

Maltepe AVM ünlü markaların taşınmasının ardından semt pazarı olarak hizmet vermeye başladı.

Ankara'da yaklaşık 15 milyon dolar yatırımla 2008'de hizmete açılan Maltepe Alışveriş Merkezi (AVM), ünlü markaların müşteri azlığı gerekçesiyle taşınmasının ardından semt pazarı olarak hizmet vermeye başladı.

Kişi başına düşen AVM alanıyla Avrupa ortalamasının üzerinde yer alan Başkent'te, bir yandan yeni AVM'ler inşa edilirken diğer yandan rekabette geri kalanlar ya kapanmak ya da konsept değiştirmek zorunda kalıyor. İrili ufaklı 30 AVM'nin hizmet verdiği Ankara'da, son olarak Maltepe AVM, müşteri yetersizliği sebebiyle kapanmak zorunda kaldı. Yaklaşık 6 ay kapalı kalan AVM, semt pazarına dönüştürülmesiyle şimdilerde hareketli günler yaşamaya başladı. Maltepe AVM Müdürü Aydın Akdoğan, "Maltepe'ye ilk zamanlar yoğun ilgi vardı ama zamanla azaldı. İlginin azalmasında Eskişehir ve İstanbul yolunda açılan AVM'lerin etkisi oldu. Sektörde aşırı bir rekabet var. Biz bu rekabette istediğimiz sonuçla karşılaşmadık ve işletmemiz kapandı. Bir süre boş kaldıktan sonra AVM'yi semt pazarı olarak değerlendirmek zorunda kaldık." diye konuştu. Pazarı organize eden İsa Gün ise 9 bin metrekare alanı kiralayarak sosyete pazarı adıyla hizmet vermeye başladıklarını ve çarşıya günde 25 ila 30 bin müşterinin geldiğini aktardı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kabataş Transfer Merkezi 2018 Yılı Sonunda Tamamlanacak


İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, günde 1 milyon yolcuyu ağırlaması beklenen martı şeklindeki Kabataş Transfer Merkezi'nin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını açıkladı..

 

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi projesinin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını, proje hayata geçirirken bölgedeki tarihi eserlere ve çevreye zarar vermemek için her türlü detayın dikkate alındığını söyledi. 
 
Günde 1 milyon yolcu kapasiteli olacak martı şeklindeki “Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi'nin bir ayağını oluşturan Kabataş'tan Üsküdar'a deniz altından uzanan yaya yolu tünelinin fikir babasının Başbakan Binali Yıldırım olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, Transfer Merkezi'nin fındıklı Molla Çelebi Camii'nin kuzey tarafından başlayıp, Kabataş Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'ne bitişik Kabataş Balıkçı Barınağı'nı da içerisine alacak şekilde projelendirildiğini belirtti.
15-03-2011
Bu haber toplam 17856 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?