En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 17.03.2018 16:28
Küresel Isınmaya Karşı 'Yüzer Mimari'

Küresel Isınmaya Karşı 'Yüzer Mimari'

Küresel ısınma sonucunda su seviyesinin yükselme ihtimali düşünülerek geliştirilen yüzer mimar örneklerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor..

 

Yüzer sinemalar, su üzerinde yükselen gökdelenler ve oteller gibi farklı projelere her gün yenileri ekleniyor. Hollandalı mimarlar, yüzer mimaride iddialı projelerle öne çıkıyor.
 
Yüzyıllardır mimarlığa yön veren Hollanda, küresel ısınma ile su seviyesinin yükselmesi ihtimaline yönelik olarak 'yüzer mimari' örneklerine yenilerini ekliyor.
 
Hollandalı mimarlık ofislerinden Waterstudio.NL, hayata geçen çalışmalarını "Eskiden bir ütopyadan fırlama gözükebilecek bu fikirler şimdi özellikle kıyı bölgelerde revaçta olan projeler" olarak tanımlıyor.
 
Daha çok hareketli ve modüler birimler yüzer mimaride tercih ediliyor.
 
Arkitera'nın haberine göre; yüzer sinemalar, su üzerinde yükselen gökdelenler, bu projelerden birkaçı.
 
The Ark
 
 
Rus tasarım ofisi Remistudio tarafından tasarlanan The Ark, kendi kendine yetebilen bir otel. Geri dönüşümün esas alındığı tasarımda çatıda bulunan panellerle enerji ihtiyacı karşılanıyor.
 
Archipelago Sineması
 
 
Tayland'ın Yao Noi adasında bulunan OMA'nın eski ortaklarından Ole Scheeren tarafından tasarlanan sinema salonu, yüzer ıstakoz çiftliklerine benzer bir yöntem ile inşa edildi.
 
The Citadel
 
 
Avrupa'nın ilk yüzen toplu konutları sayılan The Citadel, 60 yatlık park alanına ve teraslara sahip. Proje, Rotterdam'da 2017'de bitmesi planlanan 600 konutluk yüzen evler projesinin bir parçası.
 
The Greenstar
 
 
500 milyon dolara mal olacak olan The Greenstar Oteli, Waterstudio.NL'nin tasarladığı 5 projeden biri. Maldivler'de bulunan otelde 800 oda, konferans salonu ve golf sahası bulunuyor.
 
Yüzen cami
 
 
Waterstudio.NL'ye ait proje, Birleşik Arap Emirlikleri'nde
 
Su ağacı
 
 
Petrol kulelerine benzer bir teknolojiyle yapılması öngörülen Sea Tree projesinin kara ile bağlantısının güçlü kablolar ile yapılması planlanıyor.
 
Hibrit ev botları
 
 
Hollanda'da beton küvetlerin yarıya kadar suya batırılması ve üzerine çelik konstrüksüyon yapılması ile yükselen yapılarda; güneş odaları, teras ve veranda bulunuyor.
 
 
Kaynak: NTVMSNBC

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Piyalepaşa İstanbul'da Yüzlerce Farklı Ödeme Seçeneği Fırsatı


Satışların devam ettiği ve örnek dairesi hazır olan Piyalepaşa İstanbul projesinde ev sahibi olmak isteyenlere yüzlerce farklı ödeme seçeneği sunuluyor..

 

Beyoğlu'nda 800 milyon dolarlık yatırımla kentsel yenileme projesi olarak  hayata geçirilmekte olan Piyalepaşa İstanbul projesinde semt yeniden inşa ediliyor. Piyalepaşa Gayrimenkul projesi olarak gerçekleşmekte olan Piyalepaşa İstanbul'da konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağı ile sosyal donatılar bulunuyor.
 
1+1'den 4+1'e kadar farklı tipte ve farklı kulalnım alanlarına sahip 760 konut yanı sıra 190 rezidansın yer aldığı Piyalepaşa İstanbul projesinde çocuklara özel oyun alanları, basketbol sahası, sinema, fitness center, yüzme havuzları, yürüyüş alanları gibi pek çok sosyal donatı bulunuyor.
 
Arsa alanının yüzde 48'inin yeşil alandan oluştuğu Piyalepaşa İstanbul projesinde Kabataş, Nişantaşı, Karaköy, Haliç ve Beşiktaş'a bir kaç dakikada ulaşım avantajı sunmakta olup ayrıca Okmeydanı metrobüs durağı ve Şişhane ile Adliye Sarayı metro duraklarına yakın konumu ile  lokasyon avantajı sağıyor.
 
 
Piyalepaşa İstanbul Fiyat Listesi
 
1+0 daireler 706 bin 200 Lira ile 930 bin Lira,
1+1 daireler 936 bin 400 Lira ile 1 milyon 207 bin Lira,
3+1 daireler 1 milyon 476 bin Lira ile 2 milyon Lira, 
4+1 daireler ise 2 milyon 158 bin Lira ile 2 milyon 253 bin Lira arasında değişiyor.
 
 
Piyalepaşa İstanbul Ödeme Seçenekleri
 
2018 yılı sonunda teslim sürecine girecek olan Piyalepaşa İstanbul projesinde  24 aya 0 faiz, 60 aya yüzde 0,42 faiz, 120 aya ise yüzde 0,70 faiz oranı uygulanmakta olup yüzlerce farklı ödeme seçeneği iel ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.
 
14-06-2012
Bu haber toplam 8040 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?