En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 09:38
Kiralık İşçi Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

Kiralık İşçi Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

2016 yılı başında yasalaşan kiralık işçi çalıştırma koşulları ile ilgili yönetmelik Resmi Gazete’nin 11 Ekim sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi..

 

11 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğie göre, doğum sonrası yarı zamanlı çalışmada, mevsimlik tarım işlerinde, ev hizmetlerinde, günlük işlerden sayılmayan işlerde, iş sağlığı ve güvenliği açısından acil olan işlerde, işletmenin ortalama mal - hizmet üretim kapasitesinin öngörülemeyen şekilde artması halinde ve dönemsellik arz eden iş artışlarında, en fazla 8 ay süreyle “kiralık işçi” çalıştırılabilecek.
 
Kiralık işçi - geçici işçi çalıştıran işverenler, belirtilen sürenin sonunda aynı iş için 6 ay geçmedikçe tekrar işçi kiralayamayacak. Geçici işçi ile yapılacak olan iş sözleşmesinde, işçinin ne kadar süre içerisinde işe çağrılmazsa haklı nedenle iş sözleşmesini feshedebileceği açıkça belirtilecek. Ayrıca geçici işçi sayısı işyerindeki işçi sayısının dörtte birinden fazla olamayacak. Fakat 10 ve daha az işçi çalıştırılan işyerlerinde  5'e kadar geçici işçi çalıştırılabilecek.
 
Kiralık işçiler çalıştıkları döneml boyunca, işyerindeki sosyal hizmetlerden diğer işçilerle eşit muamele ilkesi kapsamında faydalanacak. Geçici işçi çalıştıran işveren, işçilerin ücretlerinin ödenip ödenmediğini, işçinin çalıtığı süre boyunca, her ay kontrol etmekle yükümlü olacak.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Demet Akalın Ulus'ta Kiralık Ev Arıyor


Ulus'ta bir siteden çıkarken görüntülenen ünlü şarkıcı Demet Akalın, Acarkent'teki villasını tadilata soktuğun bu bu sebeple de Ulus'ta kiralık ev aradığını söyledi..

 

Acarkent'te bulunan villasını tadilata sokan Demet Akalın, Ulus'ta kiralık ev aradığını açıkladı. Geçtiğimiz gün Ulus'ta bir siteden çıkarken basın m ensupları tarafından görüntülenen ünlü şarkıcı Demet Akalın, Acarkent'teki villasını tadilata soktuğunu bu sebeple de kiralık ev aradığını ve boş olan daireleri gezdiğini belirtti.
 
Kısa bir süre önce barıştığı genç şarkıcı Aleyna Tilkiyi de öven Akalın, "Aleyna çok saf bir kız" yorumunda bulundu. Genç popçu Fulin'in de kendisine kızmış olabileceğini, kendisinin de zamanında birilerine kızdığını ve insanın zamanla olgunlaştığını söyledi.
 
12-10-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?