En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.03.2018 09:55
Kıdem Tazminatları Azalabilir, Asgari Ücret Gerileyebilir

Kıdem Tazminatları Azalabilir, Asgari Ücret Gerileyebilir

TMMOB tarafından hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği raporuna göre kıdem tazminatları budanacak, asgari ücret bölgesel asgari ücret uygulaması ile azaltılacak..

 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği raporunda, kıdem tazminatlarının budanacağı, “bölgesel asgari ücret” uygulaması ile asgari ücretin de geriletilmesinin gündemde olduğu belirtildi.
 
TMMOB'nin hazırladığı rapora göre, kıdem tazminatları ve asgari ücretin azaltılmazına yönelik  gelişmelerin işçi sağlığı ve iş güvenliği alanındaki mevcut krizin de derinleşmesine neden olacağı savunuldu.
 
Raporda kiralık işçilik uygulaması ile özel istihdam bürolarının yaygınlaştırılması, kıdem tazminatları ve “bölgesel asgari ücret” uygulaması yoluyla asgari ücretin geriletilmesi, 25 yaş altı ndaki yeni genç işçilerin de güvencesiz çalıştırılmasının önünü açacak yeni uygulamaların gündemde olduğu ifadeleri yer aldı.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sakarya'da Günlük Kiralık Evlere 114 Bin TL Ceza


Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme Sistemi'ne kayıt olmadan günlük olarak kiraya verilen evler için 10 bin lira ceza kesti..

 

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme Sistemi'ne dahil olmadan günlük olarak kiraya verildiği tespit edien evler için 10 bin lira ceza kesildi.
 
Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, son yıllarda kafaları karıştıran ve farklı düzenlemeler bulunan günübirlik dairelere ilişkin yapılan araştırma sonucunda toplam 11 ev sahibine, sisteme bildirimde bulunmadan günlük kiralama yaptığı gerekçesi ile para cezası uygulandı.
 
Serdivan ilçesinde apart benzeri konutlarını Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme Sistemi'ne dahil etmeden günübirlik olarak kiralaya verdiği saptanan 11 mal sahibine Kimlik Bildirme Kanunu'nu ihlal kapsamında 10'ar bin 383'er liradan toplam 114 bin 213 lira idari para cezası uygulandı.
01-06-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?