En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 09:39
Karayollarında 3 Bin 500 Taşeron İşçi Kadroya Alınıyor

Karayollarında 3 Bin 500 Taşeron İşçi Kadroya Alınıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, taşeron işçilerin kadroya alınmasına Karayolları'ndan başlandığını belritti..

 

 

 
Karayolları bünyesinde kadroya alınan taşeron işçilerin "örnek" niteliğinde olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu işçisinin işine az sahip çıktığı mentalitesi ile taşeronluk kavramının ortaya çıktığını, bu görüşün yanlış olduğunu ve bundan en kısa sürede dönülmesi gerektiğini, bunun ilk örneğinin de Karayolları'nda kadroya alınan taşeron işçiler olduğunu söyledi.
 
Karayolları'nda kadroya alınan işçilerinin kamu işçisinin işine az sahip çıktığı  algısını değiştirmesi gerektiğini, kadroya geçen işçinind aha fazla çalışarak işine sahip çıkmasının önemli olduğunu da söyleyen Bakan Arslan, kadroya alnınan taşeron işçileirn 15 Temmuz itibarıyla iş başı yaptıklarını söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İşçi Alan İşverene Günlük 22 TL Ödenecek


İstihdam seferberliği kapsamında yayınlanan KHK ile 2017 yılı sonuna kadar işe alınacak her işçi için işverenlere günlük 22,22 lira ödeme yapılacak..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından işsizlik oranını düşürmek için başlatılan istihdam seferberliği kapsamında yeni bir kanun hükmünde kararname (KHK) yayınlandı. Söz konusu KHK kapsamında, 2017 yılı sonuna kadar  işe alınacak her kişi için şirketlere İşsizlik Fonu'ndan günlük 22,22 TL kadar ödeme yapılacak.
 
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürülüğe giren 687 sayılı KHK'nın üçüncü maddesine aşağıdaki ifadeler eklendi:
 
18-07-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?