En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 02.03.2015 22:32
Kanaltürk'ün Yeni Sahibi Akın İpek

Kanaltürk'ün Yeni Sahibi Akın İpek

Tuncay Özkan’ın sahibi olduğu Kanaltürk TV’nin yüzde 99.99 hissesini Akın İpek’e ait ATP İnşaat isimli şirket aldı.

İpek, Bugün Gazetesi ile girdiği medya sektöründe TV kanalı sahibi de oldu. İpek Matbaacılık, Koza Davetiye ve Bergama altın madeninin sahibi Akın İpek, medya alanındaki yatırımı Bugün Gazetesi’nden sonra Tuncay Özkan’ın patronajında yayın yapan Kanaltürk TV’nin de yeni sahibi oldu.

Akın İpek’in sahibi olduğu Koza Davetiye’den İMKB’ye yapılan açıklamada, Kanaltürk’te anlaşmanın sağlandığı ve Kanaltürk TV, Kanaltürk Radyo ve www.kanalturk.com.tr adlı internet sitesinin ana ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri’nin yüzde 99.99 hissesinin satın alındığı açıklandı. Akın İpek söz konusu satın almayı Koza Davetiye’nin sahibi olduğu ATP İnşaat üzerinden gerçekleştirdi. İpek’in medya alanındaki yatırımlarını yönlendiren Ayhan Yurttaş, dün kanala giderek çalışanlarla tanıştı ve yeni oluşumu anlattı. Son dönemde vergi borçları ile sıkıntı yaşayan Tuncay Özkan’ın kanala uzun zamandır alıcı aradığı biliniyordu.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kanal İstanbul Projesi İçin İlk Adım Atıldı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kanal İstanbul ve yeni şehir projelerinin yer aldığı 38 bin 500 hektarlık alanın imar planlarını hazırlayacak..

 

Çılgın Proje olarak da bilinen ve hakkındaki tartışmaların devam ettiği Kanal İstanbul ve yeni şehir projelerinin hayata geçirileceği 38 bin 500 hektarlık alanın imar planları İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hazırlanacak. Söz konusu imar planları da Çevre ve Şehir Bakanlığı tarafından onaylanınca inşaat projeleri için ruhsat alınabilecek ve süreç başlayacak.
 
Söz konusu projenin alanı vcılar, Bağcılar, Bakırköy, Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Eyüp ve Küçükçekmece'nin belirli bir bölümünü kapsarken proje kapsamında kurulacak olan yeni şehrin nüfusu 500 bin kişi olacağı tahmin ediliyor.
 
Kanal İstanbul projesini de kapsayan alan için oluşturulacak imar planlarının hazırlanması için özel planlama ofisi kurulacak. Söz konusu ofiste bilim insanları, mimarlar, şehir plancıları ve sosyologlar görev alacak olup imar planları arazi ve atölye çalışmaları sonucunda oluşturulacak.
 
Proje kapsamında yetkinin İBB Başkanı Kadir Topbaş'a verilmiş olup yapılacak protokolün ardından 1/100 bin, 1/5 bin ve 1/1000 olmak üzere tüm imar planları hazırlanmaya başlanacak. Planlaın tamamlanıp bakanlık onayına sunulmasının ardından askı süreci başlayacak. Askı sürecinin tamamlanmasından sonra ile projeye ruhsat alınacak ve inşaat aşamasına geçilecek.
 
Kanal İstanbul projesinin güzergahı şu şekilde:
 
 
02-11-2010
Bu haber toplam 11004 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?