En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 26.01.2015 02:21
Kanaltürk'ün Yeni Sahibi Akın İpek

Kanaltürk'ün Yeni Sahibi Akın İpek

Tuncay Özkan’ın sahibi olduğu Kanaltürk TV’nin yüzde 99.99 hissesini Akın İpek’e ait ATP İnşaat isimli şirket aldı.

İpek, Bugün Gazetesi ile girdiği medya sektöründe TV kanalı sahibi de oldu. İpek Matbaacılık, Koza Davetiye ve Bergama altın madeninin sahibi Akın İpek, medya alanındaki yatırımı Bugün Gazetesi’nden sonra Tuncay Özkan’ın patronajında yayın yapan Kanaltürk TV’nin de yeni sahibi oldu.

Akın İpek’in sahibi olduğu Koza Davetiye’den İMKB’ye yapılan açıklamada, Kanaltürk’te anlaşmanın sağlandığı ve Kanaltürk TV, Kanaltürk Radyo ve www.kanalturk.com.tr adlı internet sitesinin ana ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri’nin yüzde 99.99 hissesinin satın alındığı açıklandı. Akın İpek söz konusu satın almayı Koza Davetiye’nin sahibi olduğu ATP İnşaat üzerinden gerçekleştirdi. İpek’in medya alanındaki yatırımlarını yönlendiren Ayhan Yurttaş, dün kanala giderek çalışanlarla tanıştı ve yeni oluşumu anlattı. Son dönemde vergi borçları ile sıkıntı yaşayan Tuncay Özkan’ın kanala uzun zamandır alıcı aradığı biliniyordu.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kanal İstanbul, Arsa Fiyatlarının 4 Katına Kadar Yükselmesini Sağladı


EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş Değerleme Uzmanlarından Vildan Kaya, kanal İstanbul projesinin etkilediği bölgelerde arsa fiyatlarının 4 katına kadar yükseldiğini söyledi..

 

 
'Çılgın Proje' olarak lanse edilen ve hakkında tartışmaların devam ettiği Kanal İstanbul projesinin son 1 yılda arsa fiyatlarını 2 ile 4 kat arasında artırdığını vurgulayan EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş Değerleme Uzmanlarından Vildan Kaya, proje tamamlandığında İstanbul'da yeni bir ada oluşacağını, proje kapsamında kurulacak olan 2 yeni şehirden ilkinin 2023 yılına kadar kanalın Marmara Denizi ile birleştiği noktada konumlandırlacağını söyledi.
 
Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahının açıklanmasının ardından bölgenin gayrimenkul yatırımcılarından yoğun ilgi gördüğünü belirten Kaya, proje bölgesinde 3. Havalimanı'nın da konumlandırılması, Kuzey Marmara Otoyolu güzergâhının kanal üzerinden geçmesi gibi ekstra durumlar sebebiyle blgenin çekim merkezi haline geldiğini belirtti.
 
Bölgeye ait master plan çalışmalarının Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılmakta olduğunu ancak henüz netleşmiş bir imar planının bulunmadığını hatırlatan Kaya, bu duruma rağmen söz konusu projelerin açıklanmasının ardından Kanal İstanbul çevresinde arazi fiyatlarında yoğun talepten dolayı kısa sürede ciddi artışlar meydana geldiğini söyledi. Kaya, söz konusu bölgedeki arazilerin imara açılıp arsaya dönüşmesinin ardından fiyatların son 5 yılda yüzde 100'ün üzerinde artış kaydettiğini söyledi.
 
Özellikle Arnavutköy İlçesi'nin Bolluca, Haraççı, Boğazköy, Boyalık, Yeniköy ve Taşoluk Mahalleleri, Başakşehir İlçesi'nin Kayabaşı, Bahçeşehir ve Ziya Gökalp Mahalleleri'nin yatırımcılardan yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Kaya,  arsa fiyatlarının ise son 1 yılda 2 ile 4 kat arası arttığını belirtti.
 
 
Projenin afet riski taşıyan 24.475 hektar alana sahip “Yenişehir Rezerv Yapı Alanı” sınırları içerisinde yer aldığını belirten Kaya, söz konusu sınır içerisinde Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Esenler, Eyüp ve Küçükçekmece İlçeleri'nin yer aldığını söyledi.
 
Kaya, 2018 yılı içerisinde bitirilmesi öngörülen 3. Havalimanı Projesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bağlantı yolu ile inşaatı devam eden Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin de bu yapı alanı içinde konumlandığını belirterek,  söz konusu bölgede 2014 - 2019 yılları içerisinde E-5 Karayolu – TEM Otoyolu – Arnavutköy Merkez ve inşaatı devam eden 3. Havalimanı alanı istikametindeki metro hattının hizmete girmesinin planlandığını da sözlerine ekledi.
 
 
 
02-11-2010
Bu haber toplam 11004 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?