En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.02.2018 18:22
Kanaltürk'ün Yeni Sahibi Akın İpek

Kanaltürk'ün Yeni Sahibi Akın İpek

Tuncay Özkan’ın sahibi olduğu Kanaltürk TV’nin yüzde 99.99 hissesini Akın İpek’e ait ATP İnşaat isimli şirket aldı.

İpek, Bugün Gazetesi ile girdiği medya sektöründe TV kanalı sahibi de oldu. İpek Matbaacılık, Koza Davetiye ve Bergama altın madeninin sahibi Akın İpek, medya alanındaki yatırımı Bugün Gazetesi’nden sonra Tuncay Özkan’ın patronajında yayın yapan Kanaltürk TV’nin de yeni sahibi oldu.

Akın İpek’in sahibi olduğu Koza Davetiye’den İMKB’ye yapılan açıklamada, Kanaltürk’te anlaşmanın sağlandığı ve Kanaltürk TV, Kanaltürk Radyo ve www.kanalturk.com.tr adlı internet sitesinin ana ortağı olan Yaşam Televizyon Yayın Hizmetleri’nin yüzde 99.99 hissesinin satın alındığı açıklandı. Akın İpek söz konusu satın almayı Koza Davetiye’nin sahibi olduğu ATP İnşaat üzerinden gerçekleştirdi. İpek’in medya alanındaki yatırımlarını yönlendiren Ayhan Yurttaş, dün kanala giderek çalışanlarla tanıştı ve yeni oluşumu anlattı. Son dönemde vergi borçları ile sıkıntı yaşayan Tuncay Özkan’ın kanala uzun zamandır alıcı aradığı biliniyordu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kanal İstanbul Güzergahı İçin 5 Proje Hazırlanıyor


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul projesi için 5 aday güzergah belirlendiğini açıkladı..

 

 
Kanal İstanbul güzergahı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, proje için 5 güzergah belriendiğini, söz konusu güzergahlar belirlenirken özellikle orman, sulak alanlar, tarım alanları ve etkileşen alanların da dikkate alındığını ve güzergahlardan en uygun olanının seçileceğini belirtti.
 
Kanal İstanbul projesi kapsamında 2,7 milyar metreküp malzeme çıkacağını da belirten Başkan Arslan, söz konusu malzeme ile kömür ocaklarındaki çukurların doldurulacağını, rekreasyon alanları oluşturulacağını, bataklıkları tekrardan yeşillendirileceğini ve yapay adalar oluşturulacağını söyledi.
 
Bakan Arslan, bu yıl içinde artık nihai etütlerin yapılıp Kanal İstanbul projesinin ihale edilmesine ilişkin etütlerin yapılacağını belirtti.
02-11-2010
Bu haber toplam 11067 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?