En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 09:37
Kamu Çalışanlarının Yıllık İzin Yasağı Kaldırıldı

Kamu Çalışanlarının Yıllık İzin Yasağı Kaldırıldı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL kararı sonrasında kamu çalışanlarının yıllık izin iptali uygulamasının sona erdiğini açıkladı..

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında yapığı açıklmada bugün itibariyle kamu çalışanlarının yıllık izin yasağının kaldırıldığnı, kamu çalışanlarının yıllık izinlerini kullanabileceklerini bildirdi.
 
Olağanüstü Hal (OHAL) kararının ardından operasyonların daha rahat yapılabilmesi amacıyla tüm kamu çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar iptal edilmişti.
 
Geçtiğimiz hafta Başbakan Bnali Yıldırım da kamu çalışanlarının yıllık izin iptallerinin çok fazla süreceğini düşünmediğini bir iki haftaya kadar yasağın kaldırılacağını söylemişti.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Validebağ Korusu'nda Yapılaşmaya İzin Veren Plan Kabul Edildi


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde tartışmalara neden olan “Validebağ Adile Sultan Kasrı Çevre Düzenlemesi Tadilat Projesi” teklifi oy çokluğu ile kabul edildi..

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın onayı ile düzenleme çalışmalarına başlanan doğal sit alanı nitelikli Validebağ Korusu’ndaki 354 bin metrekarelik alanda yapılaşmaya izin çıktı. 

 

Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, doğal sit alanı olan Validebağ Korusu’nda yapılaşmaya izin veren plan değişikliği, 
 
Tabiat Varlıkları Komisyonu’nun görüşü baz alınarak uygun bulundu ve İBB Meclisi'nde görüşüldü. Tartışmalara neden olan ve Validebağ'da yapılaşmanın önünü açan “Validebağ Adile Sultan Kasrı Çevre Düzenlemesi Tadilat Projesi” teklifi CHP'li meclis üyeleirnden ret oyu alırken plan notunda yer alan “100 metreyi aşmayacak yapılar” ifadesine de ucu açık olduğu gerekçesi ile yine CHP'li üyeler tarafından itiraz edildi. CHP’li üyelerin talebi ile “Tescilli olanlar dışında 100 metreyi geçmeyecek yapılar yapılabilir” şeklinde düzeltilen rapor, oy çokluğu ile kabul edildi.
08-08-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?