En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 23.02.2018 20:22
İzmir Kalkınma Kurulu İzmir-İstanbul Otoyolu Projesi İçin Özel Ekip Kurdu

İzmir Kalkınma Kurulu İzmir-İstanbul Otoyolu Projesi İçin Özel Ekip Kurdu

İzmir Kalkınma Kurulu tarafından, Ege Medeniyetler Müzesi ile İzmir-İstanbul oto yolu yatırımının her iki taraftan eş zamanlı olarak başlatılması konularında etkin rol oynayacak iki özel ekip kuruldu.
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu toplantısında, Bakanlıklara iletilen öncelikli projelerin takibi konusunda iki özel ekip oluşturuldu. İzmir-İstanbul Oto Yolu yatırımının her iki taraftan da eş zamanlı olarak başlatılması konusunda lobi çalışmaları yürütmek üzere İZSİAD Başkanı İlknur Denizli, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Cemal Öztürk, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Geza Dologh ve Dimes Genel Müdürü Erol Diren'den oluşan 4 kişilik bir ekip kuruldu.Toplantıda, Ege Medeniyetleri Müzesi projesinin bir an önce hayata geçirilmesi konusundaki çalışmalarda etkin rol oynayacak 5 kişilik bir ekip daha oluşturuldu. İkinci ekipte de EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Oğuz Tatış, İzmir Barosu Başkanı Özdemir Sökmen, BASİFED Başkanı Hüseyin Porsuk, TÜRSAB İzmir Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Rıza Gençay ve Kemeraltı Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar yer aldı.Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası'na bir prestij bina kazandırılması, Çeşme ve Alaçatı'daki turizm yatırımları konusunda Bakanlıktan destek alınması ve Kemeraltı'nda butik otel konsepti, yeni sokak modeli ve yatırım alternatifleriyle ilgili proje çalışmalarının da ele alındığı toplantıda, Çeşme Yarımadası'nda kurulacak olan rüzgar santralleri iletim hattı konusunu gündeme getiren ENDA Holding Murahhas Azası Uğur Yüce, bölgede 12 yatırımcı tarafından gerçekleştirilecek 15 rüzgar santralinin toplam 460 Megavat güce sahip olacağını hatırlatarak, Ancak bölgede mevcut bağlantı ve iletim hattı kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle yaklaşık 10 yıldır bekliyoruz. Kurulumuzun bu işe sahip çıkması, bölge ekonomisi açısından hayati önem taşıyor görüşünü bildirdi.

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmir'de Konut Fiyatları Yüzde 11, Kiralar ise Yüzde 10 Yükseldi


Şubat ayında satılık konut fiyatlarının yüzde 11 oranında artış gösterdiği İzmir'de ilçe bazında fiyatlar en çok Narlıdere'de yükseldi..

 

Hurriyetemlak.com tarafından hazırlanan 2017 yılının Şubat ayına ilişkin emlak endeksine göre, Şubat ayında İzmir'de satılık konutların metrekare ortalama fiyatı yıllık bazda yani bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 artarak metrekare bazında ortalama 2 bin 455 liraya kadar yükseldi. Aynı dönemde kira fiyatlarında ise yüzde 10 artış yaşandı ve kiralar ortalama 11 lira/metrekareye yükseldi.

 

Amortisman süresinin ortalama 19 yıl olarak tespit edildiği İzmir'de geçtiğimiz ay ilçe bazında en yüksek fiyat artışı Narlıdere'de kaydedildi. Satılık konut fiyatlarının yüzde 4,7 arttığı Narlıdere'yi yüzde 4,6 artışla Aliağa ve yüzde 4,0 artışla Balçova takip etti.

 

İzmir ilçe ilçe konut fiyatları ve fiyat artış oranları:

16-01-2010
Bu haber toplam 27555 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?