En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 19.12.2014 10:44
İstanbul Teknik Üniversitesi Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasına Girdi

İstanbul Teknik Üniversitesi Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasına Girdi

İstanbul Teknik Üniversitesi inşaat ve yapı mühendizliği alanında dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasına girdi.

İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ), merkezi İngiltere'de bulunan dünyanın saygın sıralama kuruluşlarından biri olarak gösterilen QS'nin ''World University Rankings (Dünya Üniversiteleri Sıralaması)'' yaptığı değerlendirmeye göre, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer aldığı bildirildi.
İTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, QS'nin, 2011 yılı dünya üniversitesi sıralama sonuçlarını açıkladığı belirtildi.

Üniversitelerde bulunan bölümleri kategorilerine ayırarak dünyanın en iyi 200 üniversitesini sıralayan QS'nin, küresel akademik ve idare toplumundan aldığı verileri değerlendirdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''2011 yılı sıralaması için dünya genelinde 7 bin 252 profesör, bin 467 bölüm başkanı, 306 rektör, 399 rektör yardımcısı ve bin 102 akademisyenle 556 idari kadroya gönderilen anket formalarının sonuçlarına göre sıralama yapıldı. Sıralamada, araştırma, eğitim-öğretim, uluslararası görünüm ve iş alanı yaratma kriterleri göz önüne alındı. Üniversitelerin uluslararası görünürlüğü, çalışanların değerlendirilmesi, yabancı öğretim üyesi ve yabancı öğrenci sayısı, öğretim üyesinin öğrenciye oranı, bilimsel atıf sayısının öğretim üyesine oranı değerlendirildi. Bunun sonucuna göre de üniversitelerde bulunan bölümlere göre farklı kategoriler belirleyen QS, dünyanın en iyi 200 üniversitesini sıraladı. Bu sıralamaya göre mühendislik ağırlıklı eğitim veren İTÜ, inşaat ve yapı mühendisliği ile kimya mühendisliği alanlarında dünyanın en iyi 150 üniversitesi, makine, uçak uzay ve imalat mühendisliği ile elektrik mühendisliği alanlarında da dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer aldı.''

Açıklamada, konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, İTÜ'nün uluslararası görünümü, öğretim üyesinin öğrenciye oranı ve akademisyen başına düşen bilimsel atıf sayısında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almasının gurur verici olduğunu bildirerek, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alabilmeyi hedeflediklerini kaydetti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rings İstanbul'da Yeni Yıl İndirimi


Selin Yapı'nın Rings İstanbul projesinde başlattığı 'Yeni Yıla Özel' yılın son kampanyası kapsamında yüzde 15 indirimli ve 50 ay 0 faizle konut almak mümkün..

 

Sancaktepe'de Selin Yapı tarafından gerçekleştirilen karma yaşam projesi Rings İstanbul'da yeni ıla özel olarak başlatılan kampanya kapsamında hemen teslim bahçeli veya teraslı konutlar yüzde 15 indirim, 50 ay vade farksız taksit gibi avantajlı seçeneklerle satılıyor. Kampanyadan faydalanmak için son gün 31 Aralık 2014 olarak açıklandı.
 
Aydos Ormanı'nın eteklerinde yükselen Rings İstanbul projesidne residence daireler, ticari birimler, alışveriş merkezi, organik ürünler yetiştirilebilen hobi bahçeleri, sosyal donatılar gibi pek çok birim bulunuyor. Her türlü spor aktivitesinin yapılabileceği Rings Sports Cluba'a da sahip olan projede konforlu, sağlıklı, huzurlu ve eğlenceli bir yaşam alanı sunuluyor.
 
Bölgenin tek AVM'si olan Rings AVM'nin de içinde bulunduğu Rings İstanbul prohjesi mimar Hakan Kıran imzası taşıyor.
 
 
 
11-04-2011
Bu haber toplam 6669 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?