En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 28.11.2014 19:56
Isparta'nın Büyükkabaca Beldesine 100 Bin Liralık Gençlik Merkezi Yapıldı

Isparta'nın Büyükkabaca Beldesine 100 Bin Liralık Gençlik Merkezi Yapıldı

Gençlik merkezinde 12 bilgisayar, projeksiyon,bilardo masası gibi bölümler bulunuyor

Isparta'nın Senirkent ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Büyükkabaca beldesine 100 bin TL maliyetinde gençlik merkezi yapıldı.

İlçe Tarım Müdürlüğü'ne ait hayvan sağlık teknisyenliği ve lojman olarak kullanılan bina, birkaç yıldır kullanılmadığı için atıl olarak bekletiliyordu. Gençlik merkezinin açılışını yapan Kaymakam Niyazi Erten, "Bu binayı yıkılmaktan kurtarmak ve gençlerimiz için internet evi ve eğlence merkezi haline dönüştürmek üzere Başbakanlık'tan restorasyon için 60 bin TL, gerekli malzemeler için de 40 bin TL istedik. Gelen yardımlarla, binayı onarıp malzemelerini de döşedik." dedi.

Erten, bundan sonra işin belediyeye düştüğünü, gerekli çevre düzenlemesi ve işleticiliğini yapması gerektiğini ifade etti. Gençlik merkezinde 12 bilgisayar ve donanımı, 1 plaza, projeksiyon cihazı, 12 bağlama, pinpon ve bilardo masası ile 10 kitap okuma salonu ve fitness bölümü bulunuyor. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Süleyman Demirel İçin Isparta'da Dev Anıtmezar Yapılıyor


9'uncu Cumhurbaşkanı 90 yaşındaki Süleyman Demirel için Isparta Atabey'de, Anıtkabir'den sonra Türkiye'nin en büyüğü olacak devasa bir anıtmezar inşa ediliyor..

 

9'uncu Cumhurbaşkanı 90 yaşındaki Süleyman Demirel için Isparta Atabey'de  58 bin metrekarelik alanda devasa bir anıt mezar inşa ediliyor. Anıtkabir'den sonra Türkiye'nin en büyük anıt mezarı olacak  projede 9 suni gölet bulunuyor. Yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen anıtmezar 12 metre yüksekliğe sahip olacak ve Isparta'yı kuşbakışı görebilecek. 
 
8 suni göletin yapımının tamamlandığı ve dünyanın dört bir yanından getirilen bölge iklimine uygun farklı türde ağaçlar dikildiği anıtmezar projesinde oluşturulan ormana Dünya Ormanı ismi verildi.
 
 
 
 
 
06-08-2010
Bu haber toplam 7368 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?