En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.02.2018 18:22
İSKİ Havza Sorgulama

İSKİ Havza Sorgulama

İSKİ Havza Sorhulama sistemi

Bir parselin İstanbul İli içmesuyu havzalarında yer alıp, almadığının sorgulandığı Web harita uygulaması

Mutlak Koruma Alanı (0­300 m.): İçme ve kullanma suyu temin edilen ve edilecek olan suni ve tabii göller etrafında en yüksek su seviyesinde, su ile karanın meydana getirdiği çizgiden itibaren yatay 300 metre genişliğindeki kara alanıdır. Bahse konu alanın, havza sınırını aşması halinde mutlak koruma alanı havza sınırında son bulur.
 
Kısa Mesafeli Koruma Alanı (300.­1000 m.): Mutlak koruma alanı üst sınırından itibaren yatay 700 metre genişliğindeki kara alanıdır. Bahse konu alanın, havza sınırını aşması halinde kısa mesafeli koruma alanı havza sınırında son bulur.
 
Or ta Mesafeli Koruma Alanı (1000­2000 m.): Kısa mesafeli koruma alanı üst sınırından itibaren yatay 1000 metre genişliğindeki kara alanıdır. Bahse konu alanın, havza sınırını aşması halinde orta mesafeli koruma alanı havza sınırında son bulur.
 
Uzun Mesafeli Koruma Alanı  (2000­havza sınır ı): Orta mesafeli koruma alanının üst sınırından başlamak üzere su toplama havzasının nihayetine kadar uzanan bütün kara alanıdır.
 
Su Kir liliği: Su  kaynaklarının  fiziksel, kimyasal, bakteriyolojik, radyolojik  ve  ekolojik özelliklerinin, kullanım maksatlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde değiştirilmesidir.
 
Tehlikeli ve Zarar lı Madde: Su ve çevresi için önemli risk teşkil eden, zehirlilik, kalıcılık ve biyolojik birikme özelliğinde olan madde ve madde gruplarıdır.
 
Kaynak Sular ı: Tabii olarak yeryüzüne ulaşan yeraltı sularıdır.
 
Katlar Alanı Kat Sayısı (KAKS):  Yapı inşaat alanının  parsel alanına oranıdır.
 
Rezervuar : Doğal göller veya bir sedde yapısı arkasında suyun biriktirildiği alanlardır
 

İSKİ havza sorgulama sistemi için aşağıdaki linke tıklayınız

Havza Sorgulama


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Aksaray İSKİ Binasının Yıkımı Tamamlandı


Aksaray'da bulunan ve yerine park yapılacağı açıklanan İSKİ eski Genel Müdürlüğü Binası'nda yıkım çalışmaları tamamlandı..

 

 

1983 yılında inşasına başlanan ve 1985 yılında hizmete açılan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) eski Genel Müdürlüğü binası, İBB Zabıta Daire Başkanlığı Zabıta Tedbir Müdürlüğü’nün kontrolünde, yüklenici firma tarafından yıkıldı. Geniş güvenlik önlemleri alınarak yapılan yıkım çalışması boynca aşırı toz oluşmaması ve çevre kirliliğinin önlenmesi için de sulama çalışmaları yapıldı.
 
 
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, söz konusu İSKİ Binasının yerine altında yer altı otopark olan bir park yapılacağını açıklamıştı. Söz konusu proje kapsamında daha sonra da Aksaray Meydanı’ndaki trafik de yeraltına alınacak ve yeşil alana ek olarak bir de meydan oluşturulacak.
 
 
 
04-02-2011
Bu haber toplam 363690 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?