En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 24.04.2018 13:41
Iğdır Sgk İl Müdürlüğü Adresi ve Telefonu

Iğdır Sgk İl Müdürlüğü Adresi ve Telefonu

Sosyal güvenlik kurumu Iğdır şubesinin iletişim bilgilerinde telefonu ve adresini bulabilirsiniz

IĞDIR SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
 
 İl Müdürü M.Fatih GÖRENTAŞ
    
    
İl Müdürlüğü   
Elektronik Posta igdirsgim@sgk.gov.tr
Fax (476) 227 34 61
Telefon (476) 227 38 23
Adres  IĞDIR  SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
 PK: 76000   IĞDIR
 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bozcaada-Iğdır Arası 1 Saat 12 Dakikaya Düşebilir


Benzersiz ulaşım projeleri ile tanınan ünlü fizikçi Elon Musk'a ait Hyperloop adlı yeni ulaşım aracı ile Türkiye'nin en güney noktası ile en kuzey noktası arası ulaşım 1 saat 2 dakika..
 
Space Exploration Technologies  firmasının sahibi dâhi fizikçi Elon Musk’ı yeni ulaşım projesinde saatte 1.222 km hızla seyahat etmek mümkün olacak. Proje, altyapı hamlesi içindeki Türkiye için de ciddi alternatif olabilir.
 
Elektrikli araçları günlük yaşama sokan Tesla Motors’un kurucusu Elon Musk, Hyperloop projesini basına tanıttı. Proje  kısaca bir yer altı treni üzerine kurulu... Fakat sitem raylar üzerinde değil, vakum teknolojisi üzerinde ilerliyor. 
 
HIZLI TRENDEN UCUZ
 
Musk’a göre yarattığı bu teknolojiyi kullanmak yüksek hızlı trenleri kullanmaktan daha ucuz olacak. Hyperloop en randımanlı şekilde 1.448 kilometrelik yolculuklar için kullanılabilecek. Elon Musk aynı zamanda Hyperloop’ta tüp içerisindeki basıncında kontrol altına alınacağını belirtiyor. Hyperloop’a göre tek vagonda maksimum 28 kişi seyahat edebilecek. 
 
MALİYETİ 7.5 MİLYAR $
 
Ulaşıma çağ atlatması beklenen projenin 7.5 milyar dolara mal olması hesaplanıyor. 7.5 milyar dolar projenin her alanının bitmesi için harcanacak olan para yoksa sadece yolcuların seyahat etmesi için 6 milyar dolarlık bir fon bulunması Musk’a göre yeterli. 
 
Öte yandan dev altyapı projelerine harcadığı para ile dünyanın 100’den fazla ülkesinin milli gelirini geride bırakan Türkiye için de Hyperloop ciddi bir çözüm olabilir. Hyperloop’un hızına bakacak olursak Türkiye’nin en batısı olan Bozcaada’dan, en doğusu Iğdır’a 1 saat 12 dakikada seyahat mümkün. 
 
1 SAATTE YAYLADAĞI’NA
 
Türkiye’nin en güneyi en en kuzeyi arasında seyahat etmek ise Hyperloop ile sadece 1 saat 2 dakika sürüyor. Hatay Yayladağı ile Kırklareli Kofçaz arası mesafe karayolu ile 14 saat, Hyperloop’la 62 dakika...
 
Kaynak: Akşam
11-06-2010
Bu haber toplam 51411 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?