En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 18.03.2018 19:21
Hisselerini Satan İsmail Hakkı Uğurlu 3 Yeni Şirket Kurdu

Hisselerini Satan İsmail Hakkı Uğurlu 3 Yeni Şirket Kurdu

Ataköy 9. Kısım'da bulunan Atrium Alışveriş Merkezi'nin yüzde 51'lik hissesini satan İsmail Hakkı Uğurlu, 3 yeni şirket kurdu.
Bu girişimiyle kendinden beklenen adımı atan Uğurlu, Botim Gayrimenkul, Uğurlu Gayrimenkul ve Tay Gayrimenkul isimli şirketlerle, küresel kriz nedeniyle ertelediği yatırımlarını hayata geçirecek. Uğurlu, Atrium'daki hisselerini satışa çıkarırken de asıl amacının gayrimenkuldeki yeni planlarını hayata geçirmek olduğunu açıklamıştı.Botim Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. 3 milyon 976 bin 455 TL,  Uğurlu Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. 3 milyon 976 bin 455 TL sermaye ile kurulurken, Tay Gayrimenkul Geliştirme Mağazacılık'ın kuruluş sermayesi ise 3 milyon 967 bin 455 TL olarak ifade edildi. 6 Ocak'ta kurulan şirketlerin genel merkezi ise Karaköy olacak.Yönetiminde kimler var

Botim'in yönetim kurulu başkanlığında İsmail Hakkı Uğurlu, başkan vekilliğinde Arif Uğurlu görev alıyor. Tay Gayrimenkul'ün yönetiminde Altay Uğurlu, Kutay Uğurlu ve Mübeccel Hilal Uğurlu görev yürütürken,  Uğurlu Gayrimenkul'ün yönetim kurulu başkanlığına Kemal Uğurlu, başkan yardımcılığına Necip Oral Uğurlu seçildi.Faaliyet alanları ne olacak

Edinilen bilgilere göre her 3 şirketin de faaliyet alanları şöyle olacak: İşletmecilik ilkelerine uygun işyerlerini, yani iş merkezi, alışveriş merkezi, otel, motel, tatil köyü, sergi salonu ve güzellik salonu, her çeşit mal satan mağaza, lokanta, pastane kafeterya ve dükkanı işletmek  ve harici ticaretini yapmak. Amacını gerçekleştirmek için mevcut gayrimenkulleri üzerinde, gerekli tasarruflarda bulunmak, iş konusuna uygun gayrimenkul almak.Seda Tabak-Milliyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Vatandaşlık hakkı uygulaması yabancıya konut satışını kısa sürede ikiye katlar"


En az 1 milyon dolar tutarında taşınmaz alan ve bunu 3 yıl satmayacağını belirten yabancılara vatandaşlık hakkı tanınmasına yönelik düzenleme, gayrimenkul sektöründe heyecan yarattı..

 

 
En az 1 milyon dolar tutarında taşınmazı, tapu kayıtlarına 3 yıl satılmaması şerhi koyulmak koşulu ile satın alan yabancılara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı hakkı verilmesine ilişkin karar gayrimenkul sektörünün heyecanlanmasına neden oldu. Yabancıya vatandaşlık kararı sayesinde konut satışlarının artacağınan inan sektör, son yıllarda 5 milyar dolar civarnda olan yabancıya konut satışının kısa sürede ikiye katlanmasını bekliyor.
 
Gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinin düzenlemeye ilişkin değerlendirmeleri şu şekilde:
 
Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı:  Benzer şekilde İngiltere, İspanya, Portekiz ve Macaristan gibi ülkelerde de belli miktarda  gayrimenkul satın alan  ve yatırım yapan yabancılara vatandaşlkık hakkı tanındığını, bu uygulamanın ülkeye doğrudan yabancı yatırım getirmek için önemli bir aksiyon olduğunu, Türkiye'ye yapılacak yatırımların başta bankacılık ve gayrimenkul olmak üzere çok sayıda sektöre de olumlu katkı sağlayacağını belirtti.
 
Düzenleme sayesinde istihdam ve döviz mevduatlarının da artırılacağını belirten Kabadayı, düzenleme ile birlikte  beraber yabancıya satış konusunda çıtayı yükselterek hedefi yıllık en az 10 milyar dolara çıkarmak gerektiğini ve bunun mümkün olduğunu söyledi.
 
İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım: Yabancılara vatandaşlık hakkı verilmesinin mütekabiliyet kapsamında atılan en somut adımlar arasında yer aldığını, bu örneğin birçok gelişmiş ülkede mevcut olduğunu, Türkiye'ye katma değer yaratacak yatırımlarda bulunan veya gayrimenkul alan yatırımcıları heyecanlandıracak bu uygulamanın döviz girişinie de katkı sağlayacağını belirtti.
 
Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan: Doların TL karşısında son 3 ayda kazandığı değerin de yabancı yatırımcılar için ciddi bir fırsat olduğunu, bu sebeple yabancı satış rakamlarında 2016 yılına oranla en az yüzde 50 civarında bir artış olacağını belirtti.
 
Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu: 2016 yılının yabancılara satış açısından beklentileri karşılamadığını, bu sebeple uygulamanın sektöre ivme kazandıracak ve Türkiye'ye daha fazla döviz akışı sağlayacağını belirtti.
 
Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas: Düzenlemenin olumlu olduğunu, yabancıya konut satışını artırıp Türkiye ekonomisine  büyük katkı sağlayacağını,konut alan kişinin vatandaşlık alacak olmasının da Türkiye’nin yatırımda bir cazibe merkezi olmasını sağlayabilceğeini belirtti.
 
Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt: Uygulamanın zor günlerden geçen Türkiye ekonomisi için "can suyu" niteliğinde olduğunu, gayrimenkul sektörünün bir nebze de olsa nefes alacağını, yabancıların zaten ısrarla vatandaşlık hakkı talep ettiğini dolayısıyla bu düzenleme ile konut satışlarının artacağını söyledi.
 
Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur: Düzenlemenin çok önemli getirileri olacağını, yabancıların Türkiye'ye ilgisini artırarak cari açığın azalmasına önemli katkıda sağlayacağını ifade etti.
10-05-2010
Bu haber toplam 11388 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?