En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 21.12.2014 22:11
Haluk Gürşen: Hilton'u Gaziantep'te Açıyoruz

Haluk Gürşen: Hilton'u Gaziantep'te Açıyoruz

Gaziantep'te yaklaşık 5 yıldır uygun yer aranan ancak bir türlü bulunamayan Hilton Oteli için nihayet yer bulundu.
Hilton Yatırımlar Koordinatörü Haluk Gürşen, 3 farklı yer tespit ettiklerini, son kararlarının kısa süre içinde vererek inşaata başlayacaklarını belirtirken, otelin 2 yıl içinde açılacağını söyledi. Böylece 5 yıldızlı otel zincirlerinin ilgisini çeken Gaziantep'in beşinci 5 yıldızlı oteli Hilton olacak.Arazilerin mevkileri konusunda bilgi vermek istemeyen Gürşen, Oteli aslında çok daha önce yapmayı planlıyorduk. Bulduğumuz arsalardan hep imar sorunları çıktı. TCDD'nin arsaları için çabaladık ancak o da olmadı. Şimdi 3 uygun arsa bulduk. Bunlardan birinde karar kılıp inşaata kısa sürede başlayacağız ve 24 ay içinde tamamlayacağız dedi.Gürşen, Gaziantep Hilton yatırımının maliyetinin 20 milyon dolar olacağını kaydetti. Ayrıca uluslararası bir otel zincirinin de yatırım için belge aldığı kaydedildi.

Güney YILMAZ-Akşam
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Hampton By Hilton Kocaeli Mayıs 2015'te Açılacak


Kocaeli'de Kavanlar İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Sembol AVM Kompleksi içinde yer alan Hampton By Hilton otelinin mayıs 2015 tarihinde açılacağı belirtildi..

 

Kavanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kavan, 2015 Mayıs’ta Kocaeli’nde Symbol AVM kompleksi içinde Hampton By Hilton otelinin de açılacağını söyledi.
 
İçinde Medical Park hastanesinin de yer aldığı kompleks bünyesindeki otel 12 bin metrekare alan üzerine inşa edilmiş olup içerisinde 207 oda, 4 toplantı salonu, fitness center ve snack bar bulunacak.
 
Kavanlar otel hakkında şu bilgileri verdi:
“Mart 2015’te açmayı planladığımız Symbol Kocaeli, 188 bin 420 metrekarelik inşaat alanına sahip. Yapım maliyeti yaklaşık 250 milyon dolar. Karma proje içinde konaklama, sağlık, alışveriş merkezi ile 1000 kişilik gösteri ve kongre merkezi olacak. Symbol Türkiye’nin de gurur duyacağı, üniversite hastanesi, gösteri merkezi ve oteli olan tek örnek karma projedir.”
 
Ever Group Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü ise, “Ever Group olarak İzmit’te açılacak olan 4’üncü otelimiz için dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Hilton ile yola çıktık. Türkiye’deki 50’nci oteli için işbirliği yaptığımız Hilton Worldwide, İzmit’te Hampton by Hilton markası ile hizmet verecek. Hayata geçirdiğimiz bu proje ile İzmir ve İstanbul’daki otel yatırımlarımızın ardından Anadolu’daki otel yatırımlarımızı da hayata geçirmeye başlıyoruz. 10 yıl içinde 30 otele ulaşmış olmayı hedefliyoruz. Ever Turizm mevcut durum itibariyle Türkiye’nin 52 kentinde proje geliştirme fırsatlarını araşırmaktadır” diye konuştu.
 
27-03-2010
Bu haber toplam 9162 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?