En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 29.01.2015 06:18
GOP Projelerine Hayat Veriyor

GOP Projelerine Hayat Veriyor

2010 yılı içerisinde önemli projelere imza atan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kentsel Yenileme Projelerini bir bir hayata geçiriyor

Bu yılın başında ilçenin kaderini değiştirecek “Sarıgöl- Yenidoğan - Kentsel Yenileme Projesinde önemli adımlar atılmış, TOKİ ile protokol imzalanmış ve planlama çalışmalarına başlanmıştı. Gaziosmanpaşa Belediyesi bu günde Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen törenle Karayolları Mahallesi’nde gerçekleştirilen Kentsel Yenileme Projesi kapsamında ev sahibi olmaya hak kazananlar için kura çekimi yaptı. Kura çekilişini Gaziosmanpaşa 7. Noterliği gerçekleştirdi.Gecekondularda yaşamlarını sürdüren vatandaşlar için büyük bir heyecanın yaşandığı tören, evlerin belirlenmesiyle birlikte yerini duygusal sahnelere bıraktı. Karayolları Mahallesi Kentsel Yenileme ( Gecekondu Dönüşüm ) Projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ortak olarak yürütülen çalışmalar sonucunda Mevlana Mahallesinde inşaası tamamlanan 162 adet konuttan 70’i kura çekimi ile gecekondu sahiplerine teslim edildi.

Hak sahipliği kura çekimi sonrası yeni dairelerine geçmenin hazırlığına başlayacak olan vatandaşların büyük bir sevinç ve heyecan içerisinde oldukları gözlendi. Uzun yıllar boyunca zor koşullarda yaşamlarını sürdüren gecekondu sahipleri için hazırlanan yeni yaşam alanlarında 112 ve 84 metrekarelik daire tipleri bulunuyor.

Karayolları Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile ilgili bir açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, proje kapsamında hiçbir vatandaşın mağdur edilmediğini belirterek “Bugün çekilen kuralar sonucunda Karayolları Mahallemizde gecekondularda yaşayan 70 ailemiz, yeni dairelerine geçmenin hazırlıklarına başlayacaklar.

Kentsel Yenileme Projelerimiz ile ilçemiz sınırları içerisinde bulunan eskimiş, hayat standartlarının çok altındaki yapı alanlarını yeniden düzenliyoruz ve ilçemizin daha yaşanılabilir, çağdaş bir kent olmasını hedefliyoruz. Gaziosmanpaşa, İstanbul’un gelecek vaat eden ve süratle gelişen ilçeleri liginde en üst seviyeleri zorlamaya başlamıştır. İlçemiz artık tertemiz sokakları modern altyapısıyla, parkları, gençlik merkezleri, semt poliklinikleri, güvenli ve sağlıklı kapalı sabit pazar yerleri, çok amaçlı spor tesisleri, modern taksi durakları ve sosyal belediyecilik uygulamalarıyla modern bir kent ve cazibe merkezine dönüşme yolunda önemli değişimlerle anılacaktır” dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı 735 Liraya Yükseldi


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan alınan verilere göre kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine yapılan kira yardımı 735 liraya yükseltildiği öğrenildi..

 

Kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ederken kira ayrdımları da artırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere TOKİ, Emlak Konut GYO ve yerel belediyeler tarafından yürütülen dönüşüm sürecinde hak sahipleirne verilecek kira yardımı 735 liraya yükseltildi. Dönüşüm kapsmaında 2013 yılında 630 lira, 2014 yılında ise 680 lira kira yardımı yapılıyordu.
 
Yerekl belediyeler tarafından yapıloan kira yardımı 18 ay boyunca alınabiliyor ve 5 aylık bölümü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan peşin olarak tahsil edilebiliyor. İlk 5 aylık kira yardımının peşin olarak alınabilmesinin sebebi ise oluşabilecek taşınma masrafları.
 
Maliklerin 2015 yılında kira yardımı olarak 735 lira, kiracıların ise bir defaya mahsus 1470 lira alacağı açıklandı.
 
20-07-2010
Bu haber toplam 5994 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?