En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 03.03.2015 10:53
GOP Projelerine Hayat Veriyor

GOP Projelerine Hayat Veriyor

2010 yılı içerisinde önemli projelere imza atan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kentsel Yenileme Projelerini bir bir hayata geçiriyor

Bu yılın başında ilçenin kaderini değiştirecek “Sarıgöl- Yenidoğan - Kentsel Yenileme Projesinde önemli adımlar atılmış, TOKİ ile protokol imzalanmış ve planlama çalışmalarına başlanmıştı. Gaziosmanpaşa Belediyesi bu günde Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen törenle Karayolları Mahallesi’nde gerçekleştirilen Kentsel Yenileme Projesi kapsamında ev sahibi olmaya hak kazananlar için kura çekimi yaptı. Kura çekilişini Gaziosmanpaşa 7. Noterliği gerçekleştirdi.Gecekondularda yaşamlarını sürdüren vatandaşlar için büyük bir heyecanın yaşandığı tören, evlerin belirlenmesiyle birlikte yerini duygusal sahnelere bıraktı. Karayolları Mahallesi Kentsel Yenileme ( Gecekondu Dönüşüm ) Projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ortak olarak yürütülen çalışmalar sonucunda Mevlana Mahallesinde inşaası tamamlanan 162 adet konuttan 70’i kura çekimi ile gecekondu sahiplerine teslim edildi.

Hak sahipliği kura çekimi sonrası yeni dairelerine geçmenin hazırlığına başlayacak olan vatandaşların büyük bir sevinç ve heyecan içerisinde oldukları gözlendi. Uzun yıllar boyunca zor koşullarda yaşamlarını sürdüren gecekondu sahipleri için hazırlanan yeni yaşam alanlarında 112 ve 84 metrekarelik daire tipleri bulunuyor.

Karayolları Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile ilgili bir açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, proje kapsamında hiçbir vatandaşın mağdur edilmediğini belirterek “Bugün çekilen kuralar sonucunda Karayolları Mahallemizde gecekondularda yaşayan 70 ailemiz, yeni dairelerine geçmenin hazırlıklarına başlayacaklar.

Kentsel Yenileme Projelerimiz ile ilçemiz sınırları içerisinde bulunan eskimiş, hayat standartlarının çok altındaki yapı alanlarını yeniden düzenliyoruz ve ilçemizin daha yaşanılabilir, çağdaş bir kent olmasını hedefliyoruz. Gaziosmanpaşa, İstanbul’un gelecek vaat eden ve süratle gelişen ilçeleri liginde en üst seviyeleri zorlamaya başlamıştır. İlçemiz artık tertemiz sokakları modern altyapısıyla, parkları, gençlik merkezleri, semt poliklinikleri, güvenli ve sağlıklı kapalı sabit pazar yerleri, çok amaçlı spor tesisleri, modern taksi durakları ve sosyal belediyecilik uygulamalarıyla modern bir kent ve cazibe merkezine dönüşme yolunda önemli değişimlerle anılacaktır” dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Esenler Belediyesi Kentsel Dönüşüm Hedeflerini Açıklayacak


Esenler Belediyesi, 17 Şubat Salı günü gerçekleştireceği toplantıda kentsel dönüşüm rakamlarını açıklayıp dönüşüm hedeflerini masaya yatıracak..

 

Esenler Belediyesi, 17 Şubat 2015 günü, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun ev sahipliğinde gerçekleştireceği toplantıda kentsel dönüşüm rakamları ve hedeflerini açıklaycak.
 
Öte yandan bölgede, Esenler Belediyesi ile Emlak Konut GYO ortaklığında inşa edilen Esenler Emlak Konutları projesi hızla yükselmekte olup satış süreci de devam ediyor. Alanları 62 metrekare ile 193 metrekare arasında değişen 970 konutluk projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 alternatifleri bulunuyor. Lokasyıon olarak ulaşım sıkıntısı olmayan bir bölgede konumlanan projede sosyal kullanım alanları da mevcut.
 
Esenler Emlak Konutları projesinde son olarak ikinci etap satışa açılmış olup konutlar 281.000 lira ile 993.000 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Projenin belirlenen teslim tarihi ise Mayıs 2017.
20-07-2010
Bu haber toplam 5994 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?