En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 31.03.2015 08:25
GOP Projelerine Hayat Veriyor

GOP Projelerine Hayat Veriyor

2010 yılı içerisinde önemli projelere imza atan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kentsel Yenileme Projelerini bir bir hayata geçiriyor

Bu yılın başında ilçenin kaderini değiştirecek “Sarıgöl- Yenidoğan - Kentsel Yenileme Projesinde önemli adımlar atılmış, TOKİ ile protokol imzalanmış ve planlama çalışmalarına başlanmıştı. Gaziosmanpaşa Belediyesi bu günde Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen törenle Karayolları Mahallesi’nde gerçekleştirilen Kentsel Yenileme Projesi kapsamında ev sahibi olmaya hak kazananlar için kura çekimi yaptı. Kura çekilişini Gaziosmanpaşa 7. Noterliği gerçekleştirdi.Gecekondularda yaşamlarını sürdüren vatandaşlar için büyük bir heyecanın yaşandığı tören, evlerin belirlenmesiyle birlikte yerini duygusal sahnelere bıraktı. Karayolları Mahallesi Kentsel Yenileme ( Gecekondu Dönüşüm ) Projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile ortak olarak yürütülen çalışmalar sonucunda Mevlana Mahallesinde inşaası tamamlanan 162 adet konuttan 70’i kura çekimi ile gecekondu sahiplerine teslim edildi.

Hak sahipliği kura çekimi sonrası yeni dairelerine geçmenin hazırlığına başlayacak olan vatandaşların büyük bir sevinç ve heyecan içerisinde oldukları gözlendi. Uzun yıllar boyunca zor koşullarda yaşamlarını sürdüren gecekondu sahipleri için hazırlanan yeni yaşam alanlarında 112 ve 84 metrekarelik daire tipleri bulunuyor.

Karayolları Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ile ilgili bir açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, proje kapsamında hiçbir vatandaşın mağdur edilmediğini belirterek “Bugün çekilen kuralar sonucunda Karayolları Mahallemizde gecekondularda yaşayan 70 ailemiz, yeni dairelerine geçmenin hazırlıklarına başlayacaklar.

Kentsel Yenileme Projelerimiz ile ilçemiz sınırları içerisinde bulunan eskimiş, hayat standartlarının çok altındaki yapı alanlarını yeniden düzenliyoruz ve ilçemizin daha yaşanılabilir, çağdaş bir kent olmasını hedefliyoruz. Gaziosmanpaşa, İstanbul’un gelecek vaat eden ve süratle gelişen ilçeleri liginde en üst seviyeleri zorlamaya başlamıştır. İlçemiz artık tertemiz sokakları modern altyapısıyla, parkları, gençlik merkezleri, semt poliklinikleri, güvenli ve sağlıklı kapalı sabit pazar yerleri, çok amaçlı spor tesisleri, modern taksi durakları ve sosyal belediyecilik uygulamalarıyla modern bir kent ve cazibe merkezine dönüşme yolunda önemli değişimlerle anılacaktır” dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Müteahhitler Fikirtepe Kentsel Dönüşümü İçin Örgütlendi


Fikirtepe'de 200 bin hak sahibinin mağduriyetini önlemek ve kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için bir araya gelerek Fikirtepe Platformu'nu kuran müteahhitler bölgedeki sorunları da hızla çözmeyi hedefliyor..

 

İstanbul Kadıköy Fikirtepe’de proje üreten müteahhitler, bölgedeki dönüşümü hızlandırmak için işbirliği yoluna gitti. Bu kapsamda Fikirtepe Platformu'nu kuran müteahhitler yaklaşık 200 bin hak sahibinin bulunduğu bölgede hak sahiplerinin mağduriyetini de önlemeye çalışacak.
 
Akşam'dan Şenay Büyükköşdere'nin haberine göre, Kadıköy Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesinde proje üreten müteahhitler, sorunların daha hızlı çözülmesi ve dönüşüm sürecinin hız kazanması için işbirliği yaparak bir platform kurdu. Mart ayı başında Ankara’ya giderek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir araya gelendaha sonra da İstanbul Kadıköy Kozyatağı Hilton Oteli'nde bir toplantı gerçekleştirerek platform kurma kararı alan müteahhitler görev dağılımı da yaptı.
 
Teknik Yapı, Nuhoğlu, Emay İnşaat, Vartaş, Anka, SRP Yapı, Haldız, Selka-NSK, Baysaş inşaat firmalarının katılımıyla ve diğer Fikirtepe müteahhitlerinin desteğiyle kurulan platformun başkanlığına ise Emay İnşaat Kentplus Kadıköy projesinin CEO'su Özkan Eker seçildi. Fikirtepe Platformu'nda icra kuruluna da Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, Vartaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata ve Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın getirildi.
 
Yaklaşık 4 yıldır kentsel dönüşüm sürecinde olan Fikirtepe’de ruhsat alan ya da alma aşamasında 15 firma bulunmakta olup ruhsat sürecinin ilrleyen günlerde hızlanması bekleniyor. Bu yıl 30 civarında firmanın inşaata başlamasının beklendiği Fikirtepe'de 25-30 bin konutluk inşaatın başlamasının ardından bölgenin İstanbul'un önemli yatırım alanlarından biri olması bekleniyor.
 
 
20-07-2010
Bu haber toplam 5994 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?