En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Sektörel 22.02.2018 02:44
Giresun Atatürk Stadı Işıklandırılıyor

Giresun Atatürk Stadı Işıklandırılıyor

AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Atatürk Stadı'nın ışıklandırılması için 2 milyon liralık ödenek sağlandığını bildirdi.

Temür, yaptığı açıklamada, Atatürk Stadı'nın ışıklandırma sisteminin hayata geçirilmesi için çalışma başlattıklarını belirtti. Stadının ışıklandırılması için Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile görüştüklerini aktaran Temür, "Sayın bakanımız Gençlik ve Spor Genel Müdürü'müze gerekli talimatları verdi. Biz de Gençlik ve Spor Genel Müdürü'müz ve tesisler daire başkanımızla görüşmeler yaptık. Işılandırma çalışmalarına bir an önce başlanması için süreci hızlandırdık. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü elektrik mühendislerinden oluşan teknik bir heyeti Giresun'a gönderdi. Heyet, stad içinde ve dışında inceleme yaparak teknik raporlarını hazırladılar." dedi.

Temür, projenin mart ayının sonuna doğru bitirileceğini ve nisan ayı içinde de ihale edilerek yüklenici firmanın belirleneceğini kaydetti. Temür, projeye destek veren Bakan Özak'a, Giresunlular adına teşekkür etti.

Çalışmaların yaklaşık 3 ay içinde bitirilmesi hedefleniyor. Stadın ışıklandırma sisteminin uluslar arası standartlarda, gece maçlarının rahat bir şekilde oynanmasına imkan verecek bir şekilde olacağı belirtildi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

DHMİ'den Atatürk Havalimanı Açıklaması


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, 3. Havalimanı açıldıktan sonra Atatürk Havalimanı'nın ne olacağını açıkladı..

 

 
DHMİ’nin Florya'daki sosyal tesislerinde geleneksel olarak gerçekleştirilen yıllık değerlendirme toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak,  Atatürk Havalimanı'nın kapanıp kapanmayacağı tartışmasına da netlik getirdi.
 
Atatürk Havalimanı kapatılacak mı? nın hizmete açılmasının ardından Atatürk Havalimanı'nın akıbetinin ne olacağını yönündeki soruya yanıt veren Funda Ocak, bütün büyük metropollerde olduğu gibi İstanbul yeni havalimanının da mutlaka bir yedek meydanı olması gerektiğini, Atatürk Havalimanı'nda genel havacılık, müstakil kargo, uçuş eğitim merkezleri, bakım onarım merkezleriyle ilgili bir bölümün kalacağını ancak bunun dışındaki kısımların ne olacağına büyüklerin karar vereceğini söyledi.
 
Funda Ocak, şu anda özellikle genel havacılık ağırlı olarak planlama yaptıklaırnı da sözlerine ekledi.
 
 
16-03-2011
Bu haber toplam 8967 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?